Skocz do zawartości
Kosikosi

Dałam się oszukać na portalu olx

Rekomendowane odpowiedzi

No i dałam sie oszukać na portalu olx. Zamówilam torebke za pobraniem, niedokładnie sprawdziłam przy kurierze, niestety okazało się, że torebka jest nieoryginalna. Wybrałam się zgłosić sprawę na policję. Dali mi zaświadczenie na pocztę, na poczcie przyblokowali przelew do osoby, która mi torebkę wysłała. Czy jest możliwość odzyskania tych 300 zł czy raczej już stracone?

 

Torebka przyszła dzisiaj z rana, praktycznie od razu wybrałam się na policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skontaktował bym się jeszcze z bankiem i poinformował o sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, bank ma zablokować/wstrzymać przelew bo 'ktoś' zadzwonił? Zapomnij.

Ja dałem się zrobić jak dziecko na 1200 PLN, pobranie, na ironię odebrał ktoś inny (wyjątkowo mnie nie było), i klops.

Czyli de facto czasu było sporo bo zanim PP zrobi przelew, zanim bank go wykona, to z reguły do 2 dni zajmie. Od razu poszedłem na policje, złożyłem zawiadomienie, i co? Oni nie potrafili mi powiedzieć czy 'dzisiaj' to zrobią. Mówię: przecież robicie zwykły fax i przelew jest zablokowany i po temacie.

 

No ale gdzie, dla policji to już nieosiągalny wyczyn, męczylem ich tak długo, że w końcu rozmawiałem z kierownikiem (czy chgw jak tam u nich się nazywa), który 'obiecywał się postarać) i co? Gówno. Pajace przez 2 dni nie zablokowali przelewu, sprawa trafiła do sądu, co ciekawe ZNALEŹLI oszustwa z OLX, ale NIE PORUSZYLI w sprawie sądowej kwestii moich utraconych pieniędzy! Powiedzieli, że jak chce odzyskać to muszę pozwać tego co mnie, jak to napisali' wprowadził w błąd. To jest własnie chore państwo, gdzie była przecież sprawa sądowa, ale tak naprawdę nie wiadomo o o co ona była. Jak można po takim zgłoszeniu zrobić sprawę w sądzie i nie orzec nakazu zwrotu? Czy to nie jest patologia?

 

 

Gość zamiast karty graficznej wysłał mi metalowy krążek. Ale zdaniem debilnego wymiaru sprawdiedliwości wprowadził mnie tylko w błąd, a kasa przepadła, mimo że czarne na białym jest kto to był.

Ale przecież gdzie tumoki z sądu mogli pomyśleć, że ja złożyłem sprawę po to by odzyskać pieniądze. Chory kraj :)

Edytowane przez adoado0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie było przez bank, tylko torebka była wysłana za pobraniem. Zaniosłam zaświadczenie z policji na pocztę i zablokowali kasę za pobraniem do czasu, aż się sprawa nie rozwiąże.

Dodam, że torebka oraz pudełko w jakim była są zabezpieczone jako dowody na policji.

 

Na aukcji było napisane, że sprzedawana jest oryginalna torebka, a dostałam torebkę nieoryginalną co widać na pierwszy rzut oka ( mam oryginał ale w innym kolorze, tak więc mogłam sobie porównać, ale każdy kto sobie torebkę zobaczy to stwierdzi, ze jest to chamska chińska podróbka).

 

Chyba skutecznie wyleczyłam się z zakupów na olx.

Edytowane przez Kosikosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie było przez bank, tylko torebka była wysłana za pobraniem. Zaniosłam zaświadczenie z policji na pocztę i zablokowali kasę za pobraniem do czasu, aż się sprawa nie rozwiąże.

Dodam, że torebka oraz pudełko w jakim była są zabezpieczone jako dowody na policji.

 

 

Czekaj na rozwiązanie sprawy przez Policję. Skoro poczta zablokowała przelew to kasa do nich wróci. Oni oddadzą jezeli policja wyjaśni sprawę.

 

Za taką kasę to się rzada od kuriera, że sprawdzam za nim zapłacę. Zawsze to wolno. W sklepie też oglądasz za nim zapłacisz torebkę bluzkę czy telewizor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier się spieszył, ktoś inny odebrał przesyłkę :( Po świętach ma się do mnie odezwać osoba, która prowadzi sprawę. Zdenerwowało mnie również zachowanie osoby na olx. Grozi mi, ze to ja ją chcę oszukać :P I pewnie chcę wyłudzić pieniądze za torebkę, która ponoć jest oryginalna bo jest paragon ( tylko szkoda, ze nie z tej torebki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to się żąda od kuriera, że sprawdzam za nim zapłacę. Zawsze to wolno. W sklepie też oglądasz za nim zapłacisz torebkę bluzkę czy telewizor :)

 

Kurier ma dostarczyć przesyłkę a co jest w środku to nie jego brocha, zapłacisz dostaniesz paczkę jak nie to koleś zawija się na pięcie i paczka wraca do nadawcy. No chyba że nadawca wykupi opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam jako używaną, ale ponoć nałożoną kilka razy. Miała być oryginalna z paragonem i metką. A okazał sie plastik :(

