Skocz do zawartości
Michuya

Google Pixel 3 - nietypowy problem z gwarancją

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Od dłuższego czasu próbuję uporać się z problemem oddania mojego telefonu na gwarancję i wygląda na to, że jestem w "błędnym kole", ale od początku.

 

Wiadomo, że Pixele nie są oficjalnie dostępne w Polsce, jednak miałem okazję zakupić telefon w Stanach poprzez Google Store. Teraz oczywiście mieszkam w Polsce i tu pojawia się przeszkoda.

Występuje u mnie problem z głównym aparatem i napisałem w tej sprawie do Google Supportu. Dostałem od nich odpowiedź, że z racji tego, że kupiłem telefon bezpośrednio z Google Store'a, gwarancja realizowana jest TYLKO na terenie kraju, w którym został zakupiony, wobec tego nie mogę im tego telefonu tak o po prostu wysłać. Spróbowałem poszukać innego rozwiązania i skontaktowałem się w tej sprawie z CTDI (autoryzowany punkt serwisowy/gwarancyjny m.in. telefonów Google'a na terenie Unii Europejskiej). Odpowiedzieli mi, że telefon przyjmą na naprawę gwarancyjną bez żadnego problemu, jednak żeby to zrobić muszę zarejestrować Pixela na taką naprawę poprzez Google Support. Po wymianie kilku maili z Supportem (wszystko szło w dobrym kierunku) rozmowy stanęły na tym, żebym podał im numer zgłoszenia do CTDI, aby mogli rozpocząć proces gwarancyjny. Problem w tym, że takiego numeru nie posiadam, gdyż nie mogę otworzyć zgłoszenia bez wcześniej wspomnianej rejestracji przez Google Support.

Reasumując: CTDI prosi, abym zarejestrował urządzenie w Supporcie, natomiast Support nie chce tego uczynić bez podania numeru zgłoszenia do CTDI (którego nie posiadam). Błędne koło.

 

Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem, bądź cokolwiek słyszał? Nie sądzę, żeby na forum było wielu posiadaczy Pixela, jednak doceniam jakąkolwiek pomoc. Nie ukrywam, że jest to dla mnie duży problem, gdyż aparat to był jeden z tych aspektów, dla których zdecydowałem się ten telefon zakupić.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że da się składać zgłoszeniami o naprawę online na stronie ctdi, może chodzi oto że masz wypełnić takie zgłoszenie naprawy i wysłać ten numer do Googla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam będę składał dzisiaj a może juto reklamację do ctdi. Zobaczę, czy nadają nr rma od razu czy po wstępnej weryfikacji.

Ale kolega wyżej dobrze prawi.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pytałem o ewentualny numer zgłoszenia to powiedzieli, że i tak nie mam bo muszę uprzednio zarejestrować, więc z góry założyłem, że zgłoszenie online nic mi nie da. Jeśli faktycznie taki numer otrzymuje się bez weryfikacji to problem z głowy. Daj znać proszę Petru23 jak to u Ciebie wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuya udało Ci się zgłosić telefon do reklamacji? Możesz powiedzieć jak wyglądał proces i czy kontaktowałeś się z polskim Google Supportem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zgłosić telefonu na gwarancję tą drogą i musiałem kombinować wykorzystując odrobinę szczęścia. Ostatecznie przekazałem Pixela swojemu znajomemu, który za jakiś czas wylatywał tymczasowo do Stanów i wysłał im ten telefon bezpośrednio stamtąd. Sam proces wymiany trwał dość krótko (dostałem refurba), ale nie pamiętam dokładnie ile. Na szczęście od momentu wymiany póki co nie miałem żadnych problemów z "nowym" Pixelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...