Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wie ktoś co się stało z tymi dyskami bo nigdzie ich nie ma w sklepach? Przestali produkować?

Jak dotąd był to jeden z nielicznych dobrych dysków na MLC, zaraz obok 860 Pro, z tym że Samsung cenowo jest już wgl nieopłacalny.

Jest jeszcze jakaś alternatywa, czy pozostaje tylko TLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jakaś alternatywa, czy pozostaje tylko TLC?

Z MLC oprócz Samsunga 860 Pro,jest jeszcze zwykłe IRDM od Goodrama i Adata SU900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z MLC oprócz Samsunga 860 Pro,jest jeszcze zwykłe IRDM od Goodrama i Adata SU900

 

Owszem, wiem - dlatego napisałem że "był to jeden z nielicznych dobrych dysków na MLC"; czytaj ze zrozumieniem :D.

Zwykłe IRDM (bez Pro) i Su900 to szit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję 4 sztuki SU900 i nie uważam ich za słabe. Wręcz przeciwnie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani się obejrzysz, a na rynek wejdzie QLC

 

MLC odejdzie tak samo jak SLC

 

do normalnego korzystania wystarczy ci crucial MX500, który ma 5 lat gwarancji i limit TBW - 180 TB. Alternatywą są dyski samsunga

 

niezależnie na jakich kościach są dyski ssd, zawsze trzeba robić kopie zapasowe

 

Goodram chyba faktycznie kończy produkcje MLC (domysły), bo nigdzie nie widzę ich dysków. Zwykłe IRDM nie warto kupować, często padały

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Intenso na MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych MLC można jeszcze wychaczyć Intele 240GB lekko używane.

(Mi trafiła się sztuka z zapisem na poziomie 1,1TB).

Wczoraj w rozliczeniu dostałem adate SU800 na tlc i zastanawiam się jak szybko mi zdechnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem dlaczego nie ma juz pro.

Sam wczesniej kupilem 240GB i mialem zamiar kupic jeszcze jeden pro.

DOszedlem do wniosku, ze to moze taki marketing. Zrobili lepsze dyski za wiekszy koszt prodykcji, sprzedawali aby sie wypromowac po cenach niezbyt wysokich i teraz robia te gorsze, ktore sa tansze w produkcji.

W kazdym razie przestalem rozwazac kupno goodrama i kupilem mx500 cruciala, ktory mimo, ze jest na gorszych kosciach to ma dobre opinie, gwarancje 5 lat zdaje sie no i skorzystalem z promocji na amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze tak, że fabryki coraz mniej już MLC produkują. Przypuszczam, że tak mały gracz jak Goodram nie zamawia modułów u producenta, a jedynie kupuje co jest na rynku.

 

Ale to tylko moje gdybanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że lepiej już Samsunga na TLC kupic czy Cruciala niż Goodram.

 

Goodram jedynie co ma dobre to sprawnie wymieniają na gwarancji.

Niestety firmware nie udostępniają nowych, awaryjnosc duża żeby nie pisać ogromna.

 

Goodram zamawia kości u producenta i później je składają na PCB.

Jako tako Goodram żadnych scalakow nie produkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Inna sprawa że lepiej już Samsunga na TLC kupic czy Cruciala niż Goodram.

 

Goodram jedynie co ma dobre to sprawnie wymieniają na gwarancji.

Niestety firmware nie udostępniają nowych, awaryjnosc duża żeby nie pisać ogromna.

 

Goodram zamawia kości u producenta i później je składają na PCB.

Jako tako Goodram żadnych scalakow nie produkuje

Jak sporo innych producentów. Kupują referencyjną płytkę z kościami trzema czy czterema do wyboru (właściwie tylko cl100 nie jest referentem phsiona na s11+toschiba lub w wypadku pro s10+toschiba) i awaryjność zapewne ma zbliżoną (inne referenty na nie są pod tym względem ani wybitne ani ponadprzeciętnie awaryjne. Pada głównie s11). Inna sprawa, że cruciale do bezawaryjnych też nie należą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , za tanie sa ssd. ceny ramu spadaja , niedlugo firma zniknie z rynku jak tak dalej pojdzie

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy rozmawiał z pracownikiem Goodram i dowiedział się, że problemem jest znaczne zwiększenie ceny u dostawcy jednego z komponentów do produkcji tego dysku, co spowodowałoby podwyżkę ceny detalicznej do nieakceptowalnego poziomu - nie wiem jakiego komponentu, ale możemy się domyślać. Ponoć planują za 2-3 miesiące wznowić produkcję, choć myślę, że jeśli negocjacje się nie udadzą, to może być faktycznie koniec produkcji. Większość świata jednak odchodzi od MLC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku, w lipcu dalem za dysk 279zl (240GB). Teraz cena prawie 328zl na morele.

W tej chwili juz bym go nie kupil. Patrze, ze 480GB kosztuje prawie 606zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zeszlym roku, w lipcu dalem za dysk 279zl (240GB). Teraz cena prawie 328zl na morele.

W tej chwili juz bym go nie kupil. Patrze, ze 480GB kosztuje prawie 606zl.

Za 330zł to ja kupiłem kilka dni temu nowego mx500 1tb na m2 fakt bez papierów.

Kilka dni później taki sam na innej aukcji poszedł za 280zł.

Serio nie rozumiem tego mitologizowania Irydium od Goodrama tylko z powodu użycia mlc zamiast 3d tlc u większości konkurencji.

 

Podobna histeria była przy mlc względem slc a mam w domu np mx100 do wielu lat , dysk przepracował ponad 7,5 tys godzin i nadal ma prognozowane 98% zużycia. W laptopie mamy siedzi stary crucial m4 60gb mający kilku właścicieli i też nadal sobie chodzi a ma czy czy 7 lat.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Oraz wspaniałym SM2258XT :)

W tańszych dyskach on daje radę. Na pewno lepszy niż S11

Z BiWinami jest ten problem, że pod szyldem A3 sprzedają zarówno niezłe w swojej klasie dyski na MLC i wersje na TLC. W wypadku x-kom trochę kręcenia.

Oczywiście zawsze można kupić HP, które jednoznacznie rozdzielają serie. M700 to odpowiednik BiWina na MLC (niezłe kostki samsunga), a S700 to wersja na TLC. Oba produkcji BiWina. Niestety M700 tylko do 240GB.

W konfrontacji IRDM na S11+ kiepskie mickrony czy wręcz specteki i M700 sm2258xt+samsungi zdecydowanie ten drugi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...