Skocz do zawartości
Sejten

AMD FX6350 czy da radę pod crossfire 2x radeon R9 290

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam szybkie pytanie czy procesor amd fx 6350 pociągnie dwa radeony R9 290 na crossfire? Dziękuje z góry za trafne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jei chcesz przygasic swiatla sasiadom w bloku/ na wsi to jak najbardziej sie uda.

Jesli chcesz osiagnac wieksza wydajność to daj sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Już jedna sztuka przy tym procesorze jest mocno ograniczana, a co dopiero po zamontowaniu drugiej. Szkoda zachodu, o ile mi wiadomo to nie każda gra wspiera crossfire, a w niektórych przy dwóch kartach będą pojawiać się mikrozacięcia. Sprzedaj te karty i kup gtxa 1660, wyjdziesz na tym znaaaacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie czy procesor amd fx 6350 pociągnie dwa radeony R9 290 na crossfire? Dziękuje z góry za trafne opinie.

Pociągnie, ale po co i właściwie gdzie, to już nie pytaj. Gorzej pewnie z zasilaczem i płytą główną.

 

Swoją drogą, co to są trafne opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie czy procesor amd fx 6350 pociągnie dwa radeony R9 290 na crossfire? Dziękuje z góry za trafne opinie.

Widzę, że chcesz zaoszczedzic na ogrzewaniu domu? :D

R9 290/290x to istne piekarniki, ale nie o tym mowa.

Ten FX jest juz bardzo przestarzały, kup sobie na OLX/ALLEGRO jakas I7 2600 z w miarę dobrym mobasem i naprawdę wydajnościowo masz fajnego PC.

Co do tych kart rozumiem, że masz dobrą obudowę z zajebistą cyrkulacją powietrza oraz dobry zasilacz?

Edytowane przez kornel_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim powiem tak Wiesiek3 nie grywalny za bardzo wszystko się jąka. A np. w przypadku Deus EX MD 35% wzrost wydajności na DX12. Zasilacz jest ok 1000W corsair hx1000 więc uciągnie to wszystko na bank. Temperatury też są ok maksymalnie do 84 stopni.

 

Tak obudowa jest dobra Phanteks Enthoo Pro M zasilacz 1000W korsarza hx1000. Procka nie kupie intela bo płyte główną mam pod AMD. Myślałem żeby od kumpla kupić AMD FX 8370 w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj cały config najlepiej, żeby się nie okazało, że płyta kleknie przy FX 8370.

Powiem tak z ekonomicznego i wydajnościowego punktu widzenia ile dałeś za sam zasilacz 1000W?

zmiana platformy na i5 9400f albo jakiegoś ryzena 5 + gpu pokroju 1070/1660 i masz ogromny skok wydajności, a w rok odbijesz to na rachunkach za prąd w porównaniu z obecną konfiguracją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim powiem tak Wiesiek3 nie grywalny za bardzo wszystko się jąka. A np. w przypadku Deus EX MD 35% wzrost wydajności na DX12. Zasilacz jest ok 1000W corsair hx1000 więc uciągnie to wszystko na bank. Temperatury też są ok maksymalnie do 84 stopni.

 

Tak obudowa jest dobra Phanteks Enthoo Pro M zasilacz 1000W korsarza hx1000. Procka nie kupie intela bo płyte główną mam pod AMD. Myślałem żeby od kumpla kupić AMD FX 8370 w zamian.

 

Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie tego 8370. Stary procesor i te ich 8 "rdzeni" nie pomaga, gdyż sama architektura jest do pupy. Dziś bardzo tanio można wyrwać ryzena 1600x + b350 + aegisy które dobrze współgrają z ryzenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tylko problem jest taki że moje części są już dość wiekowe i z płytą główna Gigabyte GA-970A-DS3P maksymalnie wcisne w to do amd fx series ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wchodzi jeszcze narzut sterownika.. FX słabo działa z radeonem przez jego sterowniki nvidia chodziła na FX znacznie lepiej taki r9 290 vs GTX 780 na FXie gdzie normalnie obie karty były na równym poziomie to przy fx 780 miażdżyła amd. Zrób jak koledzy wyżej jak chcesz zostać na fx'ie jeszcze jakis czas to sprzedaj te karty i kup jedną od zielonych.

BTW nawet jak nie chcesz zostać to sprzedaj i kup jedną :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ds3prev_10#support-cpu

obsłużyć obsłuży

FX-83x0 to będzie to pi razy drzwi samo co i7 2600

 

CF nie podniesie Ci wydajności o 100% sprzedaj obecna kartę i dołóż kasę

poza tym nie masz płyty pod CF, drugi slot to x4 (SSD można sobie podłączyć)

takie rzeczy tylko na 990 FX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ds3prev_10#support-cpu

obsłużyć obsłuży

FX-83x0 to będzie to pi razy drzwi samo co i7 2600

 

CF nie podniesie Ci wydajności o 100% sprzedaj obecna kartę i dołóż kasę

poza tym nie masz płyty pod CF, drugi slot to x4 (SSD można sobie podłączyć)

takie rzeczy tylko na 990 FX :D

Obsłużyć 8 modułowy fx obsłuży ale na tej płycie 8350 nigdy nie osiągnie wydajności i7 2600 bo sekcja nie wytrzyma żadnego sensownego OC, ja dalej siedze na 8350 ale mam go podkręconego do ponad 4.6ghz w bf V da sie pograć na 65-90 fpsach na ultra w dx12 bez dxr :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze te 4,2/3 GHz zapewne będzie miał

a i7 2600k będzie w tej samej cenie co FX 8350 (nowy)

jakoś nie uważam 970A UD3 za bóstwo ;)

