Skocz do zawartości
abdul190

Nie mogę zainstalować Win XP/Vista na starym laptopie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem - potrzebuje na starym laptopie, który fabrycznie miał Win 7 HomePremium wrzucić starszy system - najlepiej byłby to XP w ostateczności Vista. Problem w tym, że nie mogę na nim zainstalować Visty nawet, o XP nie wspominając (oba wypluwają bluescreeny zaraz po próbie odpalenia instalatora z cd czy z pendrive). Wszystkie opcje w biosie pozmieniane wg poradników w necie, żeby mógł odczytywać stare systemy (przelaczenie na ide, off secure boot, brak uefi)

Jest jakieś narzędzie, które zmodyfikuje obraz Windowsa XP, tak żeby rusyzł na kompie, na którym pierwotnie był W7? Laptop ma ok 9-10 lat.

Laptop to Dell Inspiron 17R N7010 - intel core i5 460M, 4gb ram ddr3, radeon 5470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z dostępnością sterowników. Musiałbyś poszukać kompatybilnych, chociaż do chipsetu, i spróbować je dodać do instalatora.

Nie lepiej będzie po prostu zainstalować XP na maszynie wirtualnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że maszyna wirtualna brzmi najprościej, ale potrzebuje natywnego systemu. Sądziłem, że na tak starym komputerze to nie będzie problem.

 

Na czystym XP z pendrive i na jakiejś modyfikacji udało mi się dojść do takiego momentu jak na screenie:

 

post-608304-15557898114289_thumb.jpg

 

"W komputerze nie znaleziono poprzedniej wersji systemu Windows NT. Instalator nie może określić, czy masz uprawnienia do instalacji tego uaktualnienia."

 

 

Może już jestem bliżej niż mi sie wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś sprawdzić dokładnie ustawienia tego laptopa, może w podręczniku dla niego, na pewno można znaleźć w sieci, może ustawienia biosu, itp, ewentualnie spróbuj zresetować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...