Skocz do zawartości
developer29

[Zamknięty]model TCP/IP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na dobrej drodze do zaliczenia technologii sieciowym, ale potrzebuje dokładnego wytłumaczenie lub korekty błędów jeśli chodzi o taki temat jak przesyłanie np 2000 bajtów w sieci LAN. Jak to się po kolei odbywa począwszy od warstwy aplikacji nadawcy do odbiorcy wraz z najważniejszymi procesami oraz terminologia warstwy

transportowej TCP.

 

Napisałem sobie wstępnie taki proces, ale nie wiem co w nim jeszcze brakuje ew jakie są błędy.

 

1. pakiet danych jest przygotowywany przez warstwę aplikacji po stronie nadawcy po czym jest przesyłany do warstwy IV transportowej

2. warstwa transportowa ustanawia prędkość połączenia oraz za pomocą odpowiednich mechanizmów czuwa nad poprawnością danych.

3. warstwa internetowa przyjmując pakiet określa tym danych , odpowiednio dzieli na mniejsze ramki

4. warstwa sieciowa kontroluje max rozmiar ramki oraz ustala adres odbiorcy ramki i przekazuje ją do przełącznika / routera

5. Router / przełącznik warstwy fizycznej odczytuje nagłówek ramki oraz przekazuje ją do odpowiedniego komputera w sieci lub

routera mającego na temat dalszej drogi pakietu.

 

Wiem w sieci jest sporo materiałów na ten temat, ale ile razy tłumaczę to wykładowcy to twierdzi, że nie mam pojęcia o czym mówią. Może jest wymagający albo ja

faktycznie zbyt wiele nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...