Skocz do zawartości
Namovskyyy3

Co sądzicie o tym zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Już w drugim temacie na moim profilu a więc: ostatnio pomyślałem sobie że trzeba by coś zrobić ze swoim kompem no i doszedłem do wniosku że tej i7 4790k nie kupie ponieważ stwierdziłem że konfiguracja jest za stara trzeba kupic nową płytę procek i ram no i stało się-oto zestaw który chciałbym stworzyć z własnych jak i nowych podzespołów co o nim sądzicie?:

 

Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS ELITE

Procesor: AMD Ryzen 5 1600X

Karta graficzna: Asus GTX 1070 Strix

Pamięć RAM: 8GB DDR4 3200mhz

Zasilacz: Chieftec 550W 550AB-A

 

Co o nim sądzicie ogólnie? zestaw ten (płyta główna procesor i ramy) kosztuje 1250zł

 

I chciałbym sie dopytać czy ta płyta poradzi sobie z OC czy raczej nie i czy chłodzenie od tego procesora jest głośne byłbym wdzięczny za odpowiedź!

Edytowane przez Namovskyyy3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie płyt zobacz sobie to

no i zasilacz powinienes raczej celowaxc w SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze Mój link można taniej 500W i nadwyżkę dołożyć do Gpu lub Cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd jest nieopłacalne, tu za 1200zł masz znacznie lepszy konfig

 

598dc70197953.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd jest nieopłacalne, tu za 1200zł masz znacznie lepszy konfig

 

598dc70197953.png

Też się nad tym zastanawiałem ale myślałem że AMD bedzie lepsze bo AMD zamierzałem

jescze podkręcić ale skoro mówicie że to lepszy konfig to ok ale jeszcze powiedzcie:

Czy chłodzenie od 9400F jest głośne?

 

Też się nad tym zastanawiałem ale myślałem że AMD bedzie lepsze bo AMD zamierzałem

jescze podkręcić ale skoro mówicie że to lepszy konfig to ok ale jeszcze powiedzcie:

Czy chłodzenie od 9400F jest głośne?

A i jeszcze przecież ta płyta obsługuje max.2666mhz taktowania ramu a Ty mi dajesz kość z 3000mhz. A słyszałem ze GTX 1070 najlepiej napędza się na 3000mhz ale z tą płytą główną raczej nie...

Edytowane przez Namovskyyy3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd jest nieopłacalne, tu za 1200zł masz znacznie lepszy konfig

 

598dc70197953.png

 

A co powiesz na:

 

GA-Z370-D3

I5 9400F

2x4Gb RAM Corsair Vengeance LPX DDR4 3000mhz

GTX 1070

 

Jeśli nie... to ten:

 

MSI B360M PRO-VD

i5 9400F

2x4Gb RAM Corsair Vengeance LPX DDR4 3000mhz

GTX 1070

 

Jak myślisz co sie bardziej opłaca? Fakt różnią się płytami ale czy jakąś płyte Z370 sie opłaca? Czy ta jest wystarczająca i z tej Z370 już nic nie wyciągne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie płyt zobacz sobie to

no i zasilacz powinienes raczej celowaxc w SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze Mój link można taniej 500W i nadwyżkę dołożyć do Gpu lub Cpu

Odradzam zasilacze od SPC to mój drugi jak wrócił z serwisu ( Vero l2 i m2 ) po serwisie dalej ma niestabilne napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zasilacze od SPC to mój drugi jak wrócił z serwisu ( Vero l2 i m2 ) po serwisie dalej ma niestabilne napięcia

Słyszałem że Chieftec są dobre. Mój model to Chieftec 550w AB-A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zasilacze od SPC to mój drugi jak wrócił z serwisu ( Vero l2 i m2 ) po serwisie dalej ma niestabilne napięcia

W jaki sposób mierzysz napięcia? Od serwisu SPC powinieneś otrzymać raport z testu Twojego egzemplarza, który potwierdza stabilność napięć

 

Słyszałem że Chieftec są dobre. Mój model to Chieftec 550w AB-A

Nie można tak generalizowac, bo są dobre Corsairy (np. RMx) jak i złe (seria VS). To samo tyczy się Chiefteca. Ten, którego masz ma akurat 3 linie +12V, co może trochę przeszkadzać, ale do Twojego kompa wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecać ram 3000 do B360...no brawo.

