Skocz do zawartości
basket4rap

Brak opcji Fast Boot w MSI B450

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć na płycie MSI B450 Carbon (najnowszy bios) opcji Fast Boot. Aplikacji do płyty "MSI Fast Boot" też nie widziałem do ściągnięcia, jeśli miałaby w ogóle coś zmienić w tej sytuacji. Wydaje mi się, że stary komputer (m.in. i5-4570 na H87) uruchamiał się szybciej i miał taką opcję do włączenia. Na infolinii wsparcia technicznego MSI powiedzieli, że dla AMD (tylko Intel) nie ma opcji Fast Boot, ale na necie widać, że jednak w niektórych przypadkach jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyjaśniło się, tylko na MSI nie ma.

 

Choć w MSI twierdzą, że u AMD tego w ogóle nie ma i nie wiedzą jak to możliwe u innych producentów, że niby tylko intel bo tam jest ładowany jeden bios, a że w najpierw bios amd a do tego później jeszcze nakładka producenta jako drugi.

 

Potwierdzi ktoś zatem, kto ma w amd funkcje fast boot na płycie, czy ona działa rzeczywiście czy to tylko taki "napis" i robi nic czy włączona czy wyłączona...

Edytowane przez basket4rap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://photos.app.goo.gl/U6breLeyG44ywHYm7 - jest i działa (to znaczy po włączeniu nie da się wejść do UEFI), trzeba zrobić w Windows "boot to UEFI setup" czy jakoś tak. Ale przyrost szybkości bootowania raczej homeopatyczy, jak ktoś ma szybki dysk SSD. Ja nie używam tego.

 

A, płyta ASRock X470 Master SLI

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...