Skocz do zawartości
Gość

Komputer nie chce startować po wymianie pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Wyczyściłem sobie płytę główną z kurzu i wymieniłem pastę na procku. Jednak komputer od tej pory nie chce się włączyć. kiedy wciskam przycisk power to na chwilę startują wiatraki od kary graficznej i od chłodzenia na procku i zaraz się wyłączają i tak w kółko. Do tego jak przytrzymam przycisk power żeby wyłączyć komputer to na płycie zaczyna migać niebieska dioda i po chwili przestaje. Na płycie głównej tam gdzie montuje się procek zauważyłem lekko pogięte niektóre piny. Nie mam pojęcia jak to się stało. Przecież montaż tego procka jak i demontaż jest bardzo prosta. Te piny są delikatnie wygięte i tak się zastanawiam czy to wina nie czasem czegoś innego. Więc zanim zacznę grzebać pytam się czy ktoś miał podobny problem i udało mu się to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyprostować te piny. Jak się nie uda, to płyta jest do wymiany.

 

Twój błąd był taki, że mogłeś procka wyczyścić bez jego wyciągania. Niestety - te piny są bardzo delikatne i bardzo łatwo można je uszkodzić. Musiałeś źle wyjmować lub wkładać procesor i tak się zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszytko możliwe. Wcześniej 3 razy go rozkręcałem i było ok, a tu bęc. Właśnie próbowałem wyprostować i kilak nawet poszło. Jednak dwa są jakoś dziwnie poprzekręcane, a jeden jest wciśnięty do środka i nijak go nie idzie wyciągnąć. Spróbuje jeszcze po świętach zanieść płytę do serwisu. Może coś poradzą. Trochę szkoda mi wywalać tą płytę bo mnie kosztowała 450zł (MSI Z97 GAMING 3) Jakby nawet 100zł kosztowała naprawa to myślę jeszcze się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w serwisie musieli by Ci gniazdo wymienić na nowe. Nowych płyt pod Intel 4 generacji w sprzedaży już prawie nie ma. A te co są kosztują duże pieniądze. Np to: Link do Morelek i do płyty głównej.

 

Widzę płyta jest bardzo dobra. Jednakże nie nadaje się do podkręcania procesora i pamięci. Na przyszłość jak nie musisz, to procesora nie wyciągaj, bo jak widzisz te blaszki łatwo jest powyginać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie wiem. Widziałem ceny tych płyt to powyżej 1000zł stoją. Szkoda mi tyle kasy na to dawać szczególnie że procek który mam to jest starej generacji i5 4690k. Co prawda daje radę prawie każdej grze (mam tu na myśli uruchamianie gier na full detalach w rozdzielczości full hd). no ale cena właśnie za duża. To już lepiej było by się pchać w nową generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...