Skocz do zawartości
PawelL1992

Problem z RAM w laptopie Asus R752sj-ty039t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W Laptopie który mam jest wbudowane 4 gb ram ddr3 wiec chciałem je rozszerzyć do 8gb wiec wziąłem laptop pojechałem do sklepu Pan sprzedał mi pamiec "Samsung 4gb 2Rx8 PC3-10600S-09-11-D1" który ma pasowac ale po włożeniu go do gniazda laptop wgl nie startuje świeci się tylko zielona dioda a druga od ładowania powoli miga i nic oczywiscie po wyjęciu kości wszystko działa jak powinno. Pomyslałem żę może trzeba zaktualizowac bios ale jak sie okazało jest on najnowszy testowałem już pamieći ddr3 ddr3L ale z żadną laptop nie odpala macie jakieś pomysły z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdiagnozuj paramerty kosci RAM ktora byla w laptopie i na jej podstawie doku druga o tych samych parametrach

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdiagnozuj paramerty kosci RAM ktora byla w laptopie i na jej podstawie doku druga o tych samych parametrach

 

Zdiagnozowałem memtestem DDR3 4096mb 1600MHz Micron 8KTF5126HZ-1G6E1

Gość w sklepie powiedział że ta którą kupiłem ma wieksze taktowanie ale laptop sam obniży taktowanie wbudowanej pamięci do 1333MHz

Edytowane przez PawelL1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, mozesz zrobic cmos w laptopie jak dojdziesz do bateryjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jechać z laptopem na miejsce do sklepu i sprawdzić u sprzedawcy w sklepie czy działa. Bo inaczej będziesz jeździł bardzo często i dopasowywał. Widać Samsung się pogryzł z Micronem. Muszą być również czasy dostępu takie same, niestety. A znaleźć jest coś takiego bardzo ciężko.

 

Spróbuj też jakiś moduł 8 GB RAM włożyć. U Asusa częste to było że wsadzali 4 GB RAM a mówili że trzeba dokupić 8 GB RAM.

 

Tu masz też telefon do pomocy technicznej Asusa: 225718040. Zadzwoń do nich. Podaj numer seryjny to może Cię pokierują co z tym dalej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jechać z laptopem na miejsce do sklepu i sprawdzić u sprzedawcy w sklepie czy działa. Bo inaczej będziesz jeździł bardzo często i dopasowywał. Widać Samsung się pogryzł z Micronem. Muszą być również czasy dostępu takie same, niestety. A znaleźć jest coś takiego bardzo ciężko.

 

Spróbuj też jakiś moduł 8 GB RAM włożyć. U Asusa częste to było że wsadzali 4 GB RAM a mówili że trzeba dokupić 8 GB RAM.

 

Tu masz też telefon do pomocy technicznej Asusa: 225718040. Zadzwoń do nich. Podaj numer seryjny to może Cię pokierują co z tym dalej zrobić.

 

Miałem też kośc 8 gb od Kingston czas dostępu taki sam jak w laptopie i też nic. To samo jest z kością którą posiadam teraz czyli Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma bateryjki to musi miec akku na stale wlozone , ale musi miec jednak baterie jezeli producent przewidzial wymiane akumulatora, jak naprawde nie ma bateryjki to odlacz kaumulator i zasilanie i przytrzymaj przycisk power przez 60s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałes ale nic z tego :/ ta sama reakcja czyli dioda zasilania świeci sie na zielono a dioda ładowania miga a zielono lecz laptop nie startuje oczywiscie po wyjęciu kosci wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mozliwosc zamiany kosci w slotach ???, czy ten wbudowany jest na plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mozliwosc zamiany kosci w slotach ???, czy ten wbudowany jest na plycie ?

 

wbudowany jest na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiepsko bo zapewne maja inny CL i nie beda dzialaly zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiepsko bo zapewne maja inny CL i nie beda dzialaly zapewne

 

Na to wychodzi bo kość wbudowana ma CL11 a z tego co widze ta druga czyli ten samsung którego kupiłem CL9 czyli nie będą współgrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci powinny ruszyc tak czy inaczej na DEF czyli na wiekszych CL ale z tym roznie bywa w laptopach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...