Skocz do zawartości
sadownik

Jaki model rtx 2060 wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Stoje przed wyborem rtx’a 2060 i nie wiem na jaki model sie zdecydowac... Prosze o polecenie oraz opinie na temat wydajnosci oraz kultury pracy (piszczace cewki) poszczegolnych kart

1. Palit GamingPro OC

2. Gainward Phoenix GS

3. MSI Ventus

4. MSI Gaming Z

5. Inno3d Twin x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gaming Z

2. Palit

3. Ventus

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Palit GamingPro OC przy założeniu, że jesteś w stanie zrobić undervolting i ustawić własną krzywą wentylatorów.

 

A jak ma być drogo + Ledy RGB LGBT to Aorus Xtreme może być ciekawszą opcją niż Msi Gejming Z.

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ventus jest dobry dopiero po własnym ustawieniu krzywej i oczywiście UV bo fabrycznie jest głośny i robi w wieśku 3 75c i osiąga ponad 1900rpm, ja kupiłem ventusa z racji niskiej ceny a ta wersja ma backplate. U mnie po uv zrobiłem nawet oc do 1980 na rdzeniu i 7600 pamięci przy 0.931v i w ten sposób karta ma max 67c i 1600rpm przy tytułach gdzie obciążenie jest 99%. Więc jeżeli nie interesuje cie taka zabawa to ventus po wyjęciu z pudełka jest kiepski chociaż np wentylatory ma fajne bo nic nie terkocze. Jak zależy ci na dobrym chłodzeniu plus wyglądzie karty to tylko gamingZ, palit nie ma backplate :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Ventus do 75 stopnii? Mam 1660ti Ventusa max miał 69 po kilku godzinach gry w w3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ventus do 75 stopnii? Mam 1660ti Ventusa max miał 69 po kilku godzinach gry w w3...

Zobacz TDP 1660ti a rtx 2060 ventus nie będzie równy na różnych kartach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Aorus Xtreme potrafi wciagnac 200W :cool:

Pewne i tak trzyma dobre tempy przy takim poborze :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FHD mial nizsze 60-64, teraz jak gram w WQHD to roznie, 64-70st potrafi po OC i odkrecony PL. Ja sie w UV nie bawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FHD mial nizsze 60-64, teraz jak gram w WQHD to roznie, 64-70st potrafi po OC i odkrecony PL. Ja sie w UV nie bawie ;)

Tak myślałem dobre chłodzenie ja niestety musiałem uv robić na ventusie bo fabrycznie kicha rdzeń zbijało nawet do 1835mhz + ponad 1900rpm mając w obudowie same SW2 i SW3 to karta była najgłośniejsza. Po uv nawet robi lepszą wydajność niż fabrycznie bo startuje z 2010mhz i utrzymuje 1980 na rdzeniu :E

PS. Grasz w WQHD w bf V? na 2060 czy w inne tytuły?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystko gram bo zmienilem niedawno monitor, taki nieplanowany zakup. W bfa tez gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystko gram bo zmienilem niedawno monitor, taki nieplanowany zakup. W bfa tez gram.

Ja jak dostalem kod to też grałem w BFV w 1440p ale na mapce "wygięta stal" miałem czasem problem w pewnym momencie zaczynało ostro klatkować i tylko na tej mapie przy WQHD użycie pamięci na osd wynosiło 5800mb ewidentnie brakowało vramu na tej mapie przy 1440p, ty pewnie grasz na niskich? jak ustawiłem 1080p + skalowanie rozdzielczości żeby to ładnie wyglądało na 130 problemu już na tej mapie nie mam.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zartujesz ze w bfie brakuje vramu :E Nie ma takiej opcji, masz procesor jaki masz i dziwisz sie ze tak to chodzi?? Nie jestem PRO i gram na mix Ultra ze srednimi, gra nie spada ponizej 95fps na najwiekszej zadymie i jakiejkolwiek mapie w tym pogieta stal i srednio jest spokojnie 110-120fpo a druga sprawa to te karty sa tak mocne ze zejscie do detali srednich nie powoduje wiekszej ilosci fps lecz tylko spadek uzycia karty wiec granie na LOW jest bez sensu no i w tak piekna gre grac na LOW :hmm: W bfie unie uswiadczysz na zadnych ustawiniach brak vram, chyba ze wlaczysz DXR. Przeciez tro ze vram jest zajety na 5800MB to nie znaczy ze go brakuje, kiedy sie tego ludzie naucza ;)

 

Takie mam ustawienia:

 

L8M15Dq.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to bylo przez procesor to nie działo by sie to na tej mapie tylko i zmiana na fullhd by nie pomagała jak ustawiłem 1080p + resolution scale na 130 to użycie pamięci wynosi około 4.5gb i tego problemu już nie ma przez całą runde wiec coś na rzeczy było, nie chodziło mi o fps po zmianie na low a o pamięć. Druga sprawa że to zaczynało się mniej więcej w połowie lub 3/4 końca mapy nie od początku, było te 70fps ale objaw był taki jakbym w tle coś pobierał nie wiem jak to opisać dokładnie :E ping 25 a odczucie jakby się zrobiło 150.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wina braku vram tylko czegos innego po prostu, czego ?? Nie mam pojecia. Gram codziennie w bfa i zero takich anomali.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wina braku vram tylko czegos innego po prostu, czego ?? Nie mam pojecia. Gram codziennie w bfa i zero takich anomali.

