Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miauczek16

Seasonic Focus Gold 650w

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem zasilacz j/w, a ponieważ nie mam inaczej jak sprawdzić, ponieważ nie mam jeszcze reszty podzespołów to postanowiłem że go podłącze do gniazdka i spradzę czy działa, niestety nic się nie dzieje. Czy to jest normalne że zasilacz nie działa w momencie gdy się nie podłączy do płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, poczekaj az bedzie reszta sprzetu, albo znajdz sobie ktore piny trzeba polaczyc we wtyku 24pin aby ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zasilacza masz na pewno dołączoną kostkę na 24pin do sprawdzania zasilacza/zasilenia pompki przy napełnianiu układu LC. Najpierw tak testujesz zasilacz, bo gdyby okazali się ze coś nie tak to przynajmniej nie zjara ci nowo złożonego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zasilacza masz na pewno dołączoną kostkę na 24pin do sprawdzania zasilacza/zasilenia pompki przy napełnianiu układu LC. Najpierw tak testujesz zasilacz, bo gdyby okazali się ze coś nie tak to przynajmniej nie zjara ci nowo złożonego kompa.

 

Od kiedy takie cuda przy zasilaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga dorzuca taka zworke napewno, ja sobie sam robilem taka ktora bezposrednio wpinalo sie do zasilacza z pominieiciem wiazki 24 pin wiec nic sie nie walalo po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy takie cuda przy zasilaczach?

Pewnie od zawsze, ale sądząc po sygnaturce, tylko na odrobinie wyższej półce cenowej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaylo

Ok, udało sie sprawdzić. Jednak przy przyłożeniu do ucha slychac takie delikatne terkotanie, nie szum a właśnie terkotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od zawsze, ale sądząc po sygnaturce, tylko na odrobinie wyższej półce cenowej :E

[/quote

 

Oglądałem unboxingi różnych zasilaczy i w żadnym chyba nie było czegoś takiego.

W moim rmx750 też brak takiego "testera".

 

Mam wrażenie że @kaylo coś pomieszał; mogę się też mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaylo nic nie pomieszał, Seasonic dodaje zworki 24-pin do swoich zasilaczy od segmentu mid-end (Focus Plus Gold) aż do high-end (seria Prime) i tyle. Inni producenci niekoniecznie to robią - Corsair czegoś takiego nie dodaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaylo nic nie pomieszał, Seasonic dodaje zworki 24-pin do swoich zasilaczy od segmentu mid-end (Focus Plus Gold) aż do high-end (seria Prime) i tyle. Inni producenci niekoniecznie to robią - Corsair czegoś takiego nie dodaje.

 

 

Mój błąd. Dziwne że w żadnej recenzji/teście seasoniców nikt o tym nie wspomniał. Producent też na swoje stronie nic nie pisze o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zworka nie ma znaczenia. Wystarczy zwykły spinacz biurowy/ zszywacz / kawałek przewodu wpięty w piny nr 15 i 16 w wiązce 24-pin ATX i zasilacz startuje. Ta zworka nic więcej nie robi, chociaż wiadomo, że jest bardziej eleganckim rozwiązaniem :). Osobiście nie lubię tych zworek, ponieważ po ich wpięciu nie ma jak przemierzyć napięć zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaylo

Ok, udało sie sprawdzić. Jednak przy przyłożeniu do ucha slychac takie delikatne terkotanie, nie szum a właśnie terkotanie.

Załęcza sie wentylator jak działa w trybie pasywnym nic nie słychać (przycisk nie włączony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze spinaczem warto się nie pomylić w które piny się go wsunie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaylo nic nie pomieszał, Seasonic dodaje zworki 24-pin do swoich zasilaczy od segmentu mid-end (Focus Plus Gold) aż do high-end (seria Prime) i tyle. Inni producenci niekoniecznie to robią - Corsair czegoś takiego nie dodaje.

Mam focusa plus gold i zworki w pudełku nie było :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem, a jak u ciebie z dźwiękiem, słychać bylo terkotanie wentylatora? Oorocz tego podczas startu jest taki trzask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem, a jak u ciebie z dźwiękiem, słychać bylo terkotanie wentylatora? Oorocz tego podczas startu jest taki trzask

U mnie ten zasilacz jest zupełnie nie słyszalny jest to pierwszy zasilacz z którego byłem w 100% zadowolony bez żadnej wady a miałem w życiu różne. Wentyl w focusie jest na FDB nie powinien terkotać... musiałeś trafić padło ja tak kiedyś trafiłem na BQ silent wings 2 który terkotał sam byłem w szoku bo te wentyle ogólnie to majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jest nieslyszalny ale sprawdziles gdy juz byl zamontowany w obudowie? Słyszę terkotanie tylko w momencie gdy przystawie zasilacz do samego ucha lub jestem jego bardzo blisko, za to trzask w momencie uruchomienia hybrydy jest juz wyrazny. No i zasilacz jest załączony pewnie na minimalne obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jest nieslyszalny ale sprawdziles gdy juz byl zamontowany w obudowie? Słyszę terkotanie tylko w momencie gdy przystawie zasilacz do samego ucha lub jestem jego bardzo blisko, za to trzask w momencie uruchomienia hybrydy jest juz wyrazny. No i zasilacz jest załączony pewnie na minimalne obroty.

I w obudowie i na sucho zwarty na wtyczce nie ma problemu z wentylatorem i trzasku też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...