Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Enioner68

Nowszy model

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry cześć i czołem

Jako iż nie jestem specem i nie siedzę tak głęboko w tematach generacji i bebech(ów?) konsol to mam parę pytań do ludzi którzy się znają i chętnie udzielą mi odpowiedzi jak i podpowiedzi. Od dłuższego czasu jestem posiadaczem x'a one 500 to sie chyba "Fat" nazywa... sam nie wiem. W każdym razie nie żaden S,X Scorpio itp. Zakupiony został jak jeszcze tych nie było na rynku. Wszystko szło fajnie do teraz kiedy to mamy BUM na 4k, widzę że gry te "nowsze" nie chodzą już tak płynnie i pięknie(Przykład beta Anthem zrobiona w Power Point). Zacząłem się zastanawiać czy by nie wymienić na nowszy model ale ( w końcu do sedna) nie wiem czy nie będę tego żałował. Czy rzeczywiście pomiędzy konsolą Fat a X jest AŻ taka różnica ? Czy opłaca się zmieniać teraz gdy na horyzoncie widać już nową generacje ? Czy telewizor 4k jest niezbędny do typu X czy może zwykłe HD też się sprawdza ? Dodam że głównie chodzi mi o płynność rozgrywki a nie o grafike wprost zza okna. Może w takim razie zwykłe S wystarczy ?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S nie wystarczy, bo to prawie to samo. Zaś X rzeczywiście poprawi płynność (do wyboru są np. debilne 4K i 30 fps, oraz 1080p i 60 fps itp), to dużo mocniejsza konsola (w końcu o 4 lata nowsza).

 

Ja tam 4K olewam, a fps-y mi nie przeszkadzają, zaś do szału doprowadzają mnie czasy ładowania (ludzie podłączali zewnętrzne SSD z marnym efektem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat i S to to samo, różnica w obudowie/wbudowanym zasilaczu. Jedynie S ma obsługę 4K do filmów. Gry wyglądają i działają tak samo.

Ja osobiście nie widzę sensu zmieniać na X dla lepszych detali czy lepszej płynności... ale jak kogoś stać to czemu nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowych gier AAA już nie będzie, więc przeczekaj ten ~ 1 rok na FAT'cie i potem kupuj nową generację.

Szkoda kasy wg mnie na "X" jak masz FAT'a i chcesz wymieniać w 2019, czyli na ostatniej prostej przed nowa generacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...