Skocz do zawartości
UnderC

Pomoc w doborze części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w doborze części by wszystko ze sobą współgrało i nie było przypadków, że jedna część ogranicza inną. Dodatkowo prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości odnośnie poniższych pytań:

1) Czy 16gb (2x8) ram starczy jeszcze przez najbliższe 3 lata grania?

2) Czy warto zmieniać monitor (obecnie AOC AGON AG271QG) na coś 4k - z tym, że nie chciałbym robić upgradów w kompie przez co najmniej 3/4 lata. Nie mam jakiejś specyficznej kategorii gier, gram we wszystko co mi się spodoba od strzelanek po symulatory i gry AAA.

3) Czy chłodzenia AIO w kartach graficznych są wydajniejsze od powietrznych (tu mam na myśli oczywiście podkręcanie ile się tylko da)

4) Czy Jeśli płyta główna (z390) obsługuje ramy o taktowaniu np do 4400mhz to znaczy, że ramy będą na takim taktowaniu działać (jeśli jest to gwarantowane przez producenta) czy też może to zależeć od procka?

5) Czy warto pchać się w obudowę full tower, bez zamiaru robienia custom loop'a?

Więcej pytań będzie przy poszczególnych częściach. Zestaw, który chciałbym zamówić (niekoniecznie z polski):

CPU: i9 9900k, na tego procka jestem pewien i go nie zmienię na coś innego. Pytanie czy warto zdjąc z niego czape i dać tam dobrej jakości ciekły metal, zakładając, że będe chciał go kręcić na ile tylko się da?

MOBO: Gigabyte Z390 AORUS XTREME

RAM: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,4600MHz, CL18 - Jeśli na płycie max to 4400mhz to czy owa wartość będzie osiągalna? Czy lepiej wziąć 2x16gb G.SKILL Trident Z RGB LED, 3200MHz, CL14 lub G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 32 GB,3866MHz, CL18 i ręcznie próbować podbijać zegary oraz bawić się timingami?

PSU: Focus 750w platinum - czy wystarczy?

GPU: Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti AORUS XTREME WF - jak to wygląda z tym AIO? Dobrze trzyma temperatury po OC?

SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe - będzie dobry na system i gry? Crucial MX500 2TB nada się na magazyn?

COOLER: Corsair H115i Platinum - da radę schłodzić podkręconego i9 9900k po delidzie? Ewentualnie co sądzicie o Gigabyte ATC700 lub MasterAir Maker 8?

CASE: Obsidian 1000D (czy w full tower nie będzie to wyglądało tak, ze połowa obudowy będzie wydawała się pusta? Ewentualnie jaką obudowę byście polecili gdzie mógłbym upchać AIO od GPU i H115i?

Dodatkowo do każdego wolnego slotu na wiatraki w obudowie chciałbym wepchać LL120 RGB LED.

Z góry dzięki za odpowiedzi i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tak

2.Według mnie nie, 2k powinno wyglądać ok. Ale jak masz fundusz to możesz zaszaleć.

3.Tak, jeżeli chcesz podkręcać to jak najbardziej

4.Jeżeli masz ramy 3000mhz to będą działać 3000mhz, jeżeli masz 4400 to będą działać 4400 tylko musisz mieć włączony profil XMP. Nie spotkałem się, żeby mhz zależało od procesora

5.Jeżeli masz miejsce na nią, i jest przewiewna to chyba tak. Sprawa gustu.

6. Oczywiście, zawsze mniejsze temperatury

7.Ok

8.Tak starczy

9. Nie wiem, musiałbyś popatrzyć na YT

10.Tak, oba dyski są dobre

11.No a co powiedziałbyś o NZXT Kraken? Wziąć go w wersji 3 wentylatorowej

12.Nie powinno wyglądać to źle, ale to kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto wymieniać monitora, bo dobrych monitorów 4K do gier jest tyle co kot napłakał. Zresztą przy 27 calach 4K to zdecydowanie za duża rozdziałka, 1440p pasuje tu jak ulał i bez sensu pchać się w wyższe rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...