Skocz do zawartości
badgeer

Płyta główna s1155 zmiana/inne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą płyty albo procesora. Obecnie wygląda to u mnie tak:

Zasilacz Chieftec 500W

12Gb DDR3

GTX 1070

i5 3570

Płyta Gigabyte B75M-Plus

 

W grach procek pracuje praktycznie na 100%. W niektórych nowszych podejrzewam, że ogranicza mocno kartę. Nie chciałbym wydawać kupę pieniędzy na zmianę płyty, procesora i ramu bo to by mnie czekało przy przejściu na s 1150.

 

Zastanawiam się czy wymienić płytę na jakąś z chipsetem p67, z77 i podkręcić ten procesor o te ~400mhz przy okazji dodając sobie ilość wejść Sata III (obecnie mam tylko 1), czy wymienić ten procesor na i7 3770.

 

Budżet jaki mam przeznaczony to +-500zł.

 

Co polecacie z tym zrobić? Czy warto pchać się jeszcze w ulepszanie s1155 czy dać sobie spokój bo przyrost wydajności będzie nieadekwatny do wydanych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na i7 3gen na pewno dałaby widoczny przyrost w grach z racji 8 wątków, ale ciężko będzie Ci dorwać w rozsądnej cenie. Jakbyś to sprzedał i dołożył kapke monet to wymiana na ryzena byłaby najrozsadniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił procka na i7 3770 jeżeli zależy Ci na PCI_E 3.0. Co prawda SATA III masz tylko jedno, ale jak masz SSD to pod niego podłączasz, reszta dysków HDD i tak nie wykorzysta tej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...