Skocz do zawartości
Socom95

Telefon ~2500zł a sklep z ratami

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad smartfonem za około 2500zł, interesował mnie Huawei p20 pro, HTC U12+ i Samsung galaxy s9+.

Dzisiaj widzę, że jest zniżka w sklepach na S9+ na 2299zł, sklepy typu x-kom, komputronik, Media Expert, RTV itd. Telefon chciałbym kupić na raty, ale zastanawiam się który z tych sklepów ma "najkorzystniejszą" ofertę.

Szczerze to nigdy nie kupowałem na raty więc ciężko mi cokolwiek stwierdzić lub czego się uchwycić.

Zakładając, że moje zarobki są dosyć wysokie więc z tej strony nie ma problemu, to z Waszych doświadczeń czy wiedzy do jakiego sklepu zawitać? Chciałbym mniej więcej raty po 0%.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jedynie euro ma obecnie raty 0% i sam mogę polecić, bo kilka razy tam były brane różne sprzęty na takowe raty i nigdy nie było żadnej ukrytych kosztów czy innych wciskanych na siłę ubezpieczeń. Co do wyboru to skoro S9+ jest teraz za 2299zł to nic tylko brać, bo cena kapitalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrzeba było brać jakieś zaświadczenia czy wszystko na miejscu robili?

Posiadam własną działalność gospodarczą, ale nie chce brać sprzętu na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wystarczał wyłącznie dowód osobisty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9+, przy takiej cenie nawet nie dyskutuje i zapominam o mojej niecheci do Samsunga. Jak nie przypasuje to htc. I tyle.

Bierzesz dowód, odpowiadasz na pytania ile zarabiasz, jakie masz koszty itp i w 15 min decyzja.

Możesz tez kupić przez allegro na raty 0%, wypełniasz wniosek online, robisz przelew 1zk że swojego konta dla weryfikacji i kupione :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w EURO mogę liczyć na raty 0? Bo tam został tylko kolor złoty i fioletowy, a nie ukrywam że wolałbym niebieski :)

Jestem na tą chwilę w stanie od razu wpłacić około 1500zł, a resztę musiałbym dopłacić ratalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do końca...

Ilość rat masz narzucone odgórnie, w zależności jaki bank udziela kredytu. Jak masz 20 rat 0% to masz 20 rat a nie połowa w gotówce a reszta na raty. Sklep nie ma tu nic do gadania.

 

Sprawdz allegro i ich raty 0%, możesz tam sobie ustalić ile tych rat ma być, ale nie widziałem opcji czesciowej zapłaty gotówką a reszta w ratach. A brałem niedawno wlasnie raty z allegro.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru chyba się mylisz, można sobie rozłożyć zakup część gotówka-część kredyt. Przynajmniej kiedyś nie było z tym problemu, przecież to żadna różnica w kontekście kredytu, bo masz narzucone te 10,20,30,40 czy 50 rat x ta kwota co dostała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sklep na to zezwala. Normalnie to cała transakcja idzie przez bank, który udziela Ci kredytu. I to umowy między bankiem a sklepem regulują takie kwestie.

A i fotelik brałem teraz na raty bo gotówką na niego musiała wyparowac z dnia na dzień i obadalem dokladnie sprawę.

Ilość rat narzucona odgórnie, bez możliwości czesciowej wpłaty a reszty na gotówkę.

Jak kupowałem graty do domu AGD swojego czasu, to też nie dało sie tak zrobić.

 

Ale właśnie mi coś przypomniałes. Jak brałem teraz sofke to była taka możliwość, ale było to na zasadzie zaliczki - bo towar na zamówienie, i mogłem wpłacić tyle ile chciałem, a resztę rozłożyć na raty. Ale to sklep o tym decydował, bo tylko lokalny DEK na to pozwalał. Inne sklepy w tym internetowe nie dawały mi takiej możliwości.

