Skocz do zawartości
kapicon

Nowy laptop [3500]

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

W maju mam zamiar zakupić nowego laptopa.

Przeglądałem sobie na morele i zastanawiałem się nad tym: "Laptop Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00VWPB) 16 GB RAM/ 1TB HDD/" Na stronie morele

Ale, że nie siedzę w tych klimatach, to może ktoś pomoże mi wybrać coś lepszego/wydajniejszego w tym przedziale cenowym.

Maksymalna kwota jaką chce przeznaczyć to te 3500 zł (+mogę dołożyć do dysku ssd, jak nie będzie).

Ogólnie chodzi mi o to, żeby w miarę też pograć w nowsze tytuły :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez kapicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o model, to dobry wybór lecz nie skupiaj się na ram tylko na ogólnej konfiguracji procesor i karta graficzna

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti 144Hz 3449 zł

Matryca FULL HD matowa IPS dobrej jakości do tego odświeżanie 144hz, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. GTX1050ti jest około 20-25% wydajniejszy względem GTX1050. Wersja od razu z dyskiem SSD Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/240+1TB GTX1050Ti 144Hz 3 649 zł

 

Choć moim zdaniem lepiej dokupić dysk SSD oddzielnie

ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro 239 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wymieniony legion stówke tańszy- komputronik

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y530-144hz-i5-8300h-8g-1tb-gtx1050ti-7992664535

 

I nie wiem co myśleć o tym hp, bo też fajna cena, podobno grzeje się?

https://allegro.pl/oferta/outlet-hp-pavilion-power-i5-8gb-240ssd-gtx1050ti-8004797842

Edytowane przez 129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720s-15 i7/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary - 3549zł

W dobrej cenie jest biznesowy model Ideapad 720s. Laptop ma dobrą matową matrycę i jest wykonany z metalu. Wyposażenie obejmuje wydajny cztero rdzeniowy procesor i7, kartę graficzną GTX 1050Ti Max-Q, 8GB RAM, szybki dysk SSD M.2 PCIe 256GB.

 

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary - 3499zł

Jest też wersja z procesorem i5-7300HQ, która posiada miejsce na drugi dysk SSD M.2 PCIe. Nie jest to gamingowy laptop, tylko slim z konsumencką/biznesową klawiaturą, ale też dobrze sprawdza się zarówno przy codziennym użytkowaniu jak i podczas rozgrywki.

 

Kwestia czy odpowiada Ci biznesowy wygląd, oraz czy przypasuje Ci klawiatura. Legion ma większe klawisze strzałkowe a ma to znaczenie jak grasz w samochodówki i ustawiasz w opcjach gry sterowanie samochodami na prawą rękę. Ideapad 720s jest lższejszy i bardziej mobilny. Będzie idealnym rozwiązaniem dla niedzielnego gracza, który na codzień użytkuje laptop do pracy, przeglądania internetu, oraz odtwarzania multimediów. Cena laptopa uległa obniżeniu o około 1000zł i szczerze wątpię, aby udało Ci się znaleźć ten laptop taniej.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

Powiedzmy, że mam tylko dylemat między tym:

- Lenovo Ideapad 720s-15 i7/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary

a tym:

- Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/240+1TB GTX1050Ti 144Hz

I teraz tylko pytanie, na którym bym dłużej mógł pograć w jakieś nowsze tytuły? Czy jest jakaś większa różnica pomiędzy tymi dwoma laptopami, czy nie za bardzo?

I jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemu nie potrzebujesz?

720s ma system, Y530 jest bez systemu.

P.S. 720s z i5 nie ma miejsca na HDD- tam jest miejsce tylko na SSD na złączu m.2.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wzbogacenie modelu Y530 o system operacyjny Windows sklep liczy 400zł. 720s ma w każdej wersji dołączony system operacyjny Windows 10, który jest wliczony w cenę. Drugie miejsce jest na dysk SSD M.2 PCIe. Przepraszam za pomyłkę edytowałem i poprawiłem. W przypadku 720s w wersji z procesorem i7 nie ma w specyfikacji wzmianki o miejscu na drugi dysk. Wersja z i5 posiada informację o możliwości zamontowania drugiego dysku.

 

Legiona w wersji z matrycą 144Hz cechuje płynność w Cs-Go i innych szybkich grach w których ogarnie więcej niż 60fps. Karta 1050Ti w Y530 jest nieznacznie wydajniejsza od 1050Ti Max-Q w 720s, ale ta różnica jest minimalna.

 

Ideapad 720s-15 ma metalową obudowę i wnętrze, co poniektórym użytkownikom przypada do gustu, ponieważ obudowa nie wygina się podczas przenoszenia a wnętrze jest miłe w dotyku, natomiast materiałem użytym do wykonania wnętrza i obudowy modelu Y530 jest wysokiej jakości tworzywo.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czystą wydajność to.... wychodzi na to, że 720s-15 będzie.... lepszy od Y530 i to nawet pomimo GTX'a 1050Ti w wersji Max-Q.Zastanowiłbym się jednak nad wersją i5- z 8GB lub nawet z 16GB:

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 3799zł

Dlaczego i5-bo można tu zamontować dodatkowy dysk SSD- nie rezygnowałbym z takiej możliwości szczególnie jeżeli głównym zastosowaniem mają być gry. Tak naprawdę 2-3 produkcje AA i może okazać się że będzie brakować miejsca. W przypadku wersji z i5 w razie czego dokupisz sobie z czasem 512GB SSD np. ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 439zł i po problemie. W przypadku wersji z mocniejszym procesorem nie będzie już tak łatwo.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Gość chciał laptop za 3,5k a wersja z 16GB RAM kosztuje 3,8k. Jak ma możliwość zwiększenia budżetu, to ok. Jeżeli nie, to wersja z i5 i 8GB, którą poleciłem powyżej będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za każdą odpowiedź! :)

Z tymi grami to tak bez przesady - raz na jakiś czas sobie usiądę pograć w grę, która wcześniej na moim staruszku nie chodziła. Ogólnie to bardziej chodziło mi o Wiedźmina, TES (edit* Oczywiście, jakby wyszła jakas interesująca gra, to bym też nie pogardził) :)

Więc myślę, że wybiorę tego y530 (jak nie ma zbytniej takiej różnicy). O system się nie martwię, gdyż posiadam.

Jeszcze raz dziękuje!

Edytowane przez kapicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...