Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Osnch

Poszukuję zestawu do 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam komputera do 3500zł najbardziej wydajnego do gier i pracy. Monitor, mysz, klawiaturę mam, chodzi mi o samą skrzynkę.

Z jakich stron najlepiej zamawiać części tak aby było one objęte jak nejlepszą gwarancją?

 

Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, nic wydajniejszego chyba nie złożysz w tej cenie, nie rezygnując z 2x8gb ramu na rzecz 2x4gb. Z czasem dokupisz cooler typu frera/fortis 3 by zrobić OC procka. W zestawie masz:

procek 6 rdzeni 12 wątków, płytę do kręcenia (nada się też do OC nowej generacji ryzenów jak wyjdzie - nie będzie trzeba zmieniać płyty by wsadzić nowszy procek w przyszłości), 2x8gb ramu o taktowaniu 3000mhz, grafika - odpowiednik starszej gtx 1070 tyle, że nowsza i dostanie dłuższe wsparcie sterownika, ssd 500gb na system i gierki (jak będzie za mało to z czasem dokup hdd ~ 175zł za 1tb), w miarę ładna i przewiewna obudowa, zasilacz dc-dc.

Co do sklepów to ogólnie wszystkie duże i znane typu morele/xkom/proline/komputronik/sferis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dopłacać do gtx 1660 Ti skoro gtx 1660 po OC dogania wersję Ti?

Zawsze ~200zł oszczędności jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam poszczególne części na innych stronach. Ram i płyta główna są niekompatybilne (przynajmniej tak mówi strona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam poszczególne części na innych stronach. Ram i płyta główna są niekompatybilne (przynajmniej tak mówi strona).

 

Sprawdzałeś na Komputroniku? Jeśli tak to tam trochę nie to działa jeszcze, ponieważ właśnie takie kwiatki się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam komputera do 3500zł najbardziej wydajnego do gier i pracy. Monitor, mysz, klawiaturę mam, chodzi mi o samą skrzynkę.

Z jakich stron najlepiej zamawiać części tak aby było one objęte jak nejlepszą gwarancją?

 

Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

 

w skrócie i5 9400f + gtx1660/ti

 

tu test wydajności

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/test_komputera_za_3200_zlotych_core_i59400f_i_geforce_gtx_1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie pokusiłbym się o gpu RTX2060 w tandemie z R1600

 

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX) / 580zł

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H / 285zł

Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2060 Twin X2 6G GDDR6 / 1549zł

Dysk SSD ADATA SU900 256GB SATA3 (ASU900SS-256GM-C) / 191zł

Dysk Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA) / 165zł

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB) / 365zł

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164) / 181zł

Obudowa SilentiumPC Armis AR3 CZARNY / 154zł

Razem: 3470zł

Sklep - morele net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600, 16 GB DDR4 3000 MHz, SSD 480 GB, RTX 2060 w budżet 3500 zł

https://proline.pl/koszyk/42fda3cc

 

Jak będą np dwie stówki za jakiś czas, to dać na teraz 1x8GB i dokupić drugą kość za jakiś czas

https://proline.pl/koszyk/d1be382c

 

Jak potrzeba więcej miejsca, to https://proline.pl/crucial-ssd-bx500-120gb-2-5-sata3-7mm-ct120bx500ssd1-p1341226 + https://proline.pl/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-1tb-sata-iii-64mb-7200obr-min-bulk-p951166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam komputera do 3500zł najbardziej wydajnego do gier i pracy. Monitor, mysz, klawiaturę mam, chodzi mi o samą skrzynkę.

Z jakich stron najlepiej zamawiać części tak aby było one objęte jak nejlepszą gwarancją?

 

Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

1. O jakiej konkretnie pracy piszesz?

Jeśli tą pracą jest word, to w ogóle nie ma ona wpływu na podzespoły. Jeśli intensywnie korzystasz z narzędzi wymagających procesora z wieloma wątkami, wtedy ryzeny. Czy korzystasz z takich narzędzi? Jeśli robisz to profesjonalnie, wiesz o tym. Jeśli nie wiesz, to nie robisz tego profesjonalnie i nie potrzebujesz takiego procesora.

Jeśli wymagającymi aplikacjami na komputerze będą tylko gry, wtedy i5-9400f + rtx2600 lub 1660 (+Gigabyte B360M D3H), jeśli na 2600 nie starczy budżetu. Wybór ryzena 1600 to strzał w kolano, bo ten procesor pod względem realnej wydajności dla zwykłego użytkownika może się zbliżać do i5 tylko po mocnym przetaktowaniu i oc pamięci. A na tym trzeba się jeszcze znać, by sobie poradzić. Argumentem za ryzenami była cena, ale teraz, kiedy i5-9400f można kupić za 700 złotych, ryzeny wracają do swojej niszy.

Do tego dokładasz najtańsze ramy, jakie znajdziesz o parametrach 3000-3200MHz i CL15-16. Najlepiej 2x 8GB, a jak nie starczy budżetu, to 1x8GB, a potem dokupić drugie.

Zasilacz najlepiej Seasonica 450W. Obudowa do wyboru. Dodatkowe chłodzenie procesora niepotrzebne. SSD wybór szeroki. Najlepiej Cruciala MX500 500GB.

 

2. Gwarancję zapewnia tak naprawdę producent. Zadaniem sklepu jest robienie tylko za pośrednika. W naszych realiach niestety wszyscy marudzą i nawet te najbardziej renomowane sklepy zwykle robią problemy. Przy gwarancji powyżej 2 lat lepiej omijać morele, bo była jakiś czas temu afera z odmowami pośredniczenia w gwarancji po 2 roku od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...