Skocz do zawartości
Elekto_Edek

GTX 1660 vs Gtx 1660 Ti vs RTX 2060... byle cicha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

 

posiadam sprzęt:

i5-4690K 3.50 GHz (4 rdzenie i wątki)

8 GB RAM DDR3 (edit: 2 x 4GB dual chanel)

zasilacz 700W (edit: Tacens VALEO V 700W 80Plus SILVER )

dwa monitory 1080p

Karta grafiki GTX 960 /4GB

 

Zastanawiam się nad wymianą karty na nieco bardziej wydajną i zależy mi na tym żeby była w miarę cicha i nie pożerała za dużo prądu, bo i zasilacz pracuje wtedy ciszej.

To jest też powód dlaczego nie uwzględniam kart od AMD i mam taki zasilacz (przez większość czasu nawet nie kręci wentylatorem)

No i z tego co wyczytałem w necie zostały mi tylko następujące typy GTX 1660, Gtx 1660 Ti, RTX 2060, reszta kart nie ma sensu. (na pewno nie chcę kupić "nieużywanej 970 co kurzyła się na półkach magazynu", mam obawy że po podłączeniu czegoś takiego może się trochę więcej zakurzyć)

 

1. Pierwsze pytanie, czy zmiana Grafiki na lepszą da jakikolwiek efekt na procku który posiadam, jeśli tak to jaki...

Podkreślam, nie pytam się czy proc wykorzysta cały potencjał karty, tylko czy będzie zauważalnie lepiej.

 

2. Dla mnie sprawa nie jest jakaś pilna i mogę trochę zaczekać. Więc czy nie lepiej zaczekać aż AMD wyda "Navi", a więc można by liczyć że i ceny kart od zielonych spadną... może nawet karty od AMD okażą się lepszym wyborem ??

 

3. Większość karty obsługują tryb pasywny, ale wiadomo że prawdziwy hałas zaczyna się dopiero po odpaleniu jakiejś bardziej wymagającej aplikacji. Czym się kierować (oprócz zapewnień producenta), czy kupić kartę z większą ilością wiatraków, zwracać uwagę na ich typ, czy może nie gra to roli... mogą być ciche na początku ale po miesiącu już nie. No i co z ewentualnymi "piszczącymi cewkami", czy można oddać taka kartę w ramach reklamacji?

 

4. "kup lepiej nowego kompa !!"... ale jak już ktoś mi chce coś takiego "doradzić" najpierw niech wyczerpująco odpowie na 3 powyższe pytania :)

 

//edit pouzupełniałem niedociągnięcia, poprawki zaznaczone kursywą

Edytowane przez Elekto_Edek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 bedzie odpowieni i da ci spory wzrost wydajnosci, zapytam czy ramy masz w dual chanel bo to dzis muss i single chanel moze mocno ograniczac. 1660 jest podatna na OC wiec spokojnie jeszcze ja podkrecisz, mocniejszej i drozszej karty nie ma sensu wkladac. Z czasem pomysl o i7 i sprawdz te ramy ;)

 

Kolega ma ta karta i bardzo zadowolony oraz jest cicha:

 

https://www.x-kom.pl/p/485159-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6gb-gddr5.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=4jGIRoDF-bI

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej marki ten zasilacz? bo np. u mnie mogę włożyć co chcę i tak nigdy go nie słychać. (Chieftec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz "Tacens VALEO V 700W 80Plus SILVER" kupiony w zimie 2013 roku. Pamięta jeszcze starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Jeżeli ci sie nie spieszy, poczekaj lepiej na navi, nawet jak nie bedzie tak świetnie jak plotki mowia, nvidia będzie zmuszona obnizyc ceny bo aktualne to wciaz rozboj i moga wygladac dobrze tylko przy jeszcze gorzej wycenionych (i.e. rtx 2070 i wyzej czy vega 64 )

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie podkręcisz procesora, to z 1660 Ti/2060 będzie miał ciężko, 1660 może jeszcze jakoś ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wykopuje z odmętów tego forum swojego starego posta z przed dokładnie pół roku, ale widzę że po upływie tego czasu praktycznie nic się nie zmieniło, więc nie ma sensu pisać nowego tematu.

 

Cenowo praktycznie nic się nie zmieniło. No może trochę, karty gtx 1660 potaniały średnio o 100 zł... nie takiej reakcji ze strony Nvidi na NAVI od AMD się podziewałem. Szkoda że panowe z AMD dali za przeproszeniem 4 litery.

Mam nadzieje ze nie został mi już tylko podpunkt, czyli 4. "kup lepiej nowego kompa !!"

====

edit. Testował ktoś już taki zestaw?

Dodam tylko że w dość odległej przyszłości (powiedzmy za rok) mam zamiar kupić nowego kompa i dobrze by było żeby nie kupować nowej karty, tylko przełożyć ją z tego kompa

Edytowane przez Elekto_Edek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1100zl to rozboj :lol2: AMD da za 500+ :E

 

Kiedyś 760 GTX kosztował 235 dollarów po dollarze za nawet nie 3 zł, więc porównaj sobie jak podniosły się ceny.

 

770 GTX za 400 dollarów = 1200zł. Za tyle RTX 2070 nie kupisz dziś.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...