Potem facet zechce ulepszyć do i7 8700 no K i zostanie z słabymi kośćmi, których nawet nie podkręcił.

 

Ryzen o tyle fajny, że daje opcję upgrade'u do Ryzen 3xxx, podkręca się, podkręcisz kości ram itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecać ram 3000 do B360...no brawo.

Potem facet zechce ulepszyć do i7 8700 no K i zostanie z słabymi kośćmi, których nawet nie podkręcił.

 

Ryzen o tyle fajny, że daje opcję upgrade'u do Ryzen 3xxx, podkręca się, podkręcisz kości ram itp.

To jaki RAM polecasz do tej płyty? Chyba ze zastosuje Z370 z tym nowszym BIOSem do 9th procesorów i wtedy uzyje ramu 3000mhz? Co ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Intela, albo idziemy max budżetowo albo zostawiamy furtkę do upgrade'u.

 

Rozważając Niebieskich, wolałbym Z370 bo nie jesteś wówczas ograniczany przez chipset.

1. Możesz zrobić ulepszenie do 8700/8700K.

2. Nie jesteś ograniczony do 2666Mhz na ramie...no i możesz go podkręcić i zacieśnić timingi.

 

B360 to wszystko wyklucza.

 

Ponieważ budżet masz ograniczony, weź sobie to co sam wkleiłeś:

GA-Z370-D3

I5 9400F

2x4Gb RAM Corsair Vengeance LPX DDR4 3000mhz

 

Ten zestaw będzie po wyjęciu z pudła, wydajniejszy niż Ryzen 2600 bez max OC.

 

Składasz wszystko do kupy i Cię nie interesuje. Nawet ten marny box Intela ogarnie tego proca.

Jakbyś chciał to wyciszyć, na allegro jest sporo coolerów za grosze, które niszczą boxa.

 

Jak masz grosz, to daj 16GB ramu bo *GB to minimum. Jak nie grasz z włączonym Chrome i nastoma zakładkami + w tle skype, to te 2x 4GB starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Intela, albo idziemy max budżetowo albo zostawiamy furtkę do upgrade'u.

 

Rozważając Niebieskich, wolałbym Z370 bo nie jesteś wówczas ograniczany przez chipset.

1. Możesz zrobić ulepszenie do 8700/8700K.

2. Nie jesteś ograniczony do 2666Mhz na ramie...no i możesz go podkręcić i zacieśnić timingi.

 

B360 to wszystko wyklucza.

 

Ponieważ budżet masz ograniczony, weź sobie to co sam wkleiłeś:

 

 

Ten zestaw będzie po wyjęciu z pudła, wydajniejszy niż Ryzen 2600 bez max OC.

 

Składasz wszystko do kupy i Cię nie interesuje. Nawet ten marny box Intela ogarnie tego proca.

Jakbyś chciał to wyciszyć, na allegro jest sporo coolerów za grosze, które niszczą boxa.

 

Jak masz grosz, to daj 16GB ramu bo *GB to minimum. Jak nie grasz z włączonym Chrome i nastoma zakładkami + w tle skype, to te 2x 4GB starczy.

 

No i ok postanowione!

Kupie to co wczesniej zaproponowałem a te kolejne 8ram dodam później... tylko jeszcze jedno pytanie czy 4x4GB bedzie lepsze niż 2x8GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x4 ma wyłącznie aspekt wizualny :)

 

Ciężej potem taki set sprzedać.

Ok no to w takim razie temat zamknięty dzięki za wszystkie odpowiedzi! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...