Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hhh666

i5 6600k. gtx 1660ti - gry się zacinają

Rekomendowane odpowiedzi

Co jeszcze mi przychodzi do głowy, to spróbować wyłączyć testowo łatki w InSpectre.

Do tego dłuższa lektura:

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś 4 jajka na trochę szybsze 4 jajka, jak dla mnie bez sensu. zmień procesor na choćby i7 6700 i problemy znikną haj ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W których miejscach w grze występują przycięcia? W Wiedźminie 3 w miejscach CPU tj. w mieście czy może też w obszarach GPU np. w lesie?

 

Sprawdzałeś już SMART swoich dysków twardych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 4 rdzeniach i 8 wątkach bf się dusił i ściny miałem, to co tu mówić o 4 rdzeniach i 4 wątkach. Toż to padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob formata ;) Najlepszy lek na poroblemy systemowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty byś chciał fpsów na tej starej i5? :D

 

Problem jest taki, ze na i5 Ivy chodziło mu lepiej, wiec cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600k@4,7 ghz

 

Miałeś niestabilne OC i narzekasz... Nie mam pojęcia jakie napięcie musiałbyś dać dla 4.7 GHz aby Ci to działało. Ja mam w pełni stabilne 4.5 GHz na 1.32V (w pełni stabilne, czyli katowane Prime95), niektórym udaje się to w okolicach 1.25V. Wątpię, abyś miał jakąś złotą sztukę. Tak offtop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś niestabilne OC i narzekasz... Nie mam pojęcia jakie napięcie musiałbyś dać dla 4.7 GHz aby Ci to działało. Ja mam w pełni stabilne 4.5 GHz na 1.32V (w pełni stabilne, czyli katowane Prime95), niektórym udaje się to w okolicach 1.25V. Wątpię, abyś miał jakąś złotą sztukę. Tak offtop :)

Zależy od sztuki. Mój 6600k robił 4.7 ghz na napieciu 1.3 V (płyta Asus Maximus Ranger VIII). Ustawienia absolutnie stabilne, chodził tak na co dzień. Stabilność testowana Prime 95 - 3 bite godziny, i to na tym nowszym, używającym instrukcji AVX, a nie luzacką wersją 26.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli... Wystarczy pooglądać odpowiednią ilość testów na yt gdzie parowane są i5 Sky/Kaby lub i3 Coffee z GTX-em 1070 lub 1660 Ti. Wymienione procesory są identyczne, tylko zegary się różnią, a karty inne, lecz na tym samym poziomie.

 

Co można wywnioskować? A no to, że w większości gier jest to takie połączenie na styk, na zero. Owszem w wielu nowych tytułach procesor leci na 90 - 100%, ale grafika również na ok. 90%. Oczywiście zdarzają się tytuły pokroju AC gdzie procesor leży, ale w większości tytułów jest ok. I swego czasu polecało się nawet i5 pod s1151 z GTX-em 1070.

 

Nie czytacie, że autor miał lepsze wyniki na słabszym sprzęcie. Istnieje jakiś problem programowy lub mam taką abstrakcyjną teorię z niestabilnym napięciem po stronie zasilacza. Może i jest to Corsair, ale akurat budżetowa ich seria VS jest po prostu kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Włożyłem od znajomego i7 7700k @4,7 i jest to samo, więc ewidentnie coś tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ten HPET jak pisałem wyżej (który i tak POWINIEN być wyłączony). Zrób test DPC Latency programem z posta wyżej. Wyłącz łatki dla Spectre i Meltdown programem InSpectre - https://www.grc.com/inspectre.htm

 

HPET i łatki da się łatwo włączyć spowrotem, więc nie ma żadnego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ramy memtestem, czasem się zdarza że się trafią wadliwe niestabilne kości co powoduje spadki wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Włożyłem od znajomego i7 7700k @4,7 i jest to samo, więc ewidentnie coś tu nie gra.

Jesteś pewny, że działają 4 rdzenie i 8 wątków? Czasami zdarza się, że po włożeniu i7 do komputera, w którym wcześniej był i5, działają tylko 2 rdzenie i 4 wątki. Trzeba wtedy zmienić ustawienia startowe wingrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i co mi przychodzi na myśl iż płyta bądź zasilacz dostaje po tyłku ale bardziej obstawiam zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Włożyłem od znajomego i7 7700k @4,7 i jest to samo, więc ewidentnie coś tu nie gra.

 

Pożycz od kolegi jeszcze zasilacz jak będzie to samo to podmiencie ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...