Skocz do zawartości
hhh666

i5 6600k. gtx 1660ti - gry się zacinają

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

nie mam pojęcia gdzie wstawić ten temat, więc pisze tutaj, bo w grafikach największy ruch :E

 

Miałem i5 3350p i gtx960, zrobiłem upgrade na i5 6600k@4,5 + grx 1660ti.

 

Mam problem, głównie z BF5 (w inne nie gram, tylko cs - tam wszystko działa, w w3 problem też jest ale trochę mniejszy)

 

Niezależnie od ustawień, czy niskie, czy ultra. Z freesync czy bez, z ograniczeniem klatek czy nie - po prostu gra się tnie. Na niskich w bf5 na tym zestawie mam 45-65 klatek, na ultra 40-70 :E

Miałem tak już wczesniej, myślałem że może to wina monitora - alienware aw2158hf bo był uszkodzony, ale odesłałem go, kupiłem zachwalany viewsonic xg2402. Myślę, może grafika.. wymieniłem rx580 na gtx 1660ti. NADAL jest identyczny problem. Już mnie szlag trafia.

 

Państwo, co zrobić? Co jest przyczyną?

 

System przeinstalowany na nowo, oryginalny windows 10. Sterowniki poprzednie usuwane revo. Zainstalowane nowe do monitora i karty.

 

Możliwe, że to wina procesora? Nie byłoby jakichś innych problemów? Kupiłem używkę z płytą i coolerem. Moze dysk?

 

Pomocy ;)

Edytowane przez hhh666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj pełną specyfikacje PC bo brakuje RAM+ zasilacz.

Napisz też czy masz HDD czy SSD i w jakiej rozdzielczości grasz ? stawiam, że to wina HDD jeżeli masz to na HDD a nie SSD.

 

Zainstaluj MSI afterburner i włącz monitorowanie razem ze SWAP-em. o i tu daj info ile masz wolnego miejsca na dysku gdzie jest SWAP.

Ewentualnie jak masz Windows 10 odpal monitor zasobów w Windows 10 i zobacz na użycie dysku/RAM/CPU podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram gskill aegis 3000mhz 2x8gb

zasialcz corsair vs450

 

Mam HDD i SSD. przeinstaluje na ssd i sprawdzę czy bnędzie to samo. Afterburnera uzywam od kilku lat. Zaraz to sprawdze i dam znać jak to wygląda.

SSD to crucial mx 128gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij MSI Afterburnera i zobacz obiciążenie procka, ale obstawiam na 99% go. Niestety 4rdzenie i 4jaja to za mało na obecne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij MSI Afterburnera i zobacz obiciążenie procka, ale obstawiam na 99% go. Niestety 4rdzenie i 4jaja to za mało na obecne gry.

przecież są screeny. Procek zabity na 100%. Zalecana wymiana na i7 lub modzenie biosu pod coffelake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie mi powiedzieć, ze i5 6600@4,5 w BF5 na niskich i spadki ndo 35fps?

Albo 40fps w gtaV?

 

Bez żartów, na i5 3350p miałem wiecej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Wyszereguj po zużyciu CPU i zobacz co go zabija. Może i widać nie wiem ale na fonie nie da się odczytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj ten wątek http://forum.pclab.pl/topic/1272609-WA%C5%BBNE-Mikroprzyci%C4%99cia-z-grafami-RTX/

 

Możliwe że wyłączenie HPET pod Windowsem pomoże wyeliminować zacięcia. Ponad to obczaj ten poradnik: http://forum.benchmark.pl/topic/276415-odchudzenie-win10-i-optymalizacja-pod-gry/ i poszukaj w nim punkt 4, czyli 'Emptystandbylist'. Jest to niezmiernie ważna opcja której włączenie i ustawienie cyklu co 10 minut, powinno naprawić problemy z zapychającym się cachem co w istocie przełoży się na poprawę płynności w grach.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby zasilacz powinien dawać rade ale dla zasady też bym pożyczył inny i obadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devariment: Zrobiłem to HPET + cały poradnik z linka od Ciebie, bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. A jaką masz płytę główną i czy OC jest stabilne? Dla pewności zrób 4 godzinny test smallfft w prime95 i potem memtest, żeby mieć pewność że z prockiem i ramami jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś najpierw zacząć od resetu CMOS ... i zobaczyć czy z ustawieniami standardowymi też tak masz i czy aby na pewno wszystko jest dobrze podłączone ? Grafika w programie Gpu-z daje pełne x16 ?

