Skocz do zawartości
kmaz95

i5 6600k -> wymiana na i7 7700k czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pclab!

 

Mam obecnie:

 

i5 6600k, GTX 1660, 2x8Gb ram corsair 3200mhz, zasilacz silentium pc 500w vero

 

Mam problem z klatkami w grach, zrobiłem upgrade z i7 3770 i niestety o ile w CS:GO trzyma ładnie FPS, to w bf5 jest bardzo duży problem. Na singlu ultra nawet 100fps, ale na multi dla 64 graczy w podboju jest dramat..

Ponieważ zrobiłem niestety taki upgrade i mam nową płytę i cooler chciałbym zmienić tylko procesor. Czy taki i7 7700k @4,8 - 5,0 da radę ? Zmiana z 4/4 na 4/8 ma sens?

Niezbyt chcę teraz bawić się od nowa w sprzedaz płyty, procka i zasialcza zeby zmienic wszystko np pod ryzena..

 

Wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700k albo 7700k, nawet 7700 non-k. Przy czym powszechna opinia jest taka, że te cpu chodzą zbyt drogo, w porównaniu do cen 1700/2600/9400 raczej to słuszna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę starego używanego 7700k można kupić o 40% szybszego używanego i7 8700. Te procki wg mnie są warte 600-700zł a aktualne ceny na rynku są oderwane od rzeczywistości bo dużo ludzi teraz się przesiada z dławiących się i5 tak jak Ty. Sam musisz zdecydować czy chcesz aż tyle przepłacić żeby nie zmieniać aktualnej platformy.

 

A porównując do ryzenów to już całkiem kosmos, za używanego 7700k z wysychającym glutem można kupić nowego ryzena 1700 + płytę + ram. Przecież to jest śmieszne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna wymiana i7 na i5 by znowu wymieniać na i7.

Teraz to masz opcje i7 7700k i kręcić, lub zaczekać na premierę zenków i popatrzenie jak wypadną i dopiero potem ewentualnie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna wymiana i7 na i5 by znowu wymieniać na i7.

Teraz to masz opcje i7 7700k i kręcić, lub zaczekać na premierę zenków i popatrzenie jak wypadną i dopiero potem ewentualnie zmienić.

i7 3770 dusił się w cs;go. Dlatego i5 6600k.

Chyba zmienię na i7 7700k. Dopłata mnie wyjdzie jakieś 400zł, a nie będę się musiał bawić w allegro bo mam opcję wymiany z dopłatą. Zresztą trzymają nieźle cene, może się go odsprzeda później jakoś sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę starego używanego 7700k można kupić o 40% szybszego używanego i7 8700. Te procki wg mnie są warte 600-700zł a aktualne ceny na rynku są oderwane od rzeczywistości bo dużo ludzi teraz się przesiada z dławiących się i5 tak jak Ty.

 

to nie to. stary i5 i i7 zawsze miały zawyżone ceny. ludzie bez wiedzy o rzeczywiśtości wystawiają te procki w takich cenach "bo przecież i5/i7" a to że nei są warte tych pieniędzy? coz... póki znajduję sie łosie przepłacający to nie am się o co martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie to. stary i5 i i7 zawsze miały zawyżone ceny. ludzie bez wiedzy o rzeczywiśtości wystawiają te procki w takich cenach "bo przecież i5/i7" a to że nei są warte tych pieniędzy? coz... póki znajduję sie łosie przepłacający to nie am się o co martwić.

 

masz 100% racji, sam byłem takim łosiem, nie mając pojęcia, że teraz jest sens iść w ryzeny i w mainstreamie jest 6/12 :) Zatrzymałem się na 2013r. Ale teraz jakoś trzeba naprostować sytuację.