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze te 4,2/3 GHz zapewne będzie miał

a i7 2600k będzie w tej samej cenie co FX 8350 (nowy)

jakoś nie uważam 970A UD3 za bóstwo ;)

Ja też nie ale płyta autora ma sekcję 4+2 moja SABERTOOTHEM ani Formułą V nie jest ale ma te 8+2 i nie robi problemow przy oc przez sekcje, fx'y chodzą w miarę tylko na wysokim zegarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to co masz i kup zestaw na ryzenie. Tanie są jak barszcz

 

Ja co prawda siedziałem na Intelu ale 2600k+8gbramu+płyta sprzedałem za 1000zl a za 1500zl kupiłem ryzena+płyta+16gb ramu, takze nie wiele dorzuciłem a mam wydajniejszy i nowy zestaw (a nie 8 letni złom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki dzięki za za dużo wpisów powiem tak nie stać mnie na nową płytę główną i procka a tego FX 8370 bede miał za grosze bo 180zł wiec uważam to za dobry deal. A z tym całym sprzetem przeboleje sie jeszcze rok bo nie mam innego wyjscia.

 

A komputer potrzebuje 24/7 bo pracuje zdalnie z domu wiec nie moge sprzedać czesci i czekac na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to z 1 takim radeonem słabo sobie daje radę. Nie wiem czy na fx 8xxx będzie lepiej, podejrzewam że tak ale tylko trochę, a z 290x przy jakimś normalnym CPU jeszcze by było bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem FX nawet 8370 straci na wydajności przez sterownik radeona, z 8 wątkowym + nvidia to jeszcze w miarę chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N widzę że dajesz dużo szczegółów za co dziękuje. Wszystkie wiadomości z twojej strony z pewnością do odnotowania.Muszę ujechać z tym co mam albo będę mieć za 180zł hah.

 

@Send1N mówisz że procek starci na wydajności ale uciągnie te dwie karty bez bottleneck?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina dawne eksperymenty z C2D E6300 i 2xRadeon HD2900XT lub XTX jak ktoś miał dostęp, elektrownia to za mało. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 radeony 290 są warte tyle co gtx 1070, który będzie wydajniejszy od tego crosifire + pobór prądu x3 mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N widzę że dajesz dużo szczegółów za co dziękuje. Wszystkie wiadomości z twojej strony z pewnością do odnotowania.Muszę ujechać z tym co mam albo będę mieć za 180zł hah.

 

@Send1N mówisz że procek starci na wydajności ale uciągnie te dwie karty bez bottleneck?

straci na wydajności przez sterownik radeona a te karty dwie też ograniczy, najlepsze połączenie do FX'a to zakup karty od zielonych (nvidia) FX ma kiepski pojedyńczy wątek i sterownik radeona dodatkowo go tłamsi, jak będziesz miał FX-8350 czy 8370 to podkręć go do 4.4 na tej płycie powinien się utrzymać na stockowym napięciu na takich ustawieniach sekcja sobie poradzi. Przy porkęconym 8350 możesz wsadzić 1070 jak miałem 1060 6GB to w 1080p trzymała 90-99% użycia, teraz mam 2060 i gram w 1440p bo w FHD jest ograniczana chodzi gdzieś na 75% miałem kiedyś R9 290 jedną przy 8350 @ 4.6 i chodziło to marnie jak wrzuciłem GTX 1060 6GB to w miejscach procesorowych było dużo lepiej i nie mówię tu o tym że karta jest jakieś 25% wydajniejsza od 290 tylko o narzucie sterownika. Przy fx-6350 to już w ogóle masakra z r9 290 z tą jedną pewnie jest kaszana podpinając drugą nie zauważyłbyś wcale różnicy dosłownie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja powiem tak:

 

Ja przeszedłem całego Wieśka 3 ze wszystkimi dodatkami mając AMD FX-8320, płytę główną Gigabyte GA-990X-Gaming SLI, 16 GB RAM 1866 i kartę graficzną Radeon R9 380 4 GB RAM. Jedynie monitor miał ciut mniejszą rozdziałkę bo 1680x1050. Czyli format 16:10 i grało się bardzo przyjemnie.

 

Procesora i grafiki nie podkręcałem.

 

Więc może jak autor pierwszego posta kupi i wymieni ten obecny procesor na FX-8370, to zawsze będzie lepiej, tylko niech napisze jeszcze ile ma pamięci operacyjnej. Bo może ma np 4 GB tylko i wtedy rzeczywiście gra będzie dostawała czkawki.

 

A jeżeli ma monitor Full HD to niech dodatkowo w grze rozdzielczość zmieni ma mniejszą.

 

Jednakże ten Radeon R9 290 jeden wystarczy. Drugi nic tu nie da.

 

Ja już bardzo długo używam kart graficznych AMD i nie zauważyłem żeby sterownik coś bruździł. Ktoś to sobie kiedyś wmówił, może nawet sama konkurencja i powtarza to jak mantrę, aż do znudzenia.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu ten procek nie uciągnie dwóch kart, jeszcze w dodatku starych radeonów z koszmarnym narzutem. Miałem r9 290x z fxem 8320 4.5ghz i było kiepsko w grach fps nie zbyt wysoki i notoryczne spadki osiągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziękuje wszystkim za wskazówki niedługo czas pokaże jak to wszystko będzie śmigać dam znać. Pozdro !!!

 

Pamięci operacyjnej jest 12 giga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...