 

Niby nie jest to duża suma, ale i tak szkoda mi kasy bo mogłam kupic sobie coś innego. A jednak w tak ewidentnej podróbce wstyd chodzić :P

Edytowane przez Kosikosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na dobrej drodze, aby odzyskać pieniądze. Tylko, że to potrwa. Trzymaj kontakt z policją i z czasem wszystko się wyjaśni. A osoba co sprzedała ci podróbę ma pozamiatane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie, chociaż wydaje mi się, że różnie z tym może być. Może odzyskam kasę, może nie. Podejrzewam, ze ten oszust z olx oszukał w taki sposób niejedną osobę. I pewnie będzie się wypierał ile może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja ma dowód, kasa jest zamrożona przez policję i pocztę. Odzyskasz ją tylko to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to się rzada od kuriera, że sprawdzam za nim zapłacę. Zawsze to wolno.

 

Nieprawda, kurier nie ma obowiązku czekać aż sprawdzisz przesyłkę. Jedynie musi zaczekać jeśli opakowanie zewnętrzne jest uszkodzone...

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na rozwiązanie sprawy przez Policję. Skoro poczta zablokowała przelew to kasa do nich wróci. Oni oddadzą jezeli policja wyjaśni sprawę.

 

Za taką kasę to się rzada od kuriera, że sprawdzam za nim zapłacę. Zawsze to wolno. W sklepie też oglądasz za nim zapłacisz torebkę bluzkę czy telewizor :)

Jeszcze się z takim czymś nigdy nie spotkałem, kurier nie pozwoli Ci otworzyć przesyłki bez jej opłacenia. Z doświadczenia o tym piszesz czy powtarzasz farmazony wyczytane w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, kurier nie ma obowiązku czekać aż sprawdzisz przesyłkę. Jedynie musi zaczekać jeśli opakowanie zewnętrzne jest uszkodzone...

 

Nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wygląda w przypadku paczki pobraniowej w której jest "cegła" zamiast towaru? Kurier zapłacie i podpisaniu odbioru podobno NIE MUSI czekać na otwarcie paczki, a jednoczenie nie pozwoli otworzyć paczki jeśli nie nosi oznak majstrowania przy niej bez podpisania obioru i wręczenia pieniędzy. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ona ubytku lub uszkodzenia, przewoźnik ustala niezwłocznie protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona.

2. Odbiorca jest uprawniony (m) do rozporządzania przesyłką w sposób określony w ust. 1 pkt 2 i 3, jeżeli nadawca nie zastrzegł inaczej w liście przewozowym

1. Ustawa reguluje przewóz osób i rzeczy, wykonywany odpłatnie na podstawie umowy, przez uprawnionych do tego przewoźników, z wyjątkiem transportu morskiego, lotniczego i konnego.

 

Cegła jest rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się z takim czymś nigdy nie spotkałem, kurier nie pozwoli Ci otworzyć przesyłki bez jej opłacenia. Z doświadczenia o tym piszesz czy powtarzasz farmazony wyczytane w internecie?

 

 

Ja ostatnio zamawiałem używane lusterko do samochodu ( z szybką ) i otwierałem i sprawdzałem paczkę przy kurierze przed podpisaniem i zapłaceniem. Miałem też sytuację innym razem , że kurier poinformował mnie , że najpierw muszę podpisać odbiór.

Edytowane przez rem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się przed chwilą poddenerwowałam. I to w same święta. Wiecie co przed chwilą mi napisała osoba, która mnie oszukała?

 

informuję, że zgłaszam sprawę o próbę wyłudzenia. Nie odpuszczę ci pieniędzy, które mi się należą, jeśli ich nie otrzymam. Ja wysłałam ci oryginalna torebkę z dokumentacją i mam na to dowody. Ode mnie pieniędzy i torebki nie wyludzisz! Kontaktowałam się z osobą, która padła ofiarą podobnego oszustwa i wiem, co robić oszustko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakbym kupił super telewizor za 10 tysięcy to tez mam dac kurierowi kasę i podpisać, a potem się z nim bawić w berka i pisanie protokołów jak po rozpakowaniu i ledwie tym, że kurier wpakuje tyłek di samochodu bo będzie uszkodzony? Bo kurier nie musi sprawdzać?? To tak jakbym poszedł do sklepu i by mi powiedzieli "Pokażemy panu towar jak pan zapłąci bo producent nie zapłącił nam za pokazywanie i tego nie udokumentował".

 

Trochę to bez sensu co piszecie bo tak to kurier może wsadzić deche 55 cali zamiast telewizora, wziąść kase i co po tem?? Jak mu udowodnie, że była decha, a telewizor sam sobie wziął czy wogóle nie było? On powie, że dał to co było zapakowane, a sklep to samo i bez sądu się nie obędzie, a ja moge 300 czy 3 tysiące stracić. Przywozi kurier i ja zawsze moge chciec sprawdzić czy jest to co kupiłem zanim zapłace. Co innego jak zapłacone z góry.

