Skocz do zawartości
Astar Seran

Laptop nie wybudza się z uśpienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad roku jestem posiadaczem laptopa HP Omen 15. Mój problem polega na tym, że raz na jakiś czas, gdy wyciszam komputer (najczęściej poprzez zamknięcie pokrywy) po jej podniesieniu nie wybudza się on "do końca" - laptop zaczyna działać, dysk się uruchamia, działają wentylatory, włącza się podświetlenie klawiatury, natomiast ekran pozostaje wyłączony i nie pojawia się na nim żaden obraz. Najczęściej po minucie lub dwóch komputer restartuje się sam i dalej działa normalnie. Objawy te pojawiają się stosunkowo rzadko, przeważnie raz na kilka miesięcy przez co nie utrudniają znacząco korzystania z komputera, natomiast sam fakt ich występowania wciąż mnie niepokoi. Pierwsze, o czym pomyślałem to uszkodzenie dysku twardego, dlatego kilka razy robiłem pełne skanowanie programem HDTune, ale żadne z nich nie wykryło uszkodzonych fragmentów dysku, innym razem problem zniknął po aktualizacji BIOSu i pojawił się ponownie po kilku miesiącach. Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby mi doradzić, co może takie objawy powodować?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przypomniałem sobie o innym, wybitnie irytującym objawie, jaki daje ta bliżej niezidentyfikowana awaria. Raz na jakiś czas komputer zostawiam włączony, kiedy np. muszę wyjść skorzystać z toalety lub zrobić coś innego, a po powrocie przy pierwszym ruchu myszką, dotknięciu klawiatury laptop po prostu się wyłącza. Bez żadnego komunikatu, żadnego bluescreena, nic, jakby ktoś odłączył zasilanie. Komputer w ułamek sekundy gaśnie i trzeba go uruchamiać od nowa. Wykonałem dzisiaj pełne skanowanie przy pomocy programu do diagnostyki sprzętu z HP. Skan również nie wykazał żadnego problemu ani z dyskiem, ani z procesorem, ani z zasilaniem. Dodam, że wyżej wymienione zachowanie najczęściej ma miejsce gdy komputer nie pracuje pod dużym obciążeniem (więc wykluczyć można ewentualne przegrzanie się sprzętu), często jedyna rzecz, jaką mam otwartą w momencie gdy to się dzieje to przeglądarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...