Skocz do zawartości
Borbett

Wykryto nietypowy ruch z twojej sieci, captcha

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy próbuje coś wyszukać w google to w większości przypadków wyskakuje informacja, że wykryto nietypowy ruch z mojej sieci, ale najgorsze jest że nie wyświetla się captcha, a jeżeli jakimś cudem uda się wykombinować żeby wyskoczyła, to nie pokazują się obrazki i wyskakuje, że captcha nie ma połączenia z internetem. Pomagało usunięcie plików cookie, ale tylko na kilkanaście minut i do czasu, bo teraz już w ogóle ten sposób nie działa. Moge jedynie wejść na konkretne strony gdy wpisze caly link np. youtube.com. Na telefonie gdzie korzystam z tego samego neta wszystko działa. Na początku myslalem, ze to na kompie musi być cos nie halo, ale jednak czasami uda sie normalnie wyszukać, robiłem też skan malwarebytes i adwcleanerem, ten drugi wykrył jakieś 2 pliki, ale nie pomogło. Sprawdzałem też na operze i jest ten sam problem, działa jedynie na explorerze, ale tam z kolei strony nie wchodzą.

Edytowane przez Borbett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki operator? U mnie jest Vectra i też miałem taki problem, samo się naprawiło jednak od czasu do czasu lubi wrócić. Do tego nie działa mi HBO Go, pokazuje że "You attempted to start a subscription of the HBO GO service of Poland but you seem to be located outside of its territory based on your IP address" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet mam od lokalnego dostawcy, światłowód, ale zakładając, ze to wina dostawcy to czemu problem wystepuje tylko na jednym komputerze? 3 inne urządzenia podłączone do tego samego neta nie mają owego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, u Ciebie to raczej nie będzie wina dostawcy ;) Sam jestem ciekaw co jest tutaj problemem bo podobnie jak Ty czyściłem cookies, skanowałem malwarebytes i jeszcze robiłem reset ustawień sieciowych i ostatecznie chyba to ostatnie pomogło. Z tego co swego czasu czytałem na google ten problem jest znany i dość powszechny ale co konkretnie go powoduje - tego nie znalazłem.

 

korzystałem z tej porady odnośnie resetu sieci:

 

https://forum.dobreprogramy.pl/t/problem-captcha/576252/12

 

dodatkowo możesz jeszcze spróbować resetu routera i sieciówki w PC jeśli tego nie robiłeś ;)

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem przed chwilą pc i akurat zadziałało, więc wyszukałem ten drugi program z linku co podałeś i wykonałem to co trzeba było i na razie działa, ale nie wiem czy to kwestia przypadku czy rzeczywiście wyresetowanie tych ustawień pomogło. Będę obserwował i jeżeli nadal będą cyrki to dam znać i edytuję ten post, ew. napiszę drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż to samo, internet do pc mam przez kabel, ale sprawdzałem jak sytuacja się ma przez wifi i nic nie dało. Nie wiem o co chodzi, czasami działa a czasami nie, chociaż z naciskiem na to drugie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wujek G ma problem, też o tym gdzieś mi się przewinęło jak szukałem rozwiązania tej sieciowej upierdliwości ;)

 

edit: mały protip dla Ciebie - odpal sobie jakąś dystrybucję live linuxa z pendrive'a np. https://linuxmint.com/download.php i zobacz czy problem wciąż występuje, łatwiej będzie wykluczyć czy winny jest system czy coś innego :)

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czy to nie wina systemu ale w troche inny sposób - udostepniłem internet mobilny z telefonu na pc i działa normalnie. Wychodzi na to, że jednak wina dostawcy plus zauwazyłem ostatnio, że mam zablokowany/ograniczony NAT, bo jedna gierka nie wykrywa dostępu do internetu i nie ładuje też ich strona, moge jedynie dodać ze miałem już kiedyś taki problem tylko że u innego dostawcy, wystarczylo, ze cos pozmieniali w kilka minut u siebie i potem działało. Chyba bede musial sie z dostawca skontakować, bo z tego co czytałem to rozwiazaniem tego problemu jest publiczne ip (chociaż niekoniecznie) Poczekam troche czasu i moze sie samo rozwiąże...

Edytowane przez Borbett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...