Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jcob0820

[Obudowa] Sharkoon S25W problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podczas czyszczenia filtrów zdjąłem panel przedni po nałożeniu go PC nie startuje. Zdjęty uruchamia się normalnie ale po założeniu go ponownie odcina całkowicie. Odłączyłem i podłączyłem piny z obudowy ponownie i niby na razie działa. Ma ktoś pomysł z czym to może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś robi Ci zwarcie, zobacz czy gdzieś śruba panelu nie styka się z obwodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel jest plastikowy na zatrzaski, bo wypięciu i podpięciu obudowy ponownie do płyty wszystko jest ok. wydaje mi się że mogłem zruszyć piny przy czyszczeniu i przy ruchu lekkim po prostu je wywalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś robi Ci zwarcie, zobacz czy gdzieś śruba panelu nie styka się z obwodami

Musiałaby wystawać z 20cm, żeby dotrzeć o tych "obwodów" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałaby wystawać z 20cm, żeby dotrzeć o tych "obwodów" :)

Jesli przykręcając samą elektronikę np. złącz USB dotkniesz śrubą obwodów właśnie tej elektroniki to komputer ci się nie włączy (o ile wcześniej nie spali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy złączach USB nie ma żadnej elektroniki. Gniazda USB łączą się z płytą jedynie wiązką przewodów, którą bardzo ciężko uszkodzić przy montażu podzespołów w PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy złączach USB nie ma żadnej elektroniki. Gniazda USB łączą się z płytą jedynie wiązką przewodów, którą bardzo ciężko uszkodzić przy montażu podzespołów w PC.

Kolego, jak widać masz małe doświadczenie. O ile USB 3.0 jest tylko przedłużaczem, o tyle USB 2.0 nie. Po drugie masz elektronikę od audio chocby i tak wygląda ona w większości obudów

external-usb-sound-card-dac-front-panel-audio-connector-soldered.png

 

Przy złączach USB nie ma żadnej elektroniki. Gniazda USB łączą się z płytą jedynie wiązką przewodów, którą bardzo ciężko uszkodzić przy montażu podzespołów w PC.

Jeśli nie widzisz na przykładowo takiej płytce możliwości zwarcia elektroniki z obudową, to może nie doradzaj już nikomu, bo mało komputerów złożyłeś w życiu

CA425LL_44054_800x800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak widać masz małe doświadczenie. O ile USB 3.0 jest tylko przedłużaczem, o tyle USB 2.0 nie. Po drugie masz elektronikę od audio chocby i tak wygląda ona w większości obudów

external-usb-sound-card-dac-front-panel-audio-connector-soldered.png

 

 

Jeśli nie widzisz na przykładowo takiej płytce możliwości zwarcia elektroniki z obudową, to może nie doradzaj już nikomu, bo mało komputerów złożyłeś w życiu

CA425LL_44054_800x800.jpg

To zdjęcie z góry nie przedstawia ani złącza USB ani audio. Zdjęcie niżej, to gniazda frontowego panela ale nie ma w nim grama elektroniki.

Ta są zwykłe doprowadzenia do USB i audio. Co niby miałoby zrobić tam zwarcie? Niby w jaki sposób? Zastanów się logicznie. Jakaś wyimaginowana śruba? A skąd by się miała tam wziąć? Naprawiałem już setki komputerów, ze 2 razy zdarzyły mi się uszkodzenia np włącznika we frontowym panelu, czy urwanego kabla od diody pracy dysku. To wszystko. Z takimi radami, że jak komputer nie wstaje bo jakaś śruba zwiera "obwody" jest tak śmieszne i w ogóle mało prawdopodobne, że brak mi słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce wyżej nie ma grama elektroniki.

I zwarcie o którym mówiłem jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowne podpięcie panelu zasilania rozwiązało problem więc raczej bez uszkodzeń się obyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie z góry nie przedstawia ani złącza USB ani audio. Zdjęcie niżej, to gniazda frontowego panela ale nie ma w nim grama elektroniki.

Ta są zwykłe doprowadzenia do USB i audio. Co niby miałoby zrobić tam zwarcie? Niby w jaki sposób? Zastanów się logicznie. Jakaś wyimaginowana śruba? A skąd by się miała tam wziąć? Naprawiałem już setki komputerów, ze 2 razy zdarzyły mi się uszkodzenia np włącznika we frontowym panelu, czy urwanego kabla od diody pracy dysku. To wszystko. Z takimi radami, że jak komputer nie wstaje bo jakaś śruba zwiera "obwody" jest tak śmieszne i w ogóle mało prawdopodobne, że brak mi słów.

Setki komputerów, tak? To niestety wciąż mało widziałeś. Nie raz widziałem już upalone gniazda USB właśnie przez zwarcie ze śrubą, która dotykała się z lutowaniem. Nie raz też panel spalił sie i tylko jego odłączenie pozwoliło uruchomić komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowne podpięcie panelu zasilania rozwiązało problem więc raczej bez uszkodzeń się obyło

 

Tak, na 99% nie stykał wtyk od przycisku power. Lubi wyskakiwać, zwłaszcza jak przewody nie są pospinane lub są zbyt napięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz widziałem już upalone gniazda USB właśnie przez zwarcie ze śrubą, która dotykała się z lutowaniem. Nie raz też panel spalił sie i tylko jego odłączenie pozwoliło uruchomić komputer

Upalone gniazda USB? Możesz to rozwinąć? Co tam się w nich upaliło, skoro to tylko styki?

Niby jak się ten frontowy panel spalił? Komputer z jakiegoś pożaru? Co tam Ci się dokładnie spaliło? Żarty sobie robisz? W gniazdach audio praktycznie nie ma w ogóle napięcia a w USB masz 5V. Nawet jak zrobisz na nich zwarcie to co najwyżej uwalisz kontroler na płycie a nie cyt "spalisz frontowy panel". Tam nie ma co się spalić. Są tylko grube styki i przewody. Takie rzeczy się nie "palą". Jest to po prostu niemożliwe przy tak małych prądach i niskim napięciu.

A bajki o śrubach, które nagle powędrowały w nieswoje miejsce i postanowiły zrobić zwarcie zachowaj dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...