Skocz do zawartości
Napasion

Zestaw na Ryzen 5 2400G Oceńcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Często szukając informacji o sprzęcie trafiałem na to forum.

Czas najwyższy wymienić w końcu komputer jechałem dotąd na C2D 8400 4GB RAM WIN 7 i jakaś nie najgorsza grafika

 

Chciałbym zaznaczyć że komputer potrzebuje do domu. Czasem pograć w Gry OnLine i inne proste gierki. Odpalić Autocada i Filmy

 

Najtrudniej mi dobrać płytę główną, naczytałem się że są problemy z Biosem dlatego polećcie mi najlepszą (do 400zł), bądź sprawdzoną płytę pod ten procesor,

Pamięć na forum polecano do tego procka przynajmniej 3000 taką też dobrałem.

Jeśli widzicie jakieś inne mankamenty tego wyboru będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

 

Po przeczesaniu internetów również tego forum wybrałem coś takiego:

 

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H LUB MSI B450 GAMING PLUS

Ryzen 5 2400G

Patriot Viper 4 DDR4 8GB KIT (2x4GB) 3000MHz CL16

Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)

SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W

SilentiumPC Armis AR1

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie części:

zdecydowanie płyta MSI, Gigabyte ma ostatnio coś problemy z BIOSem i kompatybilnością RAM+ mają fatalny VRM względem konkurencji. Możesz zamiast gaming wybrać również A-PRO, tomahawk lub płytę w formacie mATX jak nie zamierzasz żyłować po OC Vegi (nie mają chłodzenia VRM dla SOC te płyty), tak to płyty MSI B450 mają taki sam VRM, dość dobry zresztą.

 

RAM raczej poleciłbym zestaw od Hyperx, lub G.skill bez koncówki B w nazwie, np. GVK, zamiast GVKB, ewentualnie ADATA.

 

Odnośnie SSD, raczej nie brałbym SSD od ADATA, po komentarzach w sklepach wnioskuję, że ich SSD mają problem z trwałością, raczej kupiłbym Samsunga, Cruciala, Mircona, PNY, Goodram.

 

Zasilacz od SPC potrafi piszczeć, polecam zasilacze od Bequieta, najlepiej z certyfikatem minimum silver i okablowaniem pół/modularnym, dla ułatwienia życia.

 

SilentiumPC Armis AR1 nie polecam konstrukcji tego z typu z zakrytym frontem, wybierz raczej inną ich konstrukcję z siatką na froncie, lub coś lepszego ala Fractal Meshify C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości (prócz psu, że bq silver :P) zgadzam się z przedmówcą. Jak widzisz sam mam zestaw na ryzenie i mobo msi nie robi problemów z biosem/oc/kompatybilnością ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczesaniu internetów również tego forum wybrałem coś takiego:

 

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H LUB MSI B450 GAMING PLUS

Ryzen 5 2400G

Patriot Viper 4 DDR4 8GB KIT (2x4GB) 3000MHz CL16

Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)

SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W

SilentiumPC Armis AR1

 

Pozdrawiam

Zestaw prawie ok, ale zmieniłbym jak pisze Qwertypp10 RAMy na Hyperx lub chociaż G.skill aegis.

Płyta MSI B450 gaming plus.

SSD... mam 2 adaty sx950u 240GB w kompach biurowym i do grania od pół roku, nie ma z nimi żadnych problemów. Ciężko coś odradzić a polecić najlepiej SSD na MLC ale coraz trudniej o nie w dobrej cenie.

Zasilacz do tak mało wymagającego kompa jest więcej niż dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie części:

zdecydowanie płyta MSI, Gigabyte ma ostatnio coś problemy z BIOSem i kompatybilnością RAM+ mają fatalny VRM względem konkurencji. Możesz zamiast gaming wybrać również A-PRO, tomahawk lub płytę w formacie mATX jak nie zamierzasz żyłować po OC Vegi (nie mają chłodzenia VRM dla SOC te płyty), tak to płyty MSI B450 mają taki sam VRM, dość dobry zresztą.

 

RAM raczej poleciłbym zestaw od Hyperx, lub G.skill bez koncówki B w nazwie, np. GVK, zamiast GVKB, ewentualnie ADATA.

 

Odnośnie SSD, raczej nie brałbym SSD od ADATA, po komentarzach w sklepach wnioskuję, że ich SSD mają problem z trwałością, raczej kupiłbym Samsunga, Cruciala, Mircona, PNY, Goodram.

 

Zasilacz od SPC potrafi piszczeć, polecam zasilacze od Bequieta, najlepiej z certyfikatem minimum silver i okablowaniem pół/modularnym, dla ułatwienia życia.

