Skocz do zawartości
maaciejs

[ZESTAW] 6000zł, M-OC, GRY/STREAM, Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, sluchajcie duzo ostatnio czytam o tym itd, potrzebuje jednak pomocy

 

zestaw okolo 6000, cena juz z windowsem 10 maxymalnie okolo 6700zł, tylko pod gry i stream(to drugie to chce zacząć dopiero) wydaje tyle kasy, wiec licze ze komputer pociagnie dlugo.

 

1. czekac na nowe ryzeny ?

2. nie znam sie na oc, boje sie ze mi sie komputer przepali, strace gwarancje na procek, zle to zrobie . wybrac latwa droge i kupic lepszy procek i go nie podkrecac ?

3. komputer zamawiam dopiero za 20dni zmieni sie cos konkretnego w podzespolach ?

4. na czym polega chlodenie wodne ? trzeba tam wody uzupelniac ? i czy jest do tego zestawu potrzebne?

5. jest roznica w zestawie tylko "do gier" oraz do "gier i streamowania" ?

6. zamawiac z montazem, bo za 75 do 100 zl zrobia mi to profesjonalnie a ja sie nic nie bd bac

8. gdzie tanio i dobrze ? xkom czy morele ?

9. polecono mi te 2 zestawy co powiecie

9.1 www.morele.net/inventory/info/ba80f262/

9.2 www.morele.net/inventory/info/bd0f6413/

10. o co chodzi z tym ze jakos w intelu na procku jeden rdzen jest 2 razy mocniejszy niz na ryzenie, bo podobno warto jakiegos tam intela wziac z 6rdzeniami od ryzena z 8 ?

11. jak dopasowac zasilanie zeby nie bylo za malo, ale ten ergonomicznie $$

 

dzieki, ogromny post, ogromne nadzieje na szczera pomoc od was, przepraszam ze tak was mecze, ale mi na tym zalezy bo odkladalem 3lata liceum na to :D

milych swiat <3

Edytowane przez maaciejs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli Ci się nie spieszy to czekać.

2) Teraz to takie tam są zabezpieczenia, że niczego nie uwalisz. OC nie jest trudne, jak nie wiesz od czego zacząć jest masa poradników. No i zawsze warto podkręcać.

3) Możliwe, nie pamiętam czy zen2 w maju czy czerwcu będzie.

4) AIO czyli all in one. Kupujesz montujesz i tyle. Dobre chłodzenia 600zł+, gdzie taniej dostaniesz równie dobre chłodzenia powietrzem. w AIO nic nie uzupełniasz.

5) Głównie procek.

6) Sam zmontuj, w sklepach robią to na odpier...ol.

8) Gdzie byś nie składał to i tak pisz o rabat na maila do nich. xkom/morele/proline/komputronik/sferis.

9.1) Płyta m450 tomahawk/a-pro/gaming plus (te same sekcje zasilania) w zupełności starczą, Arctic F12 niepotrzebny.

9.2) Płyta Gigabyte Z390 GAMING X za ~ 559 zł spokojnie starczy do podkręcania i5 i i7. Na i9 jakbyś kiedyś chciał robić przesiadkę to Gigabyte Z390 AORUS PRO. ramy można brać z pierwszego zestawu, SSD albo normalny na sata3 albo jak już chcesz NVMe to dopłacić do ADATA XPG SX8200 PRO.

10) Nie 2 razy ale intel ma mocniejszy pojedynczy rdzeń. Jak już chcesz streamować to olałbym tą i5 z 9.2 i wziął za to i7 8700 + tanią płytę na z370 (np asrock z370 pro4) i jakiś cooler typu fera3/fortis3.

11) Masz niby kalkulatory zasilaczy, wyniku dodaj ze ~ 150w aby był zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli Ci się nie spieszy to czekać.

2) Teraz to takie tam są zabezpieczenia, że niczego nie uwalisz. OC nie jest trudne, jak nie wiesz od czego zacząć jest masa poradników. No i zawsze warto podkręcać.

3) Możliwe, nie pamiętam czy zen2 w maju czy czerwcu będzie.

4) AIO czyli all in one. Kupujesz montujesz i tyle. Dobre chłodzenia 600zł+, gdzie taniej dostaniesz równie dobre chłodzenia powietrzem. w AIO nic nie uzupełniasz.

5) Głównie procek.

6) Sam zmontuj, w sklepach robią to na odpier...ol.

8) Gdzie byś nie składał to i tak pisz o rabat na maila do nich. xkom/morele/proline/komputronik/sferis.

9.1) Płyta m450 tomahawk/a-pro/gaming plus (te same sekcje zasilania) w zupełności starczą, Arctic F12 niepotrzebny.

9.2) Płyta Gigabyte Z390 GAMING X za ~ 559 zł spokojnie starczy do podkręcania i5 i i7. Na i9 jakbyś kiedyś chciał robić przesiadkę to Gigabyte Z390 AORUS PRO. ramy można brać z pierwszego zestawu, SSD albo normalny na sata3 albo jak już chcesz NVMe to dopłacić do ADATA XPG SX8200 PRO.

10) Nie 2 razy ale intel ma mocniejszy pojedynczy rdzeń. Jak już chcesz streamować to olałbym tą i5 z 9.2 i wziął za to i7 8700 + tanią płytę na z370 (np asrock z370 pro4) i jakiś cooler typu fera3/fortis3.

11) Masz niby kalkulatory zasilaczy, wyniku dodaj ze ~ 150w aby był zapas.

 

dzieki wielkie <3, jeszcze powiedz co to jest to zen i czy to ma duzy wplyw na caly komputer , 2. i7 8700 czy i5 9600k lepsze razem z msi 2070 armor ? , 3 jak sam montuje to nie mam gwaranacji, a ja serio sie na tym nie znam kompletnie, to mam zrobic xd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen - architektura CPU Ryzen

Czy 8700 czy 9600K, to zależy. Jakie gry, jaki monitor. Patrząc na stream bardziej szedłbym w stronę i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie league of legends i cos typu overwatch i na 100% skupiam sie teraz na apex legends, wiec i7 8700?

 

a co to za roznica w generacji? bo ta i5 to 9generacja a i7 8generacja cos to zmienia wgl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego grania, 9600K. Do grania + stream i7 8700 albo i Ryzen 7 2700.

Jaki będzie monitor, 1080p czy 1440p? Tutaj w tych 6700 zł masz zestaw z Ryzen 7 2700 i RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor mam benq do full hd czyli 1920X1080, dzieki za porady wgl, ale do streama nie lepszy intel i7 8700 od tego ryzena i wgl warto dorzucic do 2080 kosztem procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2700 jest dobrym prockiem do streama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym wylądować na Ryzen 7 2700 i RTX 2080 niż na i7 i RTX 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...