 

Ale się przed chwilą poddenerwowałam. I to w same święta. Wiecie co przed chwilą mi napisała osoba, która mnie oszukała?

 

informuję, że zgłaszam sprawę o próbę wyłudzenia. Nie odpuszczę ci pieniędzy, które mi się należą, jeśli ich nie otrzymam. Ja wysłałam ci oryginalna torebkę z dokumentacją i mam na to dowody. Ode mnie pieniędzy i torebki nie wyludzisz! Kontaktowałam się z osobą, która padła ofiarą podobnego oszustwa i wiem, co robić oszustko.

 

Zapisuj całą korespondencje i do w glądu policji przekaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świetach ma się do mnie odezwać osoba, która będzie prowadziła sprawę. I oczywisćie, że przekażę jej całą dyskusję. Kobieta próbuje mnie zastraszyć i wcisnąć, że pewnie chcę wyłudzić od niej torebkę i pieniądze. No tak, wybierałabym sie na policję i marnowała swój czas dla głupich 300 zł. I jeszcze zostawiała to na policji.

 

Na dole w załączniku rozmowa. Wcześniej napisałam jej, że zgłosilam sprawę na policję i na policji powiedzieli mi, że podchodzi to pod dwa paragrafy. Mianowicie pod oszustwo oraz pod sprzedaż podróbkami.

 

I druga część

post-499534-15558621751549_thumb.png

post-499534-15558622164475_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj też co odpisujesz bo życie może w tym względzie tez okazać się nie sprawiedliwe dla ciebie. Pomijając oszustwo i handel podróbkami z tamtej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę jej odpisywała już. Przekażę tę rozmowę na policję. Będzie to test dla naszego organu sprawiedliwości. Jeśli nie odzyskam pieniędzy, to okaże się, ze żyjemy w państwie, które niczego nie chroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy jakbym kupił super telewizor za 10 tysięcy to tez mam dac kurierowi kasę i podpisać, a potem się z nim bawić w berka i pisanie protokołów jak po rozpakowaniu i ledwie tym, że kurier wpakuje tyłek di samochodu bo będzie uszkodzony? Bo kurier nie musi sprawdzać?? To tak jakbym poszedł do sklepu i by mi powiedzieli "Pokażemy panu towar jak pan zapłąci bo producent nie zapłącił nam za pokazywanie i tego nie udokumentował".

Może z takim telewizorem jest trochę inaczej, bo to na palecie wożone i kurierowi też zależy żeby się chociaż skontaktować z klientem czy w ogóle w domu jest, żeby nie taskać tego do wejścia do klatki bez sensu. Natomiast mi notorycznie kurierzy zostawiają przesyłki po sąsiadach, dwukrotnie się zdarzyło, że musiałem po prostu z psem iść, ale byłem w okolicy i telefon jakby zadzwonił, to bym w 5 minut się uwinął pod klatkę, ale okazywało się, że już u któregoś z sąsiadów jest paczka w domu. Także wtedy nawet ciężko mówić o jakimkolwiek protokole szkody...Jak już kurier zadzwoni, to jeden potrafił nawet wyskoczyć z pomysłem jak nie było mnie w domu i powiedziałem, że o 14 będę, czy może przerzucić na balkon przesyłkę (bo to parter), powiedziałem, że w żadnym razie i u sąsiada finalnie zostawił, bo o 14 go nie będzie, a był tam w środku Nintendo Switch, także pomysł z rzucaniem po prostu genialny. To nawet nie, że krytykuję kurierów, chociaż ze względów takich, że do pracy nie mogę zamówić przesyłki, a w domu mnie nie ma często do popołudnia, rzadko kiedy wybieram kuriera. Gdzie się da, to Paczkomat albo doręczenie do UP.

 

Telewizor jak kupowałem, to z odbiorem i sprawdzeniem w sklepie i przewieziony samochodem własnym, ale to 49" więc weszło pionowo w moim przypadku, jakbym miał brać 55" to bym nie miał pomysłu - Kurierem bym się bał, a przewóz samemu ze sklepu też nie wchodzi w grę.

 

Obecnie chyba tylko Pocztex ma opcję wykupienia sprawdzenia przesyłki przy odbiorze. Jak na OLXie kiedyś przedmiot kupowałem, to z taką opcją uzgodniłem ze sprzedającym i wtedy faktycznie doręczyciel poczekał aż wypakuję i wstępnie obejrzę czy wszystko gra.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem kurier moze zostawiać u sąsiada przesyłkę? Co sąsiada to obchodzi. W tym momencie to sąsiad za to odpowiada. Gdyby nawet za 200 zł u sąsiada kurier zostawił i była by paczka uszkodzone pierwszy oskarżony sąsiad i poszedł bym z tym na policję. Kurier nie może zostawiać przesyłki u osób trzecich. Jak nie dzwoni to pomylił swoje powołanie. Ma obowiazek dzwonić i umawiać się z osoba, która ma odebrac, nawet jakby musiał dwa dnio do ciebie z tym jechać.

 

Dajesz się robić i tyle z tymi sąsiadami, w końcu się przejedziesz na tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...