Skocz do zawartości
ZORG1928

Laptopy z GTX 1650/1660/1660Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Macie już jakieś informacje o laptopach z nowymi grafikami od nvidii GTX1650/1660/1660Ti?

Wiadomo kiedy się pojawią?

Może już ktoś widział w sklepach oferty?

 

I pytanie najważniejsze. Jak z wydajnością. Jakieś testy ktoś znalazł i może napisać jak to się ma do 1050/1050Ti/1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wydajność

2060>1660Ti>1060

 

MSI GL63 i7-8750H/16GB/240+1TB/Win10X RTX2060 - 6349zł

Matowa matryca FULLHD 15,6" z dobrymi kolorami, dobre wykonanie, wysoka wydajność w grach komputerowych, dzięki karcie graficznej Nvidia RTX 2060, niskie temperatury w połączeniu z kulturą pracy z której słyną laptopy MSI.

 

MSI GL73 i7-8750H/16GB/240+1TB/Win10X RTX2060 - 6649zł

Matowa matryca FULLHD 17,3" cala z dobrym odwzorowaniem kolorów, kultura pracy, wydajne podzespoły takie jak sześcio rdzeniowy procesor i7-8750H i karta graficzna RTX 2060, która jest od 1660Ti wydajniejsza.

 

Oba laptopy są wyposażone w 16GB RAM, dyski SSD 240GB + HDD 1TB, oraz mają system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę. Jest to ważne, ponieważ ktoś może znaleźć gdzieś laptop w tańszej wersji bez Windowsa i pomyśli, że polecam produkty po wygórowanych cenach a wcale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na informacje związane z GTX 1650/1660/1660Ti, a nie na reklamowanie x-komu na siłę i to z modelami, które mają kosmiczne ceny.

Następnym razem pisz, że to wpis sponsorowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis nie jest w jakikolwiek sposób sponsorowany. Dopiero jak ktoś kupi laptopa, którego podlinkowałem, to otrzymam skromną prowizję. ;)

 

Wracając do wydajności GTX 1650 teoretycznie powiniem mieć wydajność zbliżoną do 1050Ti a 1660 bez Ti do 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1650 powinien być na poziomie 1060 3GB. 1660 powinien być szybszy od 1060 6GB i to znacząco. 1660 TI to poziom 1070 MaxQ lub odrobinę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się ruszyło. Sam właśnie się wstrzymywałem z zakupem lapka do momentu nowych kart graficznych. Mam budżet około 5k i już myślałem nad Legionem Y540 albo Laptop Asus Rog Strix SCAR GL703GM z karta GTX 1060 6GB

 

Jeszcze tylko jakieś pierwsze testy tych nowych modeli i wreszcie będzie można się zdecydować co robić.

 

Ciekawi mnie ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512+2TB/Win10 czy jednak procesor nie jest trochę za słaby? Może jednak będzie trzeba poczekać na wersje z prockami Intela i zobaczyć ile kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się ruszyło. Sam właśnie się wstrzymywałem z zakupem lapka do momentu nowych kart graficznych. Mam budżet około 5k i już myślałem nad Legionem Y540 albo Laptop Asus Rog Strix SCAR GL703GM z karta GTX 1060 6GB

 

Jeszcze tylko jakieś pierwsze testy tych nowych modeli i wreszcie będzie można się zdecydować co robić.

 

Ciekawi mnie ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512+2TB/Win10 czy jednak procesor nie jest trochę za słaby? Może jednak będzie trzeba poczekać na wersje z prockami Intela i zobaczyć ile kosztuje.

 

Ja mam podobny budżet i prawdopodobnie będę brał tego Asus Tuf fx505du. Poczekam na jakieś recenzje dokładnie tych modelów i wtedy będę prawdopodobnie decydował między Asusem z karta gtx1660ti lub msi gv72 z gtx1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/8GB/512 - 4699zł

Asus FX705DU z kartą graficzną Nvidia GTX 1660Ti, 8GB RAM i szybkim dyskiem SSD 512GB kosztuje 4,7k. Matryca w laptopie to IPS FullHD 17,3" cala z dobrym pokryciem kolorów. Wykonanie laptopa stoi na wysokim poziomie. Moim zdaniem jest to warta uwagi propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, czy wiadomo kiedy będą jakieś testy? Mamy już 8 maja, a w internecie ciężko cokolwiek znaleźć konkretnego.

 

Zastanawiam się nad: ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512+2TB. 512 SSD, 2TB HDD, 16Gb ramu i GTX 1660ti. Tylko jak z tą jak wydajnością tego Ryzena R7 3750H, wie ktoś może?

 

Co do GTX 1660ti, to bardzo niewiele przegrywa z RTX 2060 w laptopach więc cenowo super to wychodzi :)

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7-3750H to flagowy cztero rdzeniowy procesor AMD a i9-9750H sześcio rdzeniowy, więc powinien być wydajniejszy. Na razie testów jest mało, bo są to nowe laptopy. Za jakiś czas zapewne pojawi się więcej testów.

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 5699zł

Alternatywnie ROG Strix G z matrycą 120Hz pod gry fps, procesorem i9, kartą graficzną GTX1660Ti, 16GB RAM, szybkim dyskiem SSD M.2 PCIe 512GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen R7 3750H w testach wypada porównywalnie do Intela i7 6700HQ tak więc spora ilość osób przez ten procesor może omijać tego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen R7 3750H w testach wypada porównywalnie do Intela i7 6700HQ tak więc spora ilość osób przez ten procesor może omijać tego laptopa.

