Skocz do zawartości
munio1000

Jaki teraz wytrzymały sata SSD 240GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szybkie pytanko: jaki wybrać wytrzymały dysk SSD SATA 240gb po śmierci Kingstona SA400S37/120G? Po przepracowaniu pół roku. Najtańszy szmelc.

 

Co jest teraz polecane na rynku?

Dodam że będzie to dysk testbenchowy z win10 i będzie wędrował między platformami, więc raczej bezawaryjność i kompatybilność ponad szybkość.

 

Kingston zakupiony w Proline 30.09.2018 za porywające 109zł. Jak myślicie, może ktoś miał doświadczenia z Proline: czy pójdą na układ żebym dopłacił różnicę do większego dysku?

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam podobnego nie zależy mi na szybkości oby był trwały bo będzie wędrował,testował :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram IRDM albo Samsung EVO. Kubusin tak trochę niepoważnie sobie zażartował...

Co do wydajności, dawno dobiliśmy do ściany w postaci przepustowości SATAIII. Czego nie kupisz, na jedno wyjdzie.

Wytrzymałość to niestety spekulacje, bo jeszcze się nie spotkałem z porządnym, dużym i wiarygodnym testem kontrolerów i kości. Teoretycznie MLC powinno być lepsze, a wskazane modele uchodzą za bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym, że na jedno wyjdzie to bym polemizował. Mam CX400 - 512GB i Irdm Pro 240GB. System postawiony na CX400 działał wolniej pod względem szybkości operacji na dysku systemowym. Ot choćby wstawł sporo wolniej. Po zamianie dysku systemowego na Irdm Pro komp dostał wiatru w żagle.

Benchmarki oba SSD mają niemal takie same, w dodatku CX400 ma dwa razy większą pojemność ale ostatecznie chodził gorzej.

Iridium Pro mogę polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani ale dobry(OEMowy Crucial MX300): Micron M1100 https://digicomp.pl/p/70/3515/dysk-ssd-micron-1100-256gb-3d-nand-530-500-2-5-dyski-twarde-komputery.html

Nowszy model: Crucial MX500 https://www.ceneo.pl/58983507

860 Evo 250 GB kosztuje 265-270 zł, więc kompletnie nieopłacalny. Dobrych MLC w normalnej cenie już nie ma.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam podobnego nie zależy mi na szybkości oby był trwały bo będzie wędrował,testował :E

Ja mam jeszcze 128 GB Crucial M4 kupiłem go w 2011 roku a wiec 8 lat i w Crystal info pokazuje mi 93% ok.

Dysk jest na MLC był na nim system teraz używam na plik stronicowania i zdjęcia.

Ciekawe czy wytrzymie dłużej niż inne moje dyski Crucial mx500 i patriot viper nvme bo oba sa na tlc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu ceny dysków MLC tak poszybowały w górę, ja mam transcend 128gb 4 letniego i sprawność na ok 95%.

Boję się trochęwchodzić w te TLC skoro są tak awaryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani ale dobry(OEMowy Crucial MX300): Micron M1100 https://digicomp.pl/p/70/3515/dysk-ssd-micron-1100-256gb-3d-nand-530-500-2-5-dyski-twarde-komputery.html

Nowszy model: Crucial MX500 https://www.ceneo.pl/58983507

860 Evo 250 GB kosztuje 265-270 zł, więc kompletnie nieopłacalny. Dobrych MLC w normalnej cenie już nie ma.

 

 

ADATA SU900 jest na kościach MLC, a cenę ma całkiem znośną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...