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ci zapycha proca, zrob screeny calej listy aplikacji z menedzera zadan z zakladki SZCZEGOLY (a nie procesy) podczas wlaczonej gry, posortuj aplikacje wg. uzycia CPU. 6600K @4.5GHz powinien dobrze wspolpracowac z 1660 Ti - ten procek jest tak na styk do tej karty.

 

I tak jak wyzej, zrob reset biosu, aktualizacje biosu i znow reset. I sprawdz co bedzie sie dzialo na standardowych ustawieniach.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. reset cmos zrobiony - bez roznicy

A aktualizacja BIOSu?

 

2. mógłbyś rozjaśnić co co chodzi z tym x16 w cpu-z?

 

Chodzi o to czy karta graficzna dziala w trybie PCI-express 3.0 x16

 

 

Ze screenow wszystko wyglada dobrze.

 

Sciagnij najnowsze sterowniki do swojej karty i w ich instalatorze wybierz instalacja czysta. Sciagnij sterownik standardowy a jak nie idzie to DCH (albo na odwrot) - geforce.com/drivers

I do plyty glownej sterwonik Intela - https://downloadcenter.intel.com/download/28182/Chipset-INF-Utility?product=1145

 

I teraz zrob test CPU programem Cinebench R20 ( https://www.maxon.net/en/support/downloads/ ). Wyłącz najpierw wszystkie zbedne programy wlacznie z avastem, ile dasz rade.

Jaki wynik masz? I czy CPU na stock czy OC?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aktualizacja BIOSu?

 

 

 

Chodzi o to czy karta graficzna dziala w trybie PCI-express 3.0 x16

 

 

 

Ze screenow wszystko wyglada dobrze.

 

Sciagnij najnowsze sterowniki do swojej karty i w ich instalatorze wybierz instalacja czysta. Sciagnij sterownik standardowy a jak nie idzie to DCH (albo na odwrot) - geforce.com/drivers

I do plyty glownej sterwonik Intela - https://downloadcenter.intel.com/download/28182/Chipset-INF-Utility?product=1145

 

I teraz zrob test CPU programem Cinebench R20 ( https://www.maxon.net/en/support/downloads/ ). Wyłącz najpierw wszystkie zbedne programy wlacznie z avastem, ile dasz rade.

Jaki wynik masz? I czy CPU na stock czy OC?

 

wynik 1807. W programie pokazuje @3,5 ale jest krecony na @4,7 i wszedzie tak dziala.

Zrobilem wszystko i nadal ten sam problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że na i5 3350p miałeś więcej fps? Jak dla mnie wszystko wygląda prawidłowo, jeśli chodzi o działanie Pc.

 

Wszędzie ludzie komentowali, że 4 rdzenie w Bf5 to bardzo mało i powoduje mikroprzycięcia. Opis problemów jaki opisujesz również to potwierdza.

 

+ sam wspomniałeś, że miałeś tak wcześniej.

 

Do tego szokuje mnie, że wymieniałeś wszystko, nawet monitor, zamiast skonsultować chociaż na forum o radę. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor był uszkodzony na 100%, nawet pisałem o tym temat.

 

Problem występuje również w Wiedźminie 3 i GTAV, w które grałem kilka lat temu na 3350p i gtx960 bez takich ścinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor był uszkodzony na 100%, nawet pisałem o tym temat.

 

Problem występuje również w Wiedźminie 3 i GTAV, w które grałem kilka lat temu na 3350p i gtx960 bez takich ścinek

Miałem to samo, denerwujące mikroprzycięcia i stuttering w GTA 5 i Wiedźmin 3 na 6600k@4,7 ghz i gtx 1070. Monitor 1440p. Pomogła dopiero dopłata 300pln i wymiana na 6700k. Co ciekawe, na wcześniejszym kompie z 2500k i gtx 970 ani w W3 ani w GTA 5 takich przycinek nie było (w 1080p).

