Skocz do zawartości
MeFiu ;*

Monitor do 1.5 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam IIYAMA X2483HSU, czy kupując monitor do tej kwoty byłby dużo lepszy obraz? Sprzęt mam i5 6500, 2x8GB 3200 CL16, 1060 6GB, opłaca się brać 144HZ? Interesuje mnie 27 cali, rozdzielczość dobierzcie do sprzętu (gram teraz na ultra lub wysokich ustawieniach), fajnie jakby miał G-Sync jeśli będzie to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby, np.

- BenQ EW277HDR jeżeli chcesz 1080p + 75 Hz + HDR

- MSI Optix MAG271C jeżeli chcesz 1080p + 144 Hz + szerszy gamut kolorów

- Samsung C27H711QEUX jeżeli chcesz 1440p + 60-75 Hz + Quantum Dot

Poza tym bez jakoś dużo lepszego obrazu, przynajmniej na papierze:

- AOC C27G1 jeżeli chcesz 1080p + 144 Hz

- Samsung C27JG50QQUX jeżeli chcesz 1440p + 144 Hz

- Samsung S27R750QEUX jeżeli chcesz 1440p + 144 Hz ale bez zakrzywienia

- AOC AGON AG272FCX6 jeżeli chcesz 1080p + 165 Hz

Żaden nie ma G-Sync, ale większość obsługuje FreeSync, który powiedzmy działa też na Nvidii przez DisplayPort. Co do 1440p to pooglądaj sobie testy na youtube, bo nikt nie wie, czy grasz w 30 FPSach czy 60.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, gram w 60 fpsach, nie daje wszystkich suwaków max na prawo ;d, są czasami chrupnięcia, zainteresował mnie ten Samsung C27H711QEUX czy na nim by działał FreeSync bo nie znalazłem informacji, że NVIDIA dodała go do obsługiwanych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej kupić BenQ, jeśli nie potrzebujesz więcej niż 60-75Hz i FreeSync. Wczoraj zmieniłem XB2483HSU na ten monitor i była to zmiana na plus, szczególnie po odpaleniu HDR. Kolory w trybie user ma prawie idealne i zazwyczaj wystarczy zmienić poziom zielonego i czerwonego o 1 lub 2 punkty. Trafiła mi się dobra sztuka za pierwszym razem z Amazonu za 610 zł i podświetlenie ma chyba idealnie równe, a w resztę nie wnikam :E .

 

Ten Samsung chyba ma 8 bit bez FRC to z szerokiego gamutu i HDR nici?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, gram w 60 fpsach, nie daje wszystkich suwaków max na prawo ;d, są czasami chrupnięcia, zainteresował mnie ten Samsung C27H711QEUX czy na nim by działał FreeSync bo nie znalazłem informacji, że NVIDIA dodała go do obsługiwanych monitorów.

Powinno działać, monitor ma wejście DisplayPort. Do oficjalnej obsługi trafiają monitory tylko z m. in. 2.4:1 proporcją działania FreeSync, np. 60-144 Hz, nie mogą też mieć żadnych problemów typu migotanie czy ghosting wynikający z działania FreeSync.

Moim zdaniem najlepiej kupić BenQ, jeśli nie potrzebujesz więcej niż 60-75Hz i FreeSync. Wczoraj zmieniłem XB2483HSU na ten monitor i była to zmiana na plus, szczególnie po odpaleniu HDR. Kolory w trybie user ma prawie idealne i zazwyczaj wystarczy zmienić poziom zielonego i czerwonego o 1 lub 2 punkty. Trafiła mi się dobra sztuka za pierwszym razem z Amazonu za 610 zł i podświetlenie ma chyba idealnie równe, a w resztę nie wnikam :E .

 

Ten Samsung chyba ma 8 bit bez FRC to z szerokiego gamutu i HDR nici?

Samsung ma szeroki gamut bez obsługi HDR, poza tym BenQ też ma matrycę 8-bit. :E

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Samsung ma szeroki gamut bez obsługi HDR, poza tym BenQ też ma matrycę 8-bit. :E

 

Ale BenQ ma 8bit+FRC, a na szybko nie znalazłem informacji by Samsung miał FRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy 27 cali do 1080p to nie pikseloza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odległości, jak dla mnie z 60 cm jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ nie obsługuje FRC, ma tę matrycę: http://www.panelook.com/M270HVN02.6_AUO_27.0_LCM_parameter_31284.html

H711 też ma matrycę 8-bit bez FRC.

 

Jeszcze nie dawno toczyła się dyskusja czy ma czyste 10 bit, dzięki za informację, bo z tematu o tym monitorze popadłem w dezinforamcję.

 

Na tym BenQ nie widać pikseli podczas normalnego użytkowania od ~50 cm, ale 60 cm jest optymalne.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, gram w 60 fpsach, nie daje wszystkich suwaków max na prawo ;d, są czasami chrupnięcia, zainteresował mnie ten Samsung C27H711QEUX czy na nim by działał FreeSync bo nie znalazłem informacji, że NVIDIA dodała go do obsługiwanych monitorów.

 

Na CHG70 działa, na CJG50 pewnie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Acer Nitro VG270UPbmiipx? Lub gdyby cenę podbić do 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny, ale może Cię boleć 3x niższy kontrast.

Do 2000 zł masz jeszcze:

- MSI Optix MAG271CQR - 1440p, 144 Hz

- MSI Optix MAG271CR - 1080p, 144 Hz(w porównaniu do 271C ma regulację wysokości i światełko z tyłu)

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś większego AOC AGON AG322QC4, jaki jest w porównaniu do MSI Optix MAG271CQR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy, ma szerszy gamut i obsługę HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na ten, za 2 tyg zamawiam ;d Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będzie problemu z patrzeniem na niego z odległości 70 cm? Chyba nic lepszego nie dostanę w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno toczyła się dyskusja czy ma czyste 10 bit,

Jeśli jakiś monitor ma matrycę 6bit+FRC dla symulacji 8 bit, to można by się tym przejmować, ale przy matrycy mającej fizyczne 8bit+FRC do 10 bit, to bym się tym nie przejmował. Swoją drogą im mniejszy piksel, tym ew. "ruchomą kaszkę" FRC mniej widać. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...