Skocz do zawartości
DyndaS

Roccat Kone Pure Optical - doubleclick + trzeszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Roccat Kone Pure BE. Ogólnie to już moja druga mysz kone pure i dosłownie chwilę po skończeniu gwarancji (2 lata) pojawia się doubleclick i trzeszczenie lewego przycisku.

 

Owe trzeszczenie jest też podczas odginania go w drugą stronę od wewnętrznej strony, więc tak się zastanawiam czy sama wymiana przełącznika to rozwiąże. Prawy przycisk jest ok :hmm:

 

Druga sprawa, to w sumie nie wiem czy takie coś też ma sens, bo ślizgacze są raczej trudno dostępne niezbyt zachęcającej cenie.

 

 

Przynajmniej w tej sztuce powłoka na bokach nie jest w ogóle wytarta i rolka chodzi tak jak powinna, no ale ten lewy przycisk myszy...

 

 

Jakieś pomysły porady? Czy może mysz do kosza? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model miał dość słabej trwałości switche. U mnie przy dwóch modelach LPM wytrzymywał kilka miesięcy. Dopiero w kone pure owl-eye wrzucili wytrzymalsze

 

ślizgacze kupisz za 30-40zł, switch za ~10zł+kw a myszkę nową za ~150zł - więc pytanie co ci się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switche to akurat w domu 2 mam. Gorzej jednak z lutownicą, którą bym musiał kupić. Martwi mnie jednak to trzeszczenie lewego przycisku i w sumie mam rozkminę co to powoduje.

 

Owl-eye to wydatek 220 zł. Lubię ogólnie ten kształt myszy. Jedyne co to by mogła być minimalnie większa (do 5mm). Próbowałem kiedyś logtiech g403 (zbyt duża) i jakiejś zowie, ale kształt mi nie podszedł.

 

Chyba, że znasz jakieś fajne alternatywy dla kone pure?

 

Ślizgacze na allegro widziałem za 32 zł.

 

Zastanawiam się jednak czy to ma sens.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...