 

Także... Możliwe że obaj mamy rację i zależy to od rodzaju transakcji oraz samego sprzedawcy ;)

 

Edit

I jeszcze jedna kwestia. Piszesz, że nie brałeś nigdy nic na raty. I tu może byc problem. Bo nawet jakby Ci cztery czy pięć zer co miesiąc na konto wokywako, to nie masz historii kredytowej i dla banku jesteś niewiarygodnym klientem. Mogą Ci nie dać rat.

Kolega tak miał, że musiał wziąć coś na raty, chyba dysk przenośny aby zrobić sobie historie pod jakiś większy kredyt.

Tesciowi żaden bank nie dał kredytu na 5k, bo nigdy nic na raty nie brał ani kredytu. Brak historii - lipa.

 

Edit

Chelsey, masz rację. W dużych czy tam większych sklepach jest taka możliwość, wpłaty własnej a reszta na raty. Mniejsi nie chcą się w to bawić chyba.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w allegro jest taki, że tam sklepy nie mają wystawionego za tą samą cenę :/

 

To tak...wczoraj zadzwoniłem z ciekawości do RTV EURO i pani w infolinii odpowiedziała mi, że jest taka możliwość wzięcia na raty 0% i wpłacić jeszcze daną kwotę jako przedpłatę. To wybrałem się do najbliższego sklepu i w sklepie znowu mi powiedzieli inaczej...albo biorę całość normalnie, albo całość na raty. Powiedziałem że dzisiaj dam znać.

Przypomniało mi się właśnie wtedy, że kiedyś brałem na rat coś w serwisie internetowym Monedo jakoś tak, i wyliczyli mi to na 3 lata rat. Z tym że wpłaciłem to w sumie w 3 ratach bo właśnie była taka możliwość i tyle.

 

@możliwe że źle to zrozumieli bo mogłem zapytać tak, że wezmę całość na raty i czy te raty mogę spłacić na raz w większej części. A nie że najpierw wpłacam, a później resztę na raty. W sumie to logiczne o co mi chodziło...

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? :E z tego co piszesz, to miałem rację, że albo całość za hajs albo całość w kredyt. Do tego dochodzi teraz brak możliwości wcześniejszej spłaty rat.

A na infolinii mówią inaczej.

Jak poszukasz po necie, to masz sporo tematów o tym, że ktoś wziął coś na raty z takiego euroagd, uorzednionwolacajac gotówką cześć kwoty. Jeden z pierwszych wyników

https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/115756-zakup-na-raty-z-pierwsza-wplata.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn przy stoisku z telefonami sprzedawca powiedział, że na telefony może być tak, że nie da się wpłacić część gotówką, a resztę kredytem. Poszedł się zapytać i właśnie wrócił z informacją, że albo całość za hajs albo kredyt. Przedpłata nie wchodziła w grę. Ale! No właśnie czy można tak, że ok biorę całość w kredyt, ale spłacam na raz np. 7 rat. Tego nie pytałem już :/

No nic...chyba po protu nie będę kombinować i wezmę całość w raty.

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od banku. Zazwyczaj w przypadku rat 0% masz ustalony okres spłaty bez możliwości jego zmiany. 10 rat to 10 rat, 20 to 20.

Ale jest na to sposób... Hajs którym chciałeś nadpłacić zobowiązania możesz wpłacić na konto i ustawić stały przelew. I będzie się samo splacalo z automatu ;)

 

Aha, znajdź w swoim otoczeniu kogoś, kto planuje zakup czegoś objętego promocja tej całej zniżki na drugi i trzeci produkt. Wyjdzie Wam jeszcze taniej ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież...:) jakże proste i problem z głowy.

A z tą promocją to widzisz, nie pomyślałbym, a można fajnie sobie wzajemnie pomóc.

 

Dziękuje za pomoc Tobie i Chelsey.

 

Pozdrawiam ciepło! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...