Skocz do zawartości
spinacz66

Zawiecha systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa razy na miesiąc mam zawieche systemu i wywala niebieski ekran po resecie komp zatrzymuję się na logu mobo muszę wyłaczyć go fizycznie przyciskiem i właczyć ponownie i wszystko działa ok. Komputer działa przez cały czas objaw zdarza się 2 razy na miesiąc lub dwa.

 

w podglądzie zdarzeń systemu jest zawsze takie coś jak jest zawiecha:

Błedy-źródło-DistributedCOM-Identyfikator zdarzenia-10016-kategoria zadania-brak

i jest jeszcze ostrzeżenie DNS Client Events-1014-(1014)

 

Pozatym nic więcej nie ma komp chodzi ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A sprawdzałeś co jest w dumpach po tych bsodach, czyli w plikach tworzonych automatycznie po wystąpieniu bsoda w folderze C:\Windows\Minidump? Problem dotyczy komputera ze stopki? Tylko to trzeba sprawdzać zaraz po wystąpieniu bsoda bo te dumpy są automatycznie usuwane po niedługim czasie. Albo kopiować do innej lokalizacji żeby nie były automatycznie usuwane bo nie znasz się na ich analizie a chcesz je podać np. na forum do sprawdzenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ze stopki po któreś aktualizacji 1709 to się zaczęło. będę lukał po teraz widzę nie ma tego katalogu Windows\Minidump

Pomaga też wypięcie kabla sata z dysku systemowego SSD i komp normalnie startuję też mam taki obiaw że do biosu wejść nie mogę klawa się nie zapala(na logu mobo) speaker milczy system normalnie startuje i chodzi ok jedynie wypięcie dysku na chwile pomaga wtedy jest ok i do biosu wchodze odrazu.

Dysk jest raczej sprawny kable sata też wymieniałem

Edytowane przez spinacz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem dbosa i niem ma takiego folderu C:\Windows\Minidump w podglądzie zdarzeń to samo co napisałem wyżej jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dumpy są zapisywane w pliku stronicowania, może więc nie masz pliku stronicowania (pagefile.sys) - na ssd prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że na ssd z systemem nie mam i na drugim gdzie gry też takiego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wiec wyłacz automatyczny restart po bsod, i odczytaj, co na ekranie - gdzieś w ustawienia systemowe, uruchamianie\odzyskiwanie; albo naciśnij win + pause, gdzieś w zaawansowane

 

ps - w rejestrze wartość autoreboot na 0 w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Automatycznie nie restuje mi jak wywali a na ekranie pisze nieznany błąd a nie raz też piszczy tak jak pisałem zdarza się to rzadko i komp chodzi przez miesięc ok aż do kolejnego

Edytowane przez spinacz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...