 

SilentiumPC Armis AR1 nie polecam konstrukcji tego z typu z zakrytym frontem, wybierz raczej inną ich konstrukcję z siatką na froncie, lub coś lepszego ala Fractal Meshify C.

Nie mam pomysłu na obudowę. Chciałbym jak pisałeś z otwartym frontem (siatka) a jednocześnie żeby USB było w górnej części panelu przedniego nie od góry

Jeśli jakieś fajne obudowy przychodzą Wam na myśl to piszcie. Oświetlenia nie potrzebuje komp będzie stał pod biurkiem

 

Po analizie tego co doradziliście dopasowałem tak:

 

Płyta główna MSI B450-A PRO

Ryzen 5 2400G

Pamięć HyperX Predator XMP 2x4GB 3000MHz DDR4 CL15

Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA3 (IR-SSDPR-S25A-240) MLC

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym przeszkadza obudowa z zabudowanym frontem jeśli mówimy o zestawie z 2400G bez osobnej karty graficznej? Spokojnie możesz brać tego Armisa do takiego zestawu. Dokup sobie tylko jakiegoś Spartana Pro / Fera 3 do chłodzenia CPU i ewentualnie wentylator na przód obudowy - https://www.x-kom.pl/p/274898-wentylator-do-komputera-silentiumpc-sigma-pro-120.html

 

SSD wolałbym wziąć na NVMe - https://www.x-kom.pl/p/461044-dysk-ssd-adata-256gb-m2-pcie-xpg-sx8200-pro.html - sporo lepszy wybór od GoodRAM IRDM.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie chciał za jakiś czas kupić normalną kartę graficzną, lub bawić się w OC?

Lepiej od razu kupić coś dobrego niż kisić bebechy obudowy w recyrkulującym, gorącym powietrzu.

 

EDIT :E

Siatka + USB na górze, na froncie:

https://www.x-kom.pl/p/342037-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg2-pure-black.html

 

Nie doczytałem zdania :E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu na obudowę. Chciałbym jak pisałeś z otwartym frontem (siatka) a jednocześnie żeby USB było w górnej części panelu przedniego nie od góry

Jeśli jakieś fajne obudowy przychodzą Wam na myśl to piszcie. Oświetlenia nie potrzebuje komp będzie stał pod biurkiem

 

Po analizie tego co doradziliście dopasowałem tak:

 

Płyta główna MSI B450-A PRO

Ryzen 5 2400G

Pamięć HyperX Predator XMP 2x4GB 3000MHz DDR4 CL15

Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA3 (IR-SSDPR-S25A-240) MLC

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 400W

Ten zasilacz nie jest lepszy od SPC Vero, to jest budżetówka od be quiet. 400W to jest za mało jeżeli kiedyś będziesz coś rozbudowywał w kompie. On na linii 12V ma Max. moc linii +12V

384W. To jest za mało, żeby dodać do niego chociaż taką kartę jak GTX1070, chociaż zaraz pewnie ktoś napisze, że w testach to nawet jest zapas. Tylko w rzeczywistości jest to za mała moc.

Ponownie będziesz szukał nowego zasilacza. Jak chcesz coś lepszego to można kupić SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold z 5 letnia gwarancją za 259zł.

Jak chcesz coś dobrego z be quiet to weź 500W PURE POWER 11 80+Gold za 273zł. Te zasilacze nie ograniczą Ci rozbudowy w przyszłości.

Ja bym jednak został nawet na Vero L2 500W, Max. moc linii +12V 492W

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz nie jest lepszy od SPC Vero, to jest budżetówka od be quiet. 400W to jest za mało jeżeli kiedyś będziesz coś rozbudowywał w kompie. On na linii 12V ma Max. moc linii +12V

384W. To jest za mało, żeby dodać do niego chociaż taką kartę jak GTX1070, chociaż zaraz pewnie ktoś napisze, że w testach to nawet jest zapas. Tylko w rzeczywistości jest to za mała moc.

 

Jak piszesz głupoty, no to trzeba je sprostować. I najwyraźniej sam widzisz, że to bzdury, a i tak je piszesz :E

 

Pobór i7 6700k @ 4.7 GHZ + GTX 1070:

 

Zostaje ~130W zapasu nawet przy System Power 9 400W. Jasne, że lepiej wziąć 500W jeśli się myśli o rozbudowie, ale nie naginajmy faktów - 400W dałby spokojnie radę pod taki scenariusz jak opisujesz i miał duży zapas.