Ja to tak wywnioskowałem bo w 1080 + 130 też wygląda ok a bierze dużo mniej vram i na stali problem zniknął a od tamtej pory rozegrałem tą mape z 15 razy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze sie tak zlozylo to ja rozumiem i nie kwestionuje, napewno nie jest to brak vram, ta gra nie ma prawa zapchac vram w 1440p na Ultra. To ze sie tak zlozylo to mogl byc winik np sterownika, pliku stronicowania czy kij wie czego.

 

Popatrz sobie tutaj na uzycie, ja tez mam cos kolo tego, 5200MB to taki max co u mnie pokazuje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KcmqeCzEL0c

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownika pewnie nie bo użyłem już kilku od tamtej pory, aktualizuje na bierząco z użyciem ddu bo lubie mieć zawsze najnowszy :E z ciekawości ustawie dzisiaj znów 1440p i takie same ustawienia w opcjach jak wysłałeś screena wyżej i sprawdzę :thumbup::cool:

BTW typ na tym filmiku gra w DX11 ja gram w 12 bo mi działa lepiej o wiele z racji proca w 11 miałem znacznie gorsza wydajność, w 12 też ram i vram ma większe użycie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak wywnioskowałem bo w 1080 + 130 też wygląda ok a bierze dużo mniej vram i na stali problem zniknął a od tamtej pory rozegrałem tą mape z 15 razy ;)

 

1080p + 150% skalowanie ULTRA i 70-90fps u mnie.

 

Podejrzewam, że na Twoim FXie niezależnie od rodzielczości są znacznie niższe wartości i jeżeli są jakieś zgrzyty to nie przez VRAM a przez właśnie CPU

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p + 150% skalowanie ULTRA i 70-90fps u mnie.

 

Podejrzewam, że na Twoim FXie niezależnie od rodzielczości są znacznie niższe wartości.

podkręcony FX z parze z nvidią na frostbite działa całkiem nieźle napewno lepiej niż 4/4 intela akurat w bfie jak na ten cpu to zadziwiająco dobrze działa na stali 1080p +130 74-68fps (mam limit na g-sync) na 1440p jest praktycznie tyle samo bo to proc ogranicza fps a nie karta ale mówię to się działo przy 70fpsach to klatkowanie odczucie takie jakbym coś pobierał w tle tylko w 1440 na ultra i tylko na stali, wydaje mi się że gdyby ta anomalia na tej jednej mapie była winą cpu to w 1080p było by to samo... na Fjell 652 albo hamandzie jak wyłączyłem limit to potrafi chodzić nawet w 90 :E z dropami do 70 ale to na masakrycznej zadymie, najwolniej działa rotterdam tam przy zadymie na środku przy moscie potrafi zdropić czasami do 58 niżej nie zauważyłem. Pamiętam jak kiedyś w parze z GTX 1060 mając 2x4gb ramu w dualu to kiepsko działało pózniej z dualem 2x8GB już było git.

P.S od razu mówię że mam limit na 74 a nie 72 przy monitorze 75hz z racji tego że dokonałem jego zawrotnego OC o całe 2Hz i poszedł na 77 :lol2::E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Afterburner po starcie windowsa jak pc uruchamiasz wczytuje ostatnio używany profil, który ustawiłeś. Jak masz kilka profili w afterburner to wczytuje ten ostatnio używany.
    • Jednak Wrzosek to wzór cnót niewieścich - ziobro zaskoczenia  https://wiadomosci.wp.pl/wplynelo-pismo-o-wycofanie-wniosku-o-uchylenie-wrzosek-immunitetu-7018310758210464a
    • Elektor śmieci zalegają w portach? Co to za clickabaitowy tytuł... ☺️ https://moto.pl/MotoPL/7,88389,30898436,chinskie-elektryki-gnija-w-portach.html#s=BoxOpImg5
    • Tak, gra chodzi dużo lepiej na nowych sterach, nawet fps wzrósł o 4/5 w 4k z 55 okolice 60  (min fps). Co do cpu i tak i nie zależy jaka lokalizacja jest. Ale tak po za tym mam 150h ledwo 50% gry 55 lvl wciąga, że nie mam słow dawno juz tak nie mialem. Wczoraj bilem 45 minut rzezikolca alfa xD on jest na 64 lvl jeden zły ruch i dead. Zabawa przednia dużo przygotowań miksowania zwojów, łuków itp. Arenę dopiero zacząłem ale jest ciężej dużo mniej miejsca ma akrobacje na super trudnym.
    • Niemcy mają szparagowy problem. Są apele, by lepiej traktować Polaków. Już za chwilę rusza sezon na szparagi w Niemczech. Uczestniczycie?  W tym roku jeszcze nie będzie dużego obłożenia, miejsce można zająć. W przyszłym  gdy na rozleje się już po Polsce 100% dobrobyt Tuska  o miejsca będzie już trudno.  Już widać odnowienie sie plag Tuska - Złotówka traci względem innych walut,   kolejne zakłady zapowiadają zwolnienia i wygaszanie produkcji. Czyż jego misją jako premiera Polski, aby nie jest by naszym kosztem łagodzić przejawy kryzysu, odczuwane przez innych, a w szczególności w Niemczech?   Teraz będziemy latać z lotnisk w Niemczech. Bronić ich również. Szef Bundeswehry gen. Carsten Bauer, napisał podczas , że jednym z priorytetów niemieckiej armii będzie "przejęcie odpowiedzialności za wschodnią flankę NATO". Niemcy sukcesywnie umniejszają rolę Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim oraz, przejmują odpowiedzialność za strategiczne sprawy Polski. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...