 

To czy w takim przypadku i tak głównie wąskim gardłem dla gier nie będzie GPU (1660ti)?

i7 6700HQ nie jest znowu taki słaby. W przypadku mocniejszych kart graficznych jak najbardziej rozumiem, że procek mógłby w niektórych miejscach powoli zacząć odstawać.

 

i9-9750H wygląda już dość konkretnie i dołożenie 1000zł może być opłacalne.

 

Dla mnie i tak najważniejsze pytanie: jak te laptopy radzą sobie ze schłodzeniem tych podzespołów oraz jak wygląda ich kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7-3750H to bardziej można porównać z i7-7700HQ i raczej nie powinien być wąskim gardłem dla karty 1660Ti a jest chłodniejszy od i9 podczas obciążenia, bo ma mniej rdzeni. Większą kulturę pracy mają modele 17-sto calowe w tym FX705DU, którego podlinkowałem.

 

Czy 1000zł to kwota warta dopłaty to zależy, bo różnica fps w grach konfigu i9 + 1660Ti vs R7 + 1660Ti jest jeszcze nie znana a jak jest to zapewne będzie minimalna. Z czasem zaczną pojawiać się dokładniejsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7-3750H to bardziej można porównać z i7-7700HQ

 

Widziałeś jakieś testy czy tak piszesz sobie po prostu?

 

Potwierdzenie że Ryzen porównywalny do i7-6700HQ

Artykuł nr 1

Artykuł nr 2 - Przetłumaczony automatycznie na google chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No w Cinebenchu faktycznie R7-3750H ma zbliżoną wydajność do 6700HQ. Ogólnie ma to być procesor, który jest budżetową alternatywą dla i5-8300H.

https://laptopmedia.com/comparisons/amd-ryzen-7-3750h-vs-intel-core-i5-8300h-benchmarks-and-performance-comparison/

 

Kwestia też na ile ta różnica w wydajność będzie odczuwalna podczas codziennych zastosowań, lub rozgrywki a tutaj trzeba by jeszcze poczekać na testy.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest koniecznie stan na dziś. Lecz kupując lapka za kilka tysięcy z kartą GTX 1660 Ti oczekiwałbym jednak jakiegoś lepszego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele dopiero wchodzą na rynek, więc jeżeli Ci się nie spieszy to poczekaj aż wyjdzie więcej modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jakieś testy czy tak piszesz sobie po prostu?

 

Potwierdzenie że Ryzen porównywalny do i7-6700HQ

Artykuł nr 1

Artykuł nr 2 - Przetłumaczony automatycznie na google chrome.

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-3750H-vs-Intel-i7-7700HQ-vs-Intel-i7-6700HQ/3441vs2906vs2586

 

Ten test wskazuje, że są porównywalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A-die to generalnie kości z największym potencjałem w DDR5, jeśli kręci CIę podkręcanie, to nie ma lepszego wyboru Tylko trudno je trafić w tańszych zestawach, bo zazwyczaj na nich robi się najmocniejsze pamięci w ofercie.
    • Dzień dobry, Pojawił się problem u mnie ze sterownika mi nvidia, otóż nie mogę zmienić ani kontrastu, ani gammy, ani nasycenia. Nie jestem pewien, czy wcześniej mogłem, ale teraz nie działa. Mam te opcje na szaro. https://ibb.co/jfy9BdN Czy mógłby ktoś dopomóc?  
    • i jak ta gra chodzi faktycznie słabo nawet na 4090?
    • @leven Tak, masz sporo racji co do tego Vram'u. Mam już za sobą ponad 50 godzin gry i grając w 1080p na "słabeuszu" RTX'ie 2060 w wersji 12GB nie odczułem żadnych spadków w żadnym momencie. Nie muszę przy tym resetować gry ani nic. Mogę grę włączyć i przez całą sesję grania (2-4h) mam identyczną wydajność. Po prostu do 1080p na wysokich + tekstury na bardzo wysokie + anizo x16 wystarcza właśnie 12GB Vram'u oraz odpalony DLSS. Vram w porywach potrzebuje niecałych 10GB, ale przeważnie oscyluje w okolicach 8600 - 9000MB, czyli przy 8GB często robiłby się problem i taki RTX 3060TI/RTX 3070 będzie cierpiał z tego powodu. Być może właśnie to jest głównym powodem spadków u @luk21pl Ustawienia na jakich gram na RTX'ie 2060 12GB: ... Chwilę temu przetestowałem na szybko GTX'a 1080 i chociaż w teorii wydajnościowo jest to bardzo podobna karta do RTX'a 2060, to nic powyżej ustawień średnich nie wchodziło w grę. Brak DLSS'a oraz tylko 8GB skutecznie ograniczyły potencjał tej karty. System, sterowniki oraz wersja gry była ta sama. Osobiście mnie to zaskoczyło jak wielki przeskok w wydajności/jakości jest możliwy właśnie dzięki nowszej technologii oraz pojemniejszej pamięci na karcie. Ustawienia na GTX 1080: (wizualnie oraz wydajnościowo jak najbardziej zbliżone do tych z RTX'a 2060, aby przyjemnie i bez spadków dało się grać) Pierwotnie gra zaproponowała AMD FSR 2.2, ale jakościowo była to kupa w porównaniu do DLSS'a, który i tak przez większość czasu wygląda u mnie jak rozdzielczość natywna. Dodać muszę jeszcze fakt, że RTX 2060 zadowolił się poborem ~120W, gdzie GTX wciągał 150W w tych samych miejscach testowych. Oba GPU dobijały do 100% obciążenia.
    • Dobra zobaczymy jak to lata...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...