 

Inna sprawa, że autor nic nie wspomniał póki co na temat dorzucania osobnej grafiki do zestawu.

 

power_load.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz głupoty, no to trzeba je sprostować. I najwyraźniej sam widzisz, że to bzdury, a i tak je piszesz :E

 

Pobór i7 6700k @ 4.7 GHZ + GTX 1070:

 

Zostaje ~130W zapasu nawet przy System Power 9 400W. Jasne, że lepiej wziąć 500W jeśli się myśli o rozbudowie, ale nie naginajmy faktów - 400W dałby spokojnie radę pod taki scenariusz jak opisujesz i miał duży zapas.

 

Inna sprawa, że autor nic nie wspomniał póki co na temat dorzucania osobnej grafiki do zestawu.

 

power_load.png

Nie piszę bzdur bo ostatnio musiałem się pożegnać z w pełni sprawnym 4 letnim Chieftec 500w (został na zapasie), który na 12v ma ok.400W.

Nie kręcone i7-6700 plus GTX1070 do tego 3 dyski hdd i 2 ssd i wszystko było ok, dopóki nie przełożyłem kompa do nowej obudowy z 4 wentylatorami i ledami. Zaczęły się problemy z utrzymywaniem hibernacji, dziwne wyjścia z gier do pulpitu pomimo temp w normie na CPU i GPU. Nigdy nie sprawdzałem kalkulatorów zapotrzebowania na W do PC ale tym razem postanowiłem, że wyliczę ile teoretycznie potrzebuję W do mojego zestawu i wyniki były ok. 500-520W.

Zmieniłem zasilacz i większość problemów zniknęła. Na razie walczę jeszcze w ROTR, bo mi po 1-,15h wychodzi do pulpitu, a AIDA i OCCT oraz testy dysków nie wyrzucają żadnych blędów i za bardzo już nie mam pomysłu. Jednak w sieci czytałem, że ludzie mają problemy z ROTR plus GTX1070 podobne do moich. żadne zabawy z UV karty, czy RAMem na 2133mhz nic nie zmieniają.

Z jakiegoś powodu producenci GPU zalecają do gtx1070 zasilacze 500W, chociaż nie podają sugerowanej sprawności.

Czym więcej elementów dokładasz do kompa, to potrzebujesz mocniejszego zasilacza, a liczenie samego zapotrzebowania CPU + GPU jest zakłamywaniem rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane na wykresie, że to pobór całego zestawu, a nie CPU + GPU. :hmm:

 

Takie rzeczy jak wentylatory czy dyski pobierają marginalne ilości mocy w skali całego PC, tak samo LED-y. Tanie Chiefteki nigdy nie słynęły z dobrej jakości, w przypadku be quieta masz znacznie większe kryteria jeśli chodzi o kontrolę jakości, w efekcie nawet te tańsze modele żyją długo. Jasne, że System Power to nadal budżetówka, ale moim zdaniem i tak sensowniejsza od Vero czy innego Chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane na wykresie, że to pobór całego zestawu, a nie CPU + GPU. :hmm:

 

Takie rzeczy jak wentylatory czy dyski pobierają marginalne ilości mocy w skali całego PC, tak samo LED-y. Tanie Chiefteki nigdy nie słynęły z dobrej jakości, w przypadku be quieta masz znacznie większe kryteria jeśli chodzi o kontrolę jakości, w efekcie nawet te tańsze modele żyją długo. Jasne, że System Power to nadal budżetówka, ale moim zdaniem i tak sensowniejsza od Vero czy innego Chiefteca.

Chodzi mi o to, że widocznie poprzednio pobór prądu dla tego zasilacza był już progowy, a że w Zalmanie Z1 miałem nie podłączone wentyle i otwartą budę to jakoś działało. Po przełożeniu te kilka watów więcej zaczęło robić różnicę. Co prawda biorę też pod uwagę, że 4 letni Chieftec 500W tracił już sprawność. Jednak 350-400W to jest dobre do kompów biurowych, które montujesz i tak sobie działają 6-8 lat bez dotykania, a potem trzeba zmienić całość na nowy, zabierając co najwyżej dysk do nowego kompa jako zapasowy.

Tu mają być "proste" gry plus autocad, więc tak nisko z zasilaczem bym nie schodził ale to tylko moje zdanie. Zawsze wolę mieć jakiś zapas W, dlatego teraz kupiłem 650W Silver, podobno na japońskich kondensatorach :) Co najdziwniejsze, w OCCT przechodzi mi test zasilania w ustawieniu Automatic, a nie przechodzi w Infinite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...