Skocz do zawartości
Bodzi3k

Upgrade karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam: I7 4770K 4.6ghz, RAM 2x8 GB 2400MHZ G.SKILL, MSI Z97 G45 GAMING, Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming oraz SPC Vero M2 600W. Chciałbym wymienić kartę graficzną zakupioną w lipcu 2018. Wydaje mi się ona największym problemem, głównie w bf5 działa na 98%-100% z tym prockiem. Teraz pytanie do Was, GTX 1660TI będzie odpowiedni do tego zestawu? Czy jednak coś innego? Preferuje nowy sprzęt jak chodzi o karty graficzne. Budżet nawet nie wiem jaki ale pewnie około 1500zł, najpierw trzeba sprzedać starą kartę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z GTX 1060 na GTX 1660 Ti to za mały przeskok by było to warte zachodu. Jak już to minimum na RTX 2060. Ciekawa opcja to też używki GTX 1080 - przy kupnie karty z gwarancją producenta raczej nie ma się czego obawiać.

 

W BF5 problemem może być też procek, gra lubi więcej, niż 4 rdzenie.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zł to szukałbym rtx 2060 na jakiś promocjach. 1660ti to taki odpowiednik 1070, 2060 jest pomiędzy 1070ti a 1080 z czego bliżej do 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Niestety zgłupiałem i nie wiem co zrobić :D miałem nadzieję że wymiana karty pomoże zdobyć te 20 fps i grać optymalnie w 144hz. Aktualnie bf działa mi dobrze +90fps jednak czasami czuje spadki w płynności obrazu pomimo +100 klatek i myślałem że to przez karte bo działa prawie że na full (98-100%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zawsze powinna działać na możliwie wysokim obciążeniu. Spadki są moim zdaniem winą procesora, poczytaj jak BF V działa na 4-rdzeniach. Zresztą zmniejsz sobie ustawienia graficzne i sprawdź czy dalej są spadki - jak są to na pewno winny jest CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalne są skoki fps, nie sam fakt niższego fps. Zablokuj sobie fps w sterowniku na niższym poziomie, na przykład na 90 klatkach i wtedy, jeśli fps spadnie do 80, nie zauważysz tego. Jak dasz mocniejszą kartę, to dalej będziesz czuł spadki fps, kiedy gra się na czymś zakrztusi. Taki już urok grania przy bardzo wysokim fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że ja nie mam spadków fps, tylko spadki płynności obrazu mimo takiej samej liczby fps. Na przykład biegne chodnikiem i mam 120fps, po czym skręcam w lewo między budynki, mam tyle samo 115-120 a czuje jak obraz zaczyna pływać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...