Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tianse

Tablet który miał premierę 3 lata temu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Muszę kupić tableta, a nigdy z tymi "większymi telefonami" nie miałem styczności. Wyszukałem sobie interesujący mnie model (Samsung T580 lub T585) i standardowo przewertowałem wujka google oraz YT. Tablet wygląda na spoko urządzenie do moich zastosowań - ma służyć jako nawigacja, więc liczy się płynność działania, precyzyjny GPS i duża bateria. Zero gier i innego użytkowania. Praktycznie wyciągam z torby, robi jako nawigacja i z powrotem do torby. I tak, musi być tablet bo mowa o nawigacji lotniczej, więc telefon odpada ze względu na zbyt małe wymiary ekranu, na którym ma być wyświetlane wiele danych.

 

Moje pytanie jak i wątpliwość leży w dacie premiery - 2016 rok. Model ma już prawie trzy lata, więc przy obecnym rynku jest "technologicznie" stary. Przynajmniej tak wygląda elektronika w segmencie PC, gdzie się trochę orientuję. Nie wiem jak to wygląda w tabletach? Czy tutaj zmiany są powolniejsze? Czy jest sens kupować ten model teraz? Cena bardzo mocno zachęca (800zł za T585), jednak czy stary Android nie zostanie za chwilę bez wsparcia lub sprzęt nie będzie w jakiś sposób "ubijany" sterownikami? Kompletnie nie znam rynku urządzeń mobilnych ani dynamiki jaka tu panuje, dlatego proszę o poradę, czy jest sens kupować tego Samsunga czy szukać czegoś młodszego w podobnym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z androidem właśnie jest tak, że brak wsparcia ubija sprzęt. Nie lepiej byłoby coś na windowsie kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym czegoś z większą ilością RAM, 2GB pod Androida to tyle co nic. Rozejrzyj się za Xiaomi Mi Pad 4, dużo mocniejsza specyfikacja, do tego niezły ekran. Może dorwiesz gdzieś w promocji / używkę w stanie jak nowy.

 

Chyba ze 8' to za mały ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tablet to tylko Apple.

Dołóż więcej i na parę lat zapomnij o wymianie.

Ekran celuj w ~10 cali bo 6 cali to teraz średni telefon ma, więc 8 cali to żadna różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z androidem właśnie jest tak, że brak wsparcia ubija sprzęt. Nie lepiej byłoby coś na windowsie kupic?

 

Czy tak do tysiaka byłbym w stanie kupić coś na Windowsie i o pojemności dużej baterii? Bateria to naprawdę podstawa i wydaje mi się że takie 7000mah to podstawa. Nie chciałbym się martwić, że nie wystarczy mi na cały dzień, a patrząc na to jak w smartfonach nawigacje pochłaniają baterię, pojemność w tablecie stała się jednym z najbardziej kluczowych elementów wyboru.

 

W jednej z recenzji, chyba jakiejś zagranicznej, ktoś wspominał że po zalogowaniu do konta Google ten Samsung powinien wywołać aktualizację do Androida 7 Nougat. Co sądzisz o tym?

 

 

Szukałbym czegoś z większą ilością RAM, 2GB pod Androida to tyle co nic. Rozejrzyj się za Xiaomi Mi Pad 4, dużo mocniejsza specyfikacja, do tego niezły ekran. Może dorwiesz gdzieś w promocji / używkę w stanie jak nowy.

 

Chyba ze 8' to za mały ekran?

 

Preferowałbym jednak coś nieco większego - około 10'. Zawsze to więcej miejsca na ekranie na dodatkowe informacje, a i można wygodnie wyświetlić kartę podejścia, procedurę odlotu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że T580 i T585 mają odpowiednio swoje nowsze odpowiedniki T590 i T595. Czy ktoś mógłby doradzić w wyborze pomiędzy tymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w tablety. Weź na pokład oficera nawigacji i 2 stewardesy... :P

IMO 10" wystarczy. Celuj w T595.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...