Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Namovskyyy3

i5 9400F czy AMD Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się dowiedzieć który to lepszy konfig do gier, obróbki video i zdjęć (gry są nadrzędne):

 

i5 9400F na płycie z chipsetem Z370

 

CZY?

 

AMD Ryzen 5 2600 na płycie B450

 

Reszta podzespołów:

 

DDR4 8GB RAM 3000mhz (2x4GB)

 

ASUS GTX 1070 Strix

 

Zasilacz Chieftec 550W

 

(Przepraszam ze caly czas zmieniam decyzje ale zauwazylem ze te 2 procesory są do siebie podobne wydajnościowo)

Byłbym wdzięczny za odpowiedź! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 9400f jest wydajniejszy w grach. Jeżeli nie kupiłeś reszty podzespołów to moja rada - zmień Z370 na b360 i za zaoszczędzone pieniądze weź 16GB 2666mhz zamiast 8GB 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień Z370 na b360 i za zaoszczędzone pieniądze weź 16GB 2666mhz zamiast 8GB 3000.

Aha ale podobno GTXa 1070 najlepiej napędza ram 3000mhz i wyżej i tez sie dopytywałem na innym forum. Gość stwierdził ze B360 obsługuje 2666mhz maksymalnie 2666mhz i jest nie opłacalna dla GTXa 1070 więc nie wiem strony są podzielone... potrzebuję większego przekonania

Doradziłbyś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ale podobno GTXa 1070 najlepiej napędza ram 3000mhz i wyżej i tez sie dopytywałem na innym forum. Gość stwierdził ze B360 obsługuje 2666mhz maksymalnie 2666mhz i jest nie opłacalna dla GTXa 1070 więc nie wiem strony są podzielone... potrzebuję większego przekonania

Doradziłbyś coś?

Właśnie to zrobiłem. Szybszy ram na lepszej płycie nie zastąpi ci większej pojemności. 8GB w dzisiejszych grach to absolutne minimum. I mówiąc absolutne minimum mam na myśli, że powinieneś wziąć 16GB i mieć święty spokój. Spadek wydajności z niewystarczającej ilości RAM będzie dużo wyższy niż przez wolniejszy RAM. 2666mhz jest do i5+1070 wystarczający. Naprawdę się nie opłaca wydawać tylu pieniędzy na płytę, przy której będziesz korzystał tylko z jednej zalety - szybszego RAM. Takie płyty bierze się przede wszystkim dla procesorów z odblokowanym mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ten dział. :D

Całkiem możliwe... przepraszam ale naj bardziej mi to pasowalo ale nie o tym mowa.

 

Właśnie to zrobiłem. Szybszy ram na lepszej płycie nie zastąpi ci większej pojemności. 8GB w dzisiejszych grach to absolutne minimum. I mówiąc absolutne minimum mam na myśli, że powinieneś wziąć 16GB i mieć święty spokój. Spadek wydajności z niewystarczającej ilości RAM będzie dużo wyższy niż przez wolniejszy RAM. 2666mhz jest do i5+1070 wystarczający. Naprawdę się nie opłaca wydawać tylu pieniędzy na płytę, przy której będziesz korzystał tylko z jednej zalety - szybszego RAM. Takie płyty bierze się przede wszystkim dla procesorów z odblokowanym mnożnikiem.

Polecałbyś jakiś zestaw tani? Taki do 1400zł (byłbym wdzięczny gdyby była obudowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ale podobno GTXa 1070 najlepiej napędza ram 3000mhz i wyżej i tez sie dopytywałem na innym forum. Gość stwierdził ze B360 obsługuje 2666mhz maksymalnie 2666mhz i jest nie opłacalna dla GTXa 1070 więc nie wiem strony są podzielone... potrzebuję większego przekonania

Doradziłbyś coś?

Nie dla dla GTX'a tylko im szybszy ram dla ryzena tym lepiej, za pewne to miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im szybszy ram dla ryzena tym lepiej

Skoro mówisz to pewnie tak...

 

Wracając podałby ktoś dobry tani zestaw z morele.net np do 1400zł

z tymi podzespołami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...