Skocz do zawartości
reactorpcsu

Jaki windows pod stary komp? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam starty komputer z 2011 (wtedy to go składałem) Komp chodzi obecnie pod windows 7 Home i jest dla mnie to wystarczające na co dzień, ale czasem mam ochotę w coś pograć jak PUBG na Steamie czy coś innego... Gry chodzą w miarę płynnie na średnich/wysokich detalach (na niskich nie gram, bo to już nie ta sama przyjemność z gry), ale czasem coś się na chwile przytnie lub spadnie ilość klatek, co jest wręcz niedopuszczalne w grach online i decydujące w całej rozgrywce, na moją niekorzyść :( Kiedyś nie wyobrażałem sobie zainstalować Windowsa nowszego jak 7 (chodziło o te idiotyczne kafelki... Wiem, że już tego nie ma lub da się to wyłączyć od wersji chyba Win 8.1), no ale już czas to przeboleć i przyzwyczaić się do nowszego systemu... Kiedyś gdzieś coś czytałem, że gry na starszych kompach chodzą lepiej i płynniej przy nowszych systemach Windowsa (powyżej Win7) i tu chciałbym się was poradzić. Jaki Windows zainstalować z myślą o grach? Nie zależy mi na najnowszym, ale na takim, który nie będzie miał problemu z moją konfiguracją i najlepiej poradzi sobie z nowszymi tytułami gier (wiadomo, ze to cudów nie sprawi, ale chcę TYLKO wycisnąć max z tego co posiadam w swoim PC) Poniżej moja konfiguracja komputera - podstawowe elementy:

 

1. Intel Core i5 - 2500k @ 3.3Ghz

2. Ram 16GB - 4x4 GB w DUALU (1666Mhz jak dobrze pamiętam)

3. Asrock Z68 Extreme4

4. HDD - 1000GB + 128GB SSD pod system

5. Asus GeForce GTX 580 DirectCU II (chyba 2GB w DDR5)

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz instalować Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, tylko czy to coś zmieni? :) Bo ja jestem przyzwyczajony do win7. O zmianie systemu myślę tylko dlatego, że może coś poprawi w działaniu i płynności gier (nie wiem, może nowszy system lepiej i szybciej się komunikuje z podzespołami PC co ma przełożenie na lepszą płynność w działaniu gier)? Bo jeśli faktycznie zmiana systemu na nowszy niczego nie zmieni, to wole zostać przy 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procka zmień kartę i będzie jeszcze na 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak nie masz karty graficznej która obsługuje DX12 więc Windows 10 jest zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie, że zmiana systemu operacyjnego niczego nie zmieni... No to co zmienić w swojej konfiguracji (na jakie podzespoły aby dało się fajnie korzystać z gier? :) Procek i grafika czy sama grafika wystarczy i na jaką? Najtańszym kosztem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kafelki w windows 8.1 to mozna zainstalowac openschell i jest takie menu start jak w windows 7. Tak samo mozna to zainstalowac w windows 10 bo tam jest tez dziwne menu. Sam uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...