Skocz do zawartości
mark2468

Huawei EG8245Q brak lan 1 Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio do domu podłączyli mi intenet 1 Gb z inea.

W komplecie dostałem router Huawei EG8245Q, większość urządzeń podłączyłem po wifii.

 

Główny komputer podłączyłem pod lan1 do routera huawei; niestety komputer pokazuje łączność 100 mbit. Router jak i komputer mają złącza 1 GB a przewód ma 8 żył.

Co zrobić aby komputer był połączony z routerem kablem z prędkością 1 Gb?

 

Czy to prawda że pod tego huaweia mimo 4 portów lan wszystko trzeba podłączać pod port lan1 jeśli chcemy użyć kabla?

W tym wypadku muszę kupić switch 1 GB jeśli chce podłączyć jeszcze dwa komputery po lan?

Czy porty lan 2 do lan 4 są przeznaczone tylko dla urządzeń związanych z usługą IPTV(set-top box, STB)?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kablem innego kompa. Jeśli na innym będzie również 100Mb to winny może być kabel. Jeśli jednak na innym kompie śmiga 1Gb to sprawdź sobie w menadżerze urządzeń czy w karcie sieciowej parametr "szybkość i dubleks" nie jest ustawiony na sztywno na 100Mb.

Co do Huaweia to jeśli chcesz podłączyć więcej kompów kablem to tak musisz dokupić sobie switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio do domu podłączyli mi intenet 1 Gb z inea.

W komplecie dostałem router Huawei EG8245Q, większość urządzeń podłączyłem po wifii.

 

Główny komputer podłączyłem pod lan1 do routera huawei; niestety komputer pokazuje łączność 100 mbit. Router jak i komputer mają złącza 1 GB a przewód ma 8 żył.

Co zrobić aby komputer był połączony z routerem kablem z prędkością 1 Gb?

 

Czy to prawda że pod tego huaweia mimo 4 portów lan wszystko trzeba podłączać pod port lan1 jeśli chcemy użyć kabla?

W tym wypadku muszę kupić switch 1 GB jeśli chce podłączyć jeszcze dwa komputery po lan?

Czy porty lan 2 do lan 4 są przeznaczone tylko dla urządzeń związanych z usługą IPTV(set-top box, STB)?

 

Pozdrawiam

 

Bawiłeś się może w przekierowanie portów ? mam ten sam router również z inei i nie wiem jak to skonfigurować ,może masz więcej wiedzy od mojej i chcesz się nią podzielić ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam router od inea. Technicy przy instalacji również mówili, że kabel ethernet może być podłączony do pierwszego portu. Mi po dołączonym kablu i zwykłej skrętce z rolki idzie 1 Gb/s więc stawiałbym na kabel lub jakąś opcje w ustawieniach routera. https://www.multimedia.pl/getattachment/9e8d24b0-26b7-4d40-9cf8-489e1cbe2f2b/Instrukcja-instalacji-modemu-Huawei-EG8245Q.aspx wg. instrukcji routera od multimedii dwa porty lan są zostawione dla iptv i stb2. Inea możliwe, że zostawia tylko jeden port pod internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązał przyjazd innej ekipy instalacyjnej w ramach zgłoszonego problemu na infolinii.

 

Poprzednia ekipa źle zacisnęła końcówki rj45 na kablu biegnącym do głównego komputera. Popełnili też "kilka mniejszych błędów" jak to powiedziała osoba która to poprawiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...