Skocz do zawartości
Mein

Wymuszenie 240hz w gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż chodzi o to że zakupiłem monitor 240hz i tak, 240hz na pulpicie działa, natomiast gdy uruchomię grę gothic 3 (niezbyt wymagająca gra) to mam max średnio 140fps(nie więcej niż 160) mimo obciążenia karty graficznej 30-60% (w zależności od lokacji) a posiadam rtxa 2060. I teraz pytanie co zrobić żeby grafika pracowała w 100% ale wyświetlała 240fps? Od razu dopowiem że na mojej starej grafice identyczna sytuacja, identyczne fps miałem, a był to gtx 1050ti więc coś musi być nie tak. Ps. Wszystkie najnowsze sterowniki do karty graficznej mam zainstalowane. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare gry są zoptymalizowane pod 2 rdzenie, jaki masz procesor? Bez Intela z literą "k"(np. i3 8350k albo i5 7600k @ ~5.0 GHz) nie masz żadnych szans na 240 FPS, o ile w ogóle silnik na to pozwoli. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa to lipa ;/ bo mam i7 8700k co ma 6rdzeni i 12 wątków, podbitego na 4.8ghz.

ten uczuć kiedy masz za tani drogi komputer xD

 

i nic nie można z tym zrobić? poza wymianą procesora? A jakieś sterowniki czy coś?

Edytowane przez Mein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. 8700k jest bardzo podobny do i3 8350k czy i5 7600k jeżeli chodzi o 2 rdzenie. :E W takim razie nic więcej nie wyciągniesz, nawet na komputerze za 20000 zł z i9 9900k i Titanem RTX.

Tak poza tym monitory 240 Hz TN są odpowiednie do gier typu CS: GO czy Quake, do singlowych gier mogłeś lepiej kupić 144 Hz VA albo IPS, które dają lepszą jakość obrazu. ;)

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier w single player wystarcza spokojnie te 75fps :P więc tak nie patrz na te fpsy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...