Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maontheus

Problem z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mianowicie mam taki problem gdy podłączam skrętkę bezpośrednio do komputera mam prędkośc 600Mb/s a gdy podłączam przez router do komputera prędkośc spada do 80Mb/s. Router to Asus RT-AC 1200 gdzie jego prędkość wynosi 1,2 Gb/s. Jakieś pomysły dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Maontheus, sprzedaj ten router bo on nie nadaje się do Twojej sieci. Ethernet będzie Ci obcinał wszystko powyżej ok 96 Mbps. Nie doczytałeś, że teoretyczne 1200Mbps to jest tylko po WiFi. Teoretyczne bo w praktyce to może połowę z tego wyciągniesz i to po spełnieniu wielu czynników zarówno po stronie routera jak i karty WiFi ale dalej jest to prędkość między urządzeniami WiFi a nie z internetem.

Powszechnie chwalony (m.in. tu na forum) model to RT-AC1200G+ to zupełnie inny, dużo lepszy a przede wszystkim gigabitowy router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dzięki za pomoc, na opakowaniu od RT-AC1200G nie ma kompletnie żadnej informacji że porty LAN do 100Mb/s. Zakupiłem nowy router tp-linka Ac1200 i śmiga do 1Gb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...