Skocz do zawartości
Master Bruce Lee

Monitor do 500 zł - // 1ms // 75hz // ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam monitor NEC EA243WM 24'', ogólnie jest spoko, ale ma potężny input lag (w porównaniu do jakiegoś starego LG 17'' ten NEC jest wolniejszy o 60-80 ms(!), a tamten LG to też jakiś gruchot). Grywam w CS (LOW, 150-200 FPS) i LOL'a (HIGH, 100-150 FPS) i zastanawiałem się na taniej wymianie na coś lepszego.

W oko wpadł mi AOC G2460VQ6 24'' (75 HZ, 1ms, 519 zł). Zbiera dobre opinie.

 

- nie interesują mnie żadne odwzorowania kolorów

- żadne kąty widzenia itp. (nie siedzę bokiem)

 

Po prostu ma być jak najszybszy w tej cenie, no i 75HZ to chyba lepiej niż 60 z NECa. Tego NECa opchnę może za 250-280 zł, więc wymiana wyjdzie max 250 zł.

Czy warto w ogóle sobie zawracać tym głowę? Dużo mniejszy (oby) input lag i 75HZ matryca, sprawi aż taką różnicę w CS i LOLu, czy szkoda zachodu?

 

Sprzęt:

- i5 4670

- 8GB DDR3 Dual

- GTX 750 1GB (wyjścia: HDMI, DVI-I, DVI-D)

 

Patrzyłem jeszcze na:

IIYAMA X2474HS-B1 (75 HZ, 4 ms) - 490 zł

AOC 24V2Q (75 HZ, 5 ms) - 509 zł

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 750 zł są najtańsze monitory TN 144 Hz, np. Acer KG241PBMIDPX czy Acer KG241QPBIIP, moim zdaniem powinieneś nadszarpnąć budżet jeżeli grasz głównie w CSa i LoLa.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat @krisol ma racje. Chcesz grać rywalizacyjnie, 60<75<144Hz ma znaczenie.

 

Osobiście sprzedaje BenQ XL2411z 144Hz, możemy się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jednak skuszę się na tego AOC'a za 519, gdyż do monitora 144 HZ musiałbym zmieniać też GPU, bo nie mam wyjścia DP tylko HDMI, a więc szkoda zachodu.

Mam z kolei jeszcze jedno pytanie. W instrukcji AOC G2460VQ6 na stronie producenta, widnieje taka tabelka:

 

11c48bo.png

 

Czy to na 100% oznacza, że w natywnym FHD nie ma 75Hz? Czy to nie jest czasem oszustwo, że dopiero w instrukcji obsługi można to znaleźć a wszędzie reklamują 75Hz? :/

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI-D ogarnie 144 Hz, HDMI 1.4 chyba też.

AOC powinien mieć 75 Hz, a nawet jak nie, to sam sobie banalnie podkręcisz.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- nie interesują mnie żadne odwzorowania kolorów

- żadne kąty widzenia itp. (nie siedzę bokiem)

 

Skoro nie zależy Ci na jakości obrazu, to TN jest najszybszą matrycą i najlepszą matrycą do gier. Najmniejszy ghosting. Brałbym AOC G2460VQ6 75 Hz lub dopłacił do 144 Hz.

 

 

P.S. Ja zrobiłem błąd i kupiłem monitor na IPS'ie i bardzo tego żałuję...

 

Mam z kolei jeszcze jedno pytanie. W instrukcji AOC G2460VQ6 na stronie producenta, widnieje taka tabelka:

 

Dodaj obrazek

 

Czy to na 100% oznacza, że w natywnym FHD nie ma 75Hz? Czy to nie jest czasem oszustwo, że dopiero w instrukcji obsługi można to znaleźć a wszędzie reklamują 75Hz? :/

 

A to ciekawe... Faktycznie w instrukcji nie ma mowy o 75 Hz... Firma iiyama też tak oszukuje. Ja się naciąłem i kupiłem właśnie monitor na IPS'ie z myślą o 75 Hz, ale jest ono dostępne w rozdzielczości niższej niż natywna.

 

Podejrzewam, że AOC wchodzi w tryb 75 Hz dopiero przy włączeniu FreeSync, ale to są tylko moje domysły. Na Twoim miejscu zamówiłbym przez internet i w razie czego zwrócił produkt, jeśli nie osiągniesz 75 Hz.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co się zdecydowałeś, ale sprawdź promocję w media markt, do niedzieli większość produktów jest bez vatu :)

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-g2530hsu-b1?gclid=CjwKCAjwqqrmBRAAEiwAdpDXtFN9oDTQoN_920STwbv8sBg_TMp_OakqlPMm-Smyz73_arfIt0FW4hoCKSYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niech to szlag :/ Biłem się z myślami przez kilka dni, aż zamówiłem wczoraj jednak tego AOC'a G2460VQ6. Ta iiyama jest superowa i do tego świetna cena! Jakoś nie wpadłem na to, że akurat coś co mnie interesuje będzie na majówce przecenione. No ale trudno, jak pech to pech. Dzięki za info. Pozdrawiam!

 

Edit: żeby tego było mało ACER ED242QRAbidpx 144Hz jest za 609 zł...

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jaki masz problem? zwróć monitor jeśli możesz i zamów nowy

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa już trudno, zostaję przy AOC ;) Bez problemu działa na 75Hz przez HDMI przy natywnym 1080p. Taka ciekawostka: nie da się go podkręcić nawet do 76Hz przy żadnej rozdzielczości... W sumie, więcej gram w LoLa jak CS, więc 144Hz aż tak bardzo mi niepotrzebne. Może kiedyś się kupi ;)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...