Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce miec internet radiowy a elektrycy nie wiedza czy zrobili dojście do intrnetu sprawdza dopiero po majówce ,robili przy majstrach co dom kończyłi rementowac a mnie nie bylo ,miało być dojscie na telewizje cyfrowy polsat i internet radiowy innej firmy,proszę fachowców o zerkniecie na fotkę i ocenę dzięki pzdr https://m.fotosik.pl/zdjecie/0bdc90d5fb737a9b

Edytowane przez okon247

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak kabel. Musialbys pokazac ilosc zyl (przekroj). Druga sprawa- gdzie masz drugi koniec kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo będzie to kabel sieciowy, albo antenowy. Nie licz jednak, że obsłużysz tym zarówno internet, jak i telewizję.

Dodatkowo jeżeli kabel nie kończy się w gniazdku, tylko zrobili pętelkę (czyli po przecięciu kabla część idzie do jednego gniazdka, część do drugiego), to też będzie źle, bo kabli sieciowych się w ten sposób nie łączy. Podobni "fachowcy" zakładali okablowanie u moich rodziców w domu. Teraz w ścianie jest kupa miedzi, która do niczego nie służy, bo działa jedynie gniazdko najbliżej rozdzielni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej wyglada na antenowy z pentelka. Czyli internetu bedzie brak.

Spoko wykuje sie i pociagnie nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO ODU-IDU które sprzedaje polkomtel się nada jeden koncentryk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale od dostawcy nie dostałeś wytycznych, jaki to ma być kabel? I czy potrzebny jest więcej niż jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesądzam, bo miałem dawno, ale wygląda na radiowy, tzn jest to chyba koncentryk, z 1 drutem w środku, i ten drut wsuwa się w wejście na karcie wifi, ewentualnie łączy z bolcem na wtyczce wifi, bo miałem gotowy kabel, do tego śrubka do dokręcenia, itd - ale może jakiś inny, bo nie znam się na rodzajach kabli i złączy

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka pajeczyne znalazłem za sciana pokoju ,moze to ma być do internetu i zapomnieli zrobić do intetnetu a nie ze zrobili i dopiero będą sie przekuwac ?https://m.fotosik.pl/zdjecie/f9fdaf35a6f149b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka niedostępna; dziwny problem - nie możesz się po prostu skontaktować z nimi, i zapytać co zrobili

 

może mylisz 2 pojęcia - internet radiowy od dostawcy do domu, i internet radiowy w domu - w obu wypadkach nazywa się go wifi; internet wifi do domu to antenka, z reguły panelowa, czyli taka mała puszka, gdzieś wysoko w pobliżu dachu, która odbiera sygnał radiowy z przekaźników radiowych dostawcy, i kablem kieruje albo do rutera albo komputera; ten kabel powinien gdzieś prowdzić na dach albo na zewnątrz, itp, i mieć tam wyjście do ewentualnego podłączenia antenki - jeśli tak dzwoń do dostawcy, i jeszcze tego samego dnia będziesz miał internet radiowy

 

natomiast internet radiowy w domu nie wymaga internetu radiowego do domu, tylko rutera z obsługą wifi - wtedy kabel od dostawcy, obojętnie jaki, podłącza się do rutera, a ruter rozsyła internet do urządzeń za pomocą radia, czyli wifi; jeśli o taki internet ci chodzi rodzaj podłączenia zewnętrznej sieci do rutera nie ma znaczenia, każdy dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, bo nie widziałem wtyczki do antenki - ale teoretycznie może to być kabel do antenki, bo dużo, żeby antenkę wygodnie zamontować, itd - ponadto wydaje się cienki, taki jest właśnie do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ten kabelek drugi byl do neta ale mam nowe pytanie elektryk mowil ze ma internet radiowy i telewizje , a do mnie firma tam gdzie niby on ma ,mówili ze nie ma takiej opcji ,tak samo u mnie w domu na dalej ulicy ,czy możliwe ogólnie rzecz biorąc miec internet radiowy i telewizje razem ? Bo zawsze myślałem ze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra/UPC i inne sieci kablowe mają wszystko na jednym koncentryku (kablu antenowym - takim co Ty masz). Po takim kablu bez problemu 'przejdzie' Internet 1Gb/s, TV (analog i cyfra) i telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie mozna z radiowka ,trafili sie mi elektrycy ulomy ,nauczka na przyszłość ,kable tez mi dali nie wiadomo gdzie na budynku i jeszcze antena nie złapie ,myślałem ze to ja nic nie wiem a wychodzi ze ja wiecej wiedziałem a oni tylko zamotali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam temat otwarty wiec zadam pytanie nowe ,jestem po internecie radiowym i od salonu mam kable na neta i telewizje , monter powiedzial ze u siebie mial zakłócenia telewizji i antena od internetu powinna być po drugiej stronie domu tam gdzie będę korzystał z neta ,powiedziałem ze cyfrowy będę brał polsat i powiedzial ze jak cyfrowy to robi neta na tym maszcie i nie powinno być zaklocen tv ,jaka wasza opinia pzdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinii nie mam, tylko zauważę, że innej telewizji poza cyfrową w Polsce już nie ma, od kilku lat - ewentualnie powiadom o tym montera

 

zaryzykuję opinię, że jeśli chodzi o interferencję chyba zależy, jaka radiówka, jeśli 5ghz mniejsze szanse interferencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie chodziło mu ze cyfra ale ze od polsatu ,net jest ,zobaczymy co cyfra powie jak przyjadą montować w tym samym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...