Skocz do zawartości
Mysterias-

RX 580 8gb do starego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam starszego kompa z płytą asrock P67 Pro3 na sockecie 1155 z i5 2500k po oc i zasilacz xfx pro550w i słabiutką już gtx 670 2gb. Zamierzam sukcesywnie zmodernizować setup zaczynając od karty.

Procesor wiadomo jaki jest i nie trzeba nikomu mówić. Zamierzam do płyty wrzucić i7 3770k lub 2600k (najlepszy procesor na ten socket) kręcony 2500k na benchmarkach pozwala na granie w fhd w 60 fps w nowości (może z wyjątkami do 50 fps w ac;oddysey). Chcę jak najmniejszym kosztem zrobić upgrade do nowych gier. Cenowo bardzo mi się podoba rx 580 8gb. Obserwuję mnóstwo aukcji tych kart (może i po kopaniu ale z ważną gwarancją) i cena oscyluje w ok. 700zł. Interesuje mnie wydanie msi armor. (asrock całkowicie odpada przez słabe chłodzenie) Wydajnościowo karta chodzi podobnie jak gtx 1060 6gb ale cenowo jest o wiele tańsza. To będzie mój pierwszy radeon, a więc wolę posłuchać Waszych opini, czy to dobry pomysł? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć stówkę do 1070 inny poziom wydajności przy mniejszym poborze mocy. Po zmianie Cpu masz dalej wydajną platforme.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam starszego kompa z płytą asrock P67 Pro3 na sockecie 1155 z i5 2500k po oc i zasilacz xfx pro550w i słabiutką już gtx 670 2gb. Zamierzam sukcesywnie zmodernizować setup zaczynając od karty.

Procesor wiadomo jaki jest i nie trzeba nikomu mówić. Zamierzam do płyty wrzucić i7 3770k lub 2600k (najlepszy procesor na ten socket) kręcony 2500k na benchmarkach pozwala na granie w fhd w 60 fps w nowości (może z wyjątkami do 50 fps w ac;oddysey). Chcę jak najmniejszym kosztem zrobić upgrade do nowych gier. Cenowo bardzo mi się podoba rx 580 8gb. Obserwuję mnóstwo aukcji tych kart (może i po kopaniu ale z ważną gwarancją) i cena oscyluje w ok. 700zł. Interesuje mnie wydanie msi armor. (asrock całkowicie odpada przez słabe chłodzenie) Wydajnościowo karta chodzi podobnie jak gtx 1060 6gb ale cenowo jest o wiele tańsza. To będzie mój pierwszy radeon, a więc wolę posłuchać Waszych opini, czy to dobry pomysł? Pozdrawiam

Na twoim miejscu poczekałbym na Navi i wtedy dokonał zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć stówkę do 1070 inny poziom wydajności przy mniejszym poborze mocy. Po zmianie Cpu masz dalej wydajną platforme.

 

1070 nie kupię dorzucając 100zł. Osiągi rx 580 są bardzo dobre moim zdaniem. Myslę, że pozwoli na komfortowe granie w fhd na rok, dwa. Ogranicza mnie budżet, za 700zł nie kupię chyba nic lepszego. Szukam opini tego RX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 nie kupię dorzucając 100zł. Osiągi rx 580 są bardzo dobre moim zdaniem. Myslę, że pozwoli na komfortowe granie w fhd na rok, dwa. Ogranicza mnie budżet, za 700zł nie kupię chyba nic lepszego. Szukam opini tego RX'a.

Za ok 900zł kupisz używaną 1070 z gwarancją. Jak masz możliwość to dorzucić warto.

Za 680zł masz nową 580 4GB Gigabyte na morele dlatego mam wątpliwość czy jest sens kupować używaną 8GB za 700zł.

Będziesz miał tylko kilka sporadycznych przypadków gdzie będzie musiał zmniejszyć jakość tekstur a i tak nie zauważysz różnicy. Generalnie 4GB do fhd jeszcze starcza.

 

Osobiście mam Aorus rx570 4GB więc cośtam o tych rx mogę napisać :)

Kupiłem 2 miesiące temu za 500zł na OLX więc warto tam też szukać. Łatwiej jest znaleźć od kogoś kto zmienia kartę a nie po koparce.

 

Z kręconym i7 3770k lub 2600k pograsz jeszcze spokojnie przez kilka lat.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok 900zł kupisz używaną 1070 z gwarancją. Jak masz możliwość to dorzucić warto.

Za 680zł masz nową 580 4GB Gigabyte na morele dlatego mam wątpliwość czy jest sens kupować używaną 8GB za 700zł.

Będziesz miał tylko kilka sporadycznych przypadków gdzie będzie musiał zmniejszyć jakość tekstur a i tak nie zauważysz różnicy. Generalnie 4GB do fhd jeszcze starcza.

 

Osobiście mam Aorus rx570 4GB więc cośtam o tych rx mogę napisać :)

 

Z kręconym i7 3770k lub 2600k pograsz jeszcze spokojnie przez kilka lat.

 

Ale jestem w stanie kupic ta rx 580 8gb. Zdarzają się gry w których 10 fps więcej zyskuje ta karta przez wiekszy vram. Dalej nikt nie poleci ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej i jesteś zdecydowany na tego radeona (mimo że to zły wybór), to po co zadajesz pytania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej i jesteś zdecydowany na tego radeona (mimo że to zły wybór), to po co zadajesz pytania ...

 

Po to żeby ktoś taki jak Ty mógł wyjaśnić dlaczego to aż taki zły wybór i nic więcej. Szukam po prostu argumentów ludzi, którzy się znają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ostatnie 20 stron przypiętego wątku o AMD RX.

 

Wpis z wczoraj:

XFX RX480 GTR jak dla mnie był bardzo cichą konstrukcja.

Karta notowała maksymalnie 73C przy 1300rpm po godzinnej rozgrywce w Bf1.

https://youtu.be/HbmhfXyccKo

 

 

Mam MSI Armor Rx580 8Gb.

80-85C przy 2300-3200rpm :E

MSI Armor lepiej nie tykać...

 

Sprawdź też ponownie ceny używanych RX'ów, bo nie brakuje ofert na RX 580/8GB z gwarancją po 600zł.

 

Prywatnie, w cenie do 700zł, z używanych wolałbym GTX 1060 6GB.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem w stanie kupic ta rx 580 8gb. Zdarzają się gry w których 10 fps więcej zyskuje ta karta przez wiekszy vram. Dalej nikt nie poleci ? :D

Zdarzają się to prawda. Wolfenstein II jest chyba dobrym przykładem.

Wiesz ja jak najbardziej polecam te rx w tych cenach :D To dobre karty. Jeszcze kilka lat temu za taką wydajność trzeba było płacić znacznie więcej.

Ludzie tylko odradzają Asusa i MSI. Podobno Sapphire i Gigabyte są lepsze.

 

Jak znajdziesz z długą gwarancja i nie po koparce za 700zł to bierz. Na gtx 1060 6GB też patrz bo są już w podobnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...