Skocz do zawartości
Azgaroth

Pomoc w wyborze karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw jak w sygnaturce, budżet na kartę - 1500-1600 zł max. Zależy mi na nowej karcie. Pytanie w dużej mierze dotyczy ramów, których taktowanie to 2133 Mhz bez możliwości OC przez płytę. W najbliższym czasie nie planuję zmieniać pozostałych części. Jest sens ładowania się w RTX 2060 przy takich pamięciach i nie kręconym procku czy do takiego zestawu spokojnie wystarczy GTX 1660 Ti a może nawet GTX 1660? Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

2060 lub sprzedaż ramu i kupno szybszych kości plus 1660ti taki kompromis. Mam też i6700 plus 1660ti wszystko bardzo płynnie działa.

Edytowane przez Abiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 lub sprzedaż ramu i kupno szybszych kości plus 1660ti taki kompromis. Mam też i6700 plus 1660ti wszystko bardzo płynnie działa.

 

Niestety moja płyta obsługuje tylko RAM 2133 Mhz, więc wymiana kości na szybsze wiązałaby się z wymianą płyty...a tego pewnie nie zrobię przez najbliższe 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie musisz wydać ok. 1600zl bierz rtx2060, jeśli nie bierz gtx1660 i kręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana kości na szybsze wiązałaby się z wymianą płyty...a tego pewnie nie zrobię przez najbliższe 2 lata.

 

I to jest błąd. Z tego co widzę to chyba najtańsze płyty z chipsetem Z spośród wszystkich podstawek, nawet w okolicy 200zł. Zyskałbyś możliwość OC ramu i procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać 2060, w miejscach CPU karta będzie się nieco nudzić, ale w graficznych i tak odczujesz duży przyrost względem takiego 1660. Potem za rok/dwa wymiana podstawki i karta nadal zostanie, podczas gdy przy słabszej trzeba by było znów wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Dalej za swoją z170 tomahawk 170 PLN także ... I7 6700 podkręcony na 4,4ghz pamięci na 3333mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję bardzo za porady. Rzeczywiście chyba tak zrobię, że wymienię płytę i może dokupię szybsze ramy w 2 kościach po 8 GB a obecne sprzedam. Budżet na kartę spadł do okolic 1300-1350 zł. W tej cenie rozważam 2 opcje (tylko nówki):

 

- MSI GTX 1660 Ti Armor OC 6 GB GDDR6 (1329 zł)

- Palit GTX 1070 Jetstream 8 GB GDDR5 (1279 zł)

 

Która opcja będzie lepsza? Granie tylko w FHD.

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Azgaroth

w tym tempie to wymienisz całą platformę. Na chwilę obecną postaraj się maksymalnie zjechać z CL w dół. (popatrz na różnice przy CL12 i CL16 dla 2400 https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mkolmer/04_19/Corsair%20Dominator%20Platinum%20RGB/wykresy/csgo/csgo_h_cl12.png https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mkolmer/04_19/Corsair%20Dominator%20Platinum%20RGB/wykresy/csgo/csgo_h_cl16.png )

Ja radziłbym wybrać 1070 tańsza wydajność podobna a i można kręcić (w teście dla porównania masz referenta), a w przyszłości złożysz sobie mocniejszy sprzęt a puki co ten da radę. Lekko ramy przyhamują w innym wypadku procek ale będzie OK.

Edytowane przez Markiz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...