Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Molotok

Mały upgrade komputera z 2014 roku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie. Planuję trochę ulepszyć komputer, który składałem pod koniec 2014 roku. Nie chcę dużo w niego wkładać, bo szczerze mówiąc, to nie zestarzał się jakoś bardzo od tamtego czasu (biorąc pod uwagę moje potrzeby). Przede wszystkim myślałem o dokupieniu kolejnych 8gb pamięci Ram. W niektórych grach już wypadałoby mieć te 16gb na zapas, zwłaszcza że gram dużo w gry z otwartym światem i symulatory (Arma, Dayz, Kingdom Come, Ghost Recon Wildlands itp.). Macie jakieś sugestie, nad czym warto jeszcze się zastanowić i na co ewentualnie wymienić podzespoły? Budżetu nie podaję, jestem otwarty na pomysły.

 

Karta graficzna - GeForce GTX 970 (MSI)

Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB,

Zasilacz Corsair VS 650W ATX 120mm wentylator

Pamięć GoodRam Play, DDR3, 8 GB,1866MHz, CL9 

Monitor 1920 x 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej dokupić RAM-u.

 

Dalsze inwestycje to wymiana karty graficznej, z GTX 970 to skakałbym na RTX 2060.

 

I procesora - inwestycja w używane i7 raczej wielkiego sensu nie ma. Trzeba by zmienić platformę - Ryzen 5 2600 (700 zł) + MSI B450-A PRO (400 zł) + 2x8GB DDR4 (380 zł).

 

Pod gry z otwartym światem mocniejszy procek by się na pewno przydał, szczególnie jeśli masz w planach odpalenie także nowszych tytułów z tego roku i nadchodzących - gdzie czterordzeniowy i5 będzie się dusił z racji zbyt małej ilości rdzeni / wątków.

 

Pomyśl też nad dyskiem SSD jeśli nie posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingdom Come na 4 gołych rdzeniach to działa tragicznie, ta gra jest silnie procesorowa (cry engine). AC: Odyssey czy BFV na multi to kolejne przykłady gdzie 4 rdzenie mogą sprawiać problem.

 

Masz kilka wyjść:

1.Poprawienie wydajności obecnego zestawu.

- masz jedną kość RAM? Jeśli tak to koniecznie obowiązkowo dokup drugą taką samą, żeby mieć dual channel.

- podaj model płyty głównej i chłodzenia procesora. Masz odblokowany procesor możesz go podkręcić i zyskasz na tym całkiem sporo w grach.

- dysk SSD jak nie posiadasz

2.Wymiana procesora ale tutaj musiałbyś szukać używki i7. Ceny Haswe5 są jak ktoś wyżej pisał nieopłacalne.

3.Nowy zestaw jak wyżej na r5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmienić platformę, poczekaj do lipca będzie nowy ryzen a zapowiada sie ciekawe, do tego rtx 2060 lub 2070 i bedzie ogień.

 

 

W chwili obecnej tańszym kosztem możesz dokupić ramu i podkręcić procka w zależności jakie posiadasz chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Najbardziej skłaniam się ku najtańszej opcji. Chciałem bardziej odświeżyć komputer, niż składać go na nowo. Już wiem, że dokupię 8gb RAMu. Poszukam używanych kości, żeby mieć do kompletu takie same, jak mam teraz. Zastanowię się też nad dyskiem SSD, bo mam zwykły HDD. O podkręceniu procesora też myślałem. Z tego, co słyszałem, to jest dobry procesor do podkręcania. Chłodzenie mam chyba przyzwoite - SilentiumPC Fera 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ferze trochę podkręcisz ale szału nie będzie (to dobre chłodzenie ale nie do mocnego OC). Jeszcze kwestia jaką masz płytę główną.

 

W każdym razie jeśli nie chcesz dużo inwestować to dokup po prostu RAM i dysk SSD, przynajmniej komfort użytkowania komputera się zwiększy. Natomiast w grach jakiegoś super przyrostu wydajności nie oczekuj, no bo jak wspomniano - tu już trzeba grubszych inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...