Skocz do zawartości
ZetMcKey

i9 9900k spadki taktowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dlaczego zegary na stocku w aida i occt spadaja do min.4500mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny trzymać 4700Mhz. Jakie masz chłodzenie i temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie to kraken x62, temp. nie przekraczaja 70st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekracza TDP to zbija zegary. Wszystko jest OK. Podkręć na sztywno, to będzie 4700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za płytę główną Masz ??

Właśnie w tej chwili siedzę i szukam najniższego napięcia dla 4.7GHz - jak na razie testuję 1.2V smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za płytę główną Masz ??

Właśnie w tej chwili siedzę i szukam najniższego napięcia dla 4.7GHz - jak na razie testuję 1.2V smile.gif

Msi z370 gaming m5, nw co jest grane z tymi taktami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za płytę główną Masz ??

Właśnie w tej chwili siedzę i szukam najniższego napięcia dla 4.7GHz - jak na razie testuję 1.2V smile.gif

Dawaj na 5GHz. Nie wypada siedzieć na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj na 5GHz. Nie wypada siedzieć na stocku.

Na zz370 gaming m5 potrzeba 1.34v przy 5 ghz temp wysokie, wole isc w druga strone czyli zrobic undervolting na stocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisał primo wink.gif trzeba zdjąć limity mocy i ustawić na sztywno 4.7GHz all cores i poszukać najniższego stabilnego Vcore smile.gif

Jeżeli nigdy nie dłubałeś w OC procka to poczytaj co ludziska piszą po forach na temat Twojej płyty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisał primo wink.gif trzeba zdjąć limity mocy i ustawić na sztywno 4.7GHz all cores i poszukać najniższego stabilnego Vcore smile.gif

Jeżeli nigdy nie dłubałeś w OC procka to poczytaj co ludziska piszą po forach na temat Twojej płyty.

Dlubalem przy oc, ale kwestia dlaczego tak sie dzieje tylko w occt i aida? w prime 95 i realbench wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co jest grane scratchhead.gif nie korzystam z tych programów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen z całego monitoringu, nie fotka zegarów....

Zmienilem power limity na maxa i pomoglo, teraz trzyma stabilne zegary, tylko czy taka operacja zmiany power limit jest bezpieczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bezpieczna, ale nie rozumiem dlaczego w Prim95 trzymał 4.7 a w AIDZIE zbijał. Chyba, że to była stara wersja Prime bez AVX. Wtedy by to tłumaczyło. Są też inne limity, jak Short/Long duration power limit, które mogły powodować taką "dolegliwość"

 

Najlepiej po prostu odkręć wszystkie limity pod sam korek i ustaw samodzielnie zasilanie procesora. Na początek powiedzmy 1.2V i zegar 4700. Będzie chłodniej, efektywniej i wydajniej. Teraz pewnie bije pod 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te programy do testowania cpu masakrycznie je obciążają i proc pobiera więcej prądu niż przy zwykłych operacjach i wtedy przekracza tpd przez to zbija zegary. Po zwiększeniu limitu po prostu proc będzie się bardziej grzał i sekcja w tych "wypalarkach cpu"przy codziennym użytkowaniu nie będzie roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawi napięcie na sztywno lub adaptacyjne na fajną wartość, to nawet wypalarka nie zrobi na tym procu wrażenia przy 4700. Schody zaczynają się przy 5000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bezpieczna, ale nie rozumiem dlaczego w Prim95 trzymał 4.7 a w AIDZIE zbijał. Chyba, że to była stara wersja Prime bez AVX. Wtedy by to tłumaczyło. Są też inne limity, jak Short/Long duration power limit, które mogły powodować taką "dolegliwość"

 

Najlepiej po prostu odkręć wszystkie limity pod sam korek i ustaw samodzielnie zasilanie procesora. Na początek powiedzmy 1.2V i zegar 4700. Będzie chłodniej, efektywniej i wydajniej. Teraz pewnie bije pod 1.35V

Ustawilem 4.7 przy 1.2v testuje stabilnosc, temp ok 65st, jak bd ok. to chyba tak zostawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 4.7GHz 1.2V nie przechodzi LinX'a kwasny.gif P95 leci bez problemu smile.gif (wyłączyłem AVX 2 cisnę In place large FFT's)

Teraz wstępnie będę testować 1.185V tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 4.7GHz 1.2V nie przechodzi LinX'a kwasny.gif P95 leci bez problemu smile.gif (wyłączyłem AVX 2 cisnę In place large FFT's)

Teraz wstępnie będę testować 1.185V tongue.gif

A jak tam u cb temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuje ... 5GHz to jest zabawa ... Aby poradzić sobie z temperaturami 100*C bez 360mm chłodnicy nie da rady ;) Nie wiem co może wyjść w przyszłości szybszego niż ta i9-9900K, bo zaczynamy bariere odprowadzenia temperatury... Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb jak to się w starym kabarecie mawiało. Kurde, żeby 360mm chłodnice WODY mieć w kompie jako obowiązek, to nie myślałem, że kiedyś dojdę do tego... A pamiętacie jak co chyba 3 lata zegar podwajał wartość? Chyba już lipa z tego...

Edytowane przez _File_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba 360 to mało przy 5.0+, do 5.0 raczej starcza jak widzę na razie, aby do tych 100*C nie dobijać ... Jestem starej daty, ale to jakiś k... absurd zaczyna być z tym co się dzieje teraz... Po 5 latach wymieniłem wszystko z i7-5730k@4.4Ghz i 1080Ti i SSD SATA3 ze "słabym" dodatkowo M2 NVME 950Pro bo składany na przełomie 2014/2015 komp okazał się słabizną. Żona narzekała, że słabo jej się projekty graficzne robi bo ZACINA, a ja narzekałem, że mi Virtual Reality w DCS słabo działa i nawet samo 4K bez VR potrafiło przycinać... Zawsze byłem przeciwko tej wodzie, ale aby cyknąć i9 na 5Ghz wiedziałem, że bez 360tki nie ma nawet żadnych szans... Zabawiam się w overclockowanie i high-end od 15 lat, ale to co się dzieje gdy i9 wyszły to serio już chyba do granic fizyki dochodzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...