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik Cinebench masz dobry - procesor dziala prawidlowo. Z czego wynika, ze komputer tez dziala prawidlowo...

 

Moze to dlatego, ze CPU jest caly czas na 100% i moze gra, albo sterownik, DX, system sie dlawia.

 

Wylacz wszystko co zbedne i zrob test tym programem - https://www.resplendence.com/latencymon

Sprawdza on czy sterowniki i hardware nie maja za duzych opoznien. Jesli maja to program wyswietli jaki sterownik powoduje problem. Np. czesto sterowniki WiFi powoduja problemy.

 

Zainteresuj sie tez High Performance Event Timer, w skrocie HPET. Jest to zegar sprzetowy wyokiej precyzji i jesli jest wlaczony to czasem powoduje duze spadki, szczególnie na Skylake w gore (AnandTech musial kiedys poprawiac caly artykul, bo ich Intele dawaly niski wyniki w grach wlasnie przez HPET).

Odpal wiersz polecen cmd jako admin i wpisz: "bcdedit /enum" i jesli masz tam: "useplatformclock yes" to wylacz HPET wpisujac: "bcdedit /deletevalue useplatformclock". Standardowo ten zegar w Win 10 powinien byc wylaczony, wiec jesli jest wlaczony, to jakis program go wlaczyl, np. Intel Extreme Tuning Utility go wlacza.

Jak nie pomoze to wylacz tez HPET w biosie jesli masz tam taka opcje.

 

Nic wiecej mi nie przychodzi do glowy

 

PS. Mam slabszy sprzet 4690K @4.2GHz 1.2V i GTX 1060 6GB i Wiedzmin 3 smiga jak ta lala, prawie caly czas stale 60 nawet w Novigradzie. Wiekszosc detali na ultra.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA V powinno wszystko śmigać, gra dość stara więc i wydajność wielowątkowa leży. W Wiedźminie to zależy, w Novigradzie od czasu do czasu 4/4 mogą się lekko zakrztusić, ale w sumie Ty masz jednostkę po OC oraz ram na 3000 więc też powinno być wszystko w porządku. Stany oszczędzania energii wyłączone oraz zasilanie na wysoką wydajność masz ustawione?

 

Obczaj te poradniki, może któryś z nich poskutkuje poprawą wydajności:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA V powinno wszystko śmigać, gra dość stara więc i wydajność wielowątkowa leży. W Wiedźminie to zależy, w Novigradzie od czasu do czasu 4/4 mogą się lekko zakrztusić, ale w sumie Ty masz jednostkę po OC oraz ram na 3000 więc też powinno być wszystko w porządku. Stany oszczędzania energii wyłączone oraz zasilanie na wysoką wydajność masz ustawione?

 

Obczaj te poradniki, może któryś z nich poskutkuje poprawą wydajności:

No chyba nie bardzo. Nie pisz proszę bzdur, bo jak miałem 4lata temu 6600k wykręcony na 4,4 GHz to w GTA5 buntował się bo cisnął na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem pewny, ze cos jest nie tak, bo nawet w3 majac ponad 70fps gra się po prostu tnie. Tego nie bylo wczesniej.

A kwestia i5 6600k i tej płyty to inna sprawa, caly czas zaluje ze nie kupilem ryzena 1600 + dobrej płyty do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie bardzo. Nie pisz proszę bzdur, bo jak miałem 4lata temu 6600k wykręcony na 4,4 GHz to w GTA5 buntował się bo cisnął na 100%.

 

Grałem w GTA V, a mam i5 7600k (czyli 6600k na sterydach) i nie miałem problemów z płynnością. Wystarczy w tej grze dać lock na 150fps i wszystko hula. GTA V ma buga na 4 rdzeniach, kiedy fps dobija do 188, gra łapie czkawki do 0 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...