Skocz do zawartości
michal_fm

DELL Inspirion 7566 - rozbudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym dołożyć dysk SSD do laptopa na gniazdo M.2 bo wydaje mi się że jest takie na płycie. Wybrałem ADATA Ultimate SU800 będzie ok?

Czy do laptopów są jakieś inne modele?

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop powinien wspiera zarówno dyski na interfejsie SATA jak i PCIe/NVMe:

https://topics-cdn.d...guide_en-us.pdf (str.15)SU800 będzie pasował, pytanie tylko jakiej pojemności dysku szukasz i jakim budżetem dysponujesz?

 

 

Na SATA jest zwykły dysk 1TB i on zostaje. SSD chcę tylko do systemu za magazyn będzie służył tamten dysk. Budżet nie ma znaczenia ale po co przepłacać, to jest komputer domowy, nie służy do pracy a do gier rzadko, prawie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SATA jest zwykły dysk 1TB i on zostaje. SSD chcę tylko do systemu za magazyn będzie służył tamten dysk. Budżet nie ma znaczenia ale po co przepłacać, to jest komputer domowy, nie służy do pracy a do gier rzadko, prawie wcale.

 

Rozumie, ale po krótce- dyski SSD dzielimy ze względu na sposób podłączenia i tu mamy 2 rodzaje złącza- SATA i m.2. W przypadku SATA sprawa jasna- to te szerokie złącze+zasilanie. W przypadku m.2 prócz samego złącza wyróżniamy jeszcze interfejs z którym może ono być kompatybilne, a są tego 3 kombinacje, bo złącze m.2 może obsługiwać dyski z interfejsem:

1. Tylko SATA,

2. Tylko PCIe,

3. SATA i PCIe.

 

Twój Dell obsługuje pkt. 3, czyli podłączysz do niego dysk na złączu m.2 i interfejsie SATA lub PCIe. Przy Twoich zastosowaniach wystarczy jednak SATA. Obecnie (kupując dysk oddzielnie) moim zdaniem nie ma sensu pchać się w 128GB , dlatego też poleciłbym Ci dyski o pojemności min.240-256GB np.: WD 240GB Green SSD M.2 2280 3D NAND za 139zł

Nie jest to oczywiście jakiś mega wypasiony dysk-ot zwykły przeciętniak, do Twoich zastosowań powinien on jednak wystarczyć. Oczywiście Adata SU800 też może być.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...