Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HooCairs

Monitor 1000-1500zł - League of Legends

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu poszukuję monitora do League of Legends i prosiłbym o pomoc.

 

Nie jestem profesjonalnym graczem, ale gram obecnie na monitorze 60hz na stosunkowo wysokim poziomie, dlatego szukam czegoś profesjonalnego, ale nie za wszelką cenę. Spokojnie wyciągnę nawet 400fps, ale wydaje mi się, że 240hz nie ma sensu, nawet profesjonaliści na nich nie grają. Mam obecnie monitor czysto do zastosowań graficznych dlatego kompletnie nie zależy mi na odwzorowaniu kolorów itp. Do tytułów AAA też się nadaje.

 

Wymagania:

- jak najkrótszy czas reakcji, jak najniższy input lag, brak powiodków itp.

- brak dodatkowej uciążliwości, niektóre monitory ponoć powodują dyskomfort choć pewnie zależy to też od człowieka

- 2x usb byłyby miłym dodatkiem

- używany wchodzi w grę

- wielkość i możliwości regulacji nie mają znaczenia

 

Obecnie rozważam:

- Zowie BenQ XL2430t - 800zł za starszą wersję (nowej za 1550 raczej nie rozważam, bo wydaje się, że jest to duże przepłacenie)

- ViewSonic XG2402 - używany za 850 lub nowy za 1050

- Iiyama GB2560HSU-B1 - nowy za 850zł

- Acer KG251QDBMIIPX - nowy za 1000zł, ma 240hz , ale nie znalazłem żadnego testu który wydawałby się dokładny i rzetelny

- AOC C24G1 Curved - wydaje mi się, że zakrzywienie odpada do profesjonalnej gry, poprawcie mnie jeśli się mylę

 

 

 

Podejrzewam, że którego bym nie wybrał to i tak będę bardziej niż zadowolony, ale chciałbym kupić coś optymalnego kosztowo i sprawdzonego. Szczególnie ciężko jest mi samemu porównywać realny czas reakcji i input lag ze względu na to, że recenzenci różnie je mierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wydają się być najsensowniejsze na papierze, ale to co mnie nie przekonuje w tych monitorach to to, że Dell ma opóźnienie 1ms GTG czyli realnie wynosi więcej niż przeciętny 144hz, natomiast ten Acer nie był przez nikogo dokładnie testowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wydają się być najsensowniejsze na papierze, ale to co mnie nie przekonuje w tych monitorach to to, że Dell ma opóźnienie 1ms GTG czyli realnie wynosi więcej niż przeciętny 144hz, natomiast ten Acer nie był przez nikogo dokładnie testowany.

 

Co? Nie ma niższego czasu reakcji jak 1 ms.

 

Policz sobie 1 sekunda to 1000 ms podziel to prze 240 i ile wychodzi?

 

Podpowiem 4,16 ms!

 

Wnioski wyciagnij sam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jak najkrótszy czas reakcji, jak najniższy input lag, brak powiodków itp.

Kup TN 240 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...