 

Duża będzie różnica między i5 6600k@4,7 na i7 7700k@4,7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża, obecnie już bez więcej niż 4 wątków w wielu grach jest słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli i7 7700k powinno wystarczyć na jakis rok, moze 2? I tak po premierze nowych konsol planuje sprzedać całość i kupić nową platfromę, ale poki co trzeba jakoś grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podkręcić i7 7770k do ty ch 4,7 trzeba dobrego chłodzenia i często skalp. Ale procesor będzie zazwyczaj szybszy od ryzenów, choć z Twoją karta to bez różnicy. I7 3770 dlawil się w CS go? Musiałeś mieć wolny ram.

Jest jeszcze i7 6700k który jest tańszy a po OC różnica między i7 7700k jest symboliczna.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze i7 6700k który jest tańszy a po OC różnica między i7 7700k jest symboliczna.

Nie ma praktycznie żadnej różnicy. Gdyby jeszcze trafił sztukę która zrobi 4,8Ghz, to praktycznie jest to samo co 7700k. Tylko że w przypadku 6700k to już skalp wymagany bo procesor ma już 4 lata na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 100% racji, sam byłem takim łosiem, nie mając pojęcia, że teraz jest sens iść w ryzeny i w mainstreamie jest 6/12 :) Zatrzymałem się na 2013r. Ale teraz jakoś trzeba naprostować sytuację.

 

Duża będzie różnica między i5 6600k@4,7 na i7 7700k@4,7?

Zmieniłem 6600k@4.7ghz na 6700k@4.5ghz. Różnica bardzo duża. Absolutnie polecam, bo dopłata nie jest jakaś kosmicznie duża (jakieś 300 pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest teraz kuriozalna sytuacja z tymi starymi i5. Jak 3-4 lata temu upominałem na forach IT czy nawet w polecanych zestawach, aby nie dawać i5, tylko od razu i7, nawet kosztem nie co słabszej karty graficznej że w przyszłości te dodatkowe wątki się przydadzą. To mnie wyśmiewano i wyzywano od trolli oraz wysyłano do psychiatry. Jak widać, teraz czas zweryfikował że miałem rację. I właśnie dzisiaj te osoby po latach się z powrotem zjawiają ze swoimi konfigami że niezawodne i5 niedomagają. :E

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się zjawia ten się zjawia. Ja do dziś jestem zadowolony ze swojego i5, a ograłem już nie jedną wymagającą grę na nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest teraz kuriozalna sytuacja z tymi starymi i5. Jak 3-4 lata temu upominałem na forach IT czy nawet w polecanych zestawach, aby nie dawać i5, tylko od razu i7, nawet kosztem nie co słabszej karty graficznej że w przyszłości te dodatkowe wątki się przydadzą. To mnie wyśmiewano i wyzywano od trolli oraz wysyłano do psychiatry. Jak widać, teraz czas zweryfikował że miałem rację. I właśnie dzisiaj te osoby po latach się z powrotem zjawiają ze swoimi konfigami że niezawodne i5 niedomagają. :E

Oczywiście, miałeś rację. Nie chciały dopłacić paru stówek wtedy do I7 (przyznaje się, też należałem do tej grupy), to dopłacają teraz. W sumie, jeżeli chodzi o pieniadze wychodzi podobnie (albo i trochę taniej jak wymienia się teraz i5 na i7), tylko zachodu z tym trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tego 7700k - mi zmiana z 7600k wyszła w okolicach 150zł ;) - ale mialem farta :P

odrazu daj na skalp i zrobi te 4.8-5.0 a tempy na dobrym aio nie powinny w stresie przekraczać 65 stopni.

 

Miej na uwadze, że jest to rozwiązanie stykowe na dzień dzisiejszy bo za kilka macy kto wie . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana na i7 6700K/7700K jak najabrdziej da wymierne korzysci zwlaszcza ze reszta kompa jest spoko

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 3770 się dusił i wymieniłeś na 6600k? :E

 

Może RAM masz w singlu i błędnie szukasz przyczyny po stronie procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...