Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Expray

Pytanie informacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zielony w sprawach komputerowych ale chcialbym uzyskac pewne informacje.

na wstepie zaznaczam ze poszukuje odpowiedzi tylko na pytanie... bez zbednych komentarzy typu ,,w tej cenie mogles kupic lepsza plyte czy procesor"

 

to moja plyta glowna gigabyte x470 aorus ultra gaming pod procesor ryzen 7 2700X

chcialbym sie dowiedziec jaka wersje biosu powinnienem miec?

zainstalowana jest 3.1

 

 

porady dotyczace uzytkowania mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, czy uruchomisz ten procesor na tej płycie? To jest płyta X470, więc współpracuje z tym procesorem bez aktualizacji biosu. Co innego jakbyś miał X370. Chyba że pytasz, jaki jest najnowszy bios do tej płyty. Z tego co widzę, to najnowszy bios nosi oznaczenie F30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym nie polecam update do f30, poniewaz niektorzy maja problem z dzialaniem, chociazby RAM. Najlepiej zostan, przy f5 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, dziekuje za odpowiedz

czy komputer poinformuje mnie w jakis sposob o zalecanej aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Gigabyte może ma jakieś oprogramowanie do aktualizacji- jakiś kombajn z oprogramowaniem itd, ale nie pobieraj tego, a przynajmniej nie pobieraj przez to aktualizacji BIOS, ponieważ flashowanie BIOSu z poziomu Windowsa to łatwy sposób na zbrickowanie płyty głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...