Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matijaZZ

Microsoft MSCA 70-740

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy na temat egzaminacji Microsoftu MSCA 70-740 Installation, Storage, and Compute with Windows Server 2016. Zdaję sobie sprawę, iż egzaminy te nie należą do najprostrzych.

 

1. Czy podchodzą do nich tylko doświadczeni specjaliści IT? Pytam, gdyż na większości forum głównie takowych znajdowałem.

 

2. Ktoś kiedyś próbował zdać taki egzamin bez praktycznej wiedzy z zakresu serwerów, a dopiero zapoznając się z całym materiałem oraz oprogramowaniem podczas samej nauki?

 

3. Z jakich form nauki/praktyki wypadałoby skorzystać przed samym podejściem? Po małych poszukiwaniach dowiedziałem się o bardzo przydatnych kursach (?) na serwisie cbtnuggets taki jak np. ten:

https://www.cbtnuggets.com/it-training/microsoft-windows-server-2016-70-740-installation-storage-and-compute

Zaintrygował mnie również ten kurs:

https://www.itonlinelearning.com/course/mcsa-windows-server-2016/

Dostałem od nich nawet trial access na 3 dni. Ogólnie przypadł mi do gustu. Są dołączone notatki, a osoba prowadzaca kurs to jakaś pani z 20-letnim doświadczeniem w branży. Zaczyna ona cały kurs od stwierdzenia, że obejmuje on całą wiedzę wymaganą

do zdania odpowiednio: 70-740, 70-741 oraz 70-742. Opinie na temat samego serwisu wyglądają na bardzo dobre i to nie na samej stronie.

 

4. Egzamin ma formę częściowo z teorii i praktyki?

 

5. Czy wymagana jest znajomość wszystkich komend np. z PowerShell-a?

 

Kilka słów o sobie: Obecnie pracuję w branży IT jako Support Helpdesk w zasadzie od stycznia tego roku (w firmie od ponad 3,5 roku). Sam jednak "działam" sobie w IT od bardzo dawna. Z serwerami do czynienia mam dopiero od początku tego roku w pracy. Mamy w biurze ponad 200 pracowników z zarówno iMacami jak i komputerami stacjonarnymi/laptopami. Do planu nauki na pewno dorzuciłbym postawienie testowego serwera w warunkach domowych. W pracy mam podgląd na to jak funkcjonują serwery na codzień. Jeśli "po drodze' nauczyłbym się czegoś, co mógłbym wykorzystywać na bierząco w firmie to bym to pewnie praktykował. Mam nadzieję, że wyczerpałem temat ze swojej strony i nic nie pominąłem. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO sensowne podejście.

 

W necie powinno dać się znaleźć tzw. dumpy, czyli nielegalne zapisy pytań z prawdziwych egzaminów. Czy z tego skorzystasz, czy nie, kwestia twojej etyki (poza tym jeśli ktoś cię na tym nakryje, grozi ci cofnięcie certyfikatu, a nawet dożywotni zakaz podchodzenia do egzaminów certyfikacyjnych danego producenta) – ale zdecydowanie złym pomysłem jest korzystanie z tego na zasadzie, jak kiedyś z testami na prawo jazdy – wkuwasz pytania i odpowiedzi. Jest sporo ludzi, którym udało się w ten sposób certyfikat uzyskać, ale prawda jest taka, że u pracodawców przy rekrutacji wszelkiego rodzaju certyfikaty liczą się dziś coraz mniej, za to z dużą dozą prawdopodobieństwa pracodawca będzie starał się po prostu sprawdzić twoją wiedzę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Generalnie to poprzez przygotowania do tych egzaminów w zamyśle mam również faktyczne nauczenie się tego. Byłoby super gdybym mógł wiązać z tym moją przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre podejście.

 

Praca dla adminów i w zawodach pokrewnych jest, natomiast obecnie warto na pewno zainteresować się chmurami (AWS, Azure, Google Cloud).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...