Skocz do zawartości
Eltik

Nowe stery 430.39

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie ma co się bawić bo i tak w maju to się zaktualizuje przez update?

Dokładnie tak. Tylko "falami" (nie u każdego od razu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ost update windy to jeden wielki fail wiec warto poczekac na oficjalna i przetestowana wersje z ew poprawkami a tak naprawde przeciez ten update i tak nic nie wniesie pozytecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem taki myk u siebie i działa:

 

Usunąć folder "DisplayDriverRAS" w lokalizacjach:

C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display.NvContainer\plugins\LocalSystem\DisplayDriverRAS

C:\Program Files\NVIDIA Corporation\DisplayDriverRAS

 

Restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Tylko "falami" (nie u każdego od razu).

Ale zwykle da się ręcznie zainstalować aktualizację, wystarczy pobrać Media Creation Tool ze strony Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na 99% Media Creation Tool, obecnie pobiera jeszcze 1809. Dopiero po premierze będzie zaciągał nowa wersję..

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli jak wypuszczą pierwszą falę przez WU. Wtedy, o ile nie dostanie się aktualizacji przez WU można ją sobie ręcznie pobrać przez Media Creation Tool. Przy pobieraniu narzędzia widać po nazwie jaka to będzie wersja. Następna powinna być 1903. smile.gif

 

Btw. w miarę możliwości polecam instalację tak dużych aktualizacji na czysto, czyli instalacja całego Windowsa od nowa. Robię tak od powstania Win10 i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów. Ale ja mam do tego farta, bo ze sterownikami NV też nigdy nie miałem problemów. lol2.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna pobrac na pena i z poziomu windowsa zrobic instalacje z zachowaniem wszytskich plikow itp. System bedzie zainstalowany jakby "na nowo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli jak wypuszczą pierwszą falę przez WU. Wtedy, o ile nie dostanie się aktualizacji przez WU można ją sobie ręcznie pobrać przez Media Creation Tool. Przy pobieraniu narzędzia widać po nazwie jaka to będzie wersja. Następna powinna być 1903. smile.gif

 

Btw. w miarę możliwości polecam instalację tak dużych aktualizacji na czysto, czyli instalacja całego Windowsa od nowa. Robię tak od powstania Win10 i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów. Ale ja mam do tego farta, bo ze sterownikami NV też nigdy nie miałem problemów. lol2.gif

tez tak polecam i tez tak robie, sciagma iso z microsoftu najnosze juz z poprawkami i leci system na czysto, po akt systemu w tradycyjny sposob jakos nie zawsze to dziala tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak polecam i tez tak robie, sciagma iso z microsoftu najnosze juz z poprawkami i leci system na czysto, po akt systemu w tradycyjny sposob jakos nie zawsze to dziala tak jak powinno.

A jak sie ma 20 gier na dysku to 85% nie działa po postawieniu nowego systemu :E u mnie tylko cs go działa po formacie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

warto tak walczyć o te nowe aktualizacje MS daje to coś wogóle a wracając do tematu sterów nvidii nie mozna było poczekać tych paru dni z instalacja dała wam coś wogóle instalacja tych 430.39 czy tylko problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma 20 gier na dysku to 85% nie działa po postawieniu nowego systemu :E u mnie tylko cs go działa po formacie.

Dla mnie obecne gry to najmniejszy problem, zapisy w chmurze daja ta przwage ze wrucam klienta jak steam, odpalam sciaganie i zapominam o wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obecne gry to najmniejszy problem, zapisy w chmurze daja ta przwage ze wrucam klienta jak steam, odpalam sciaganie i zapominam o wszystkim.

tylko ze ja mam oryginał BFV Wieśka 3 i metro exodus reszta skrakowane :D a sobie dawkuje po trochu i większość jeszcze nie przeszedlem u dlatego u mnie to inaczej wygląda :E W3 przeszedlem a i tak sie bawie modami ciagle i robie nową gre plus na droga ku zagładzie juz mam 100 level to właśnie pokazuje fenomen gry wieśka :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma 20 gier na dysku to 85% nie działa po postawieniu nowego systemu :E u mnie tylko cs go działa po formacie.

Nie działa, bo większość gier ma własne wpisy w rejestrze. Musiałbyś zrobić kopię rejestru, co zdecydowanie odradzam z oczywistych powodów, albo odtworzyć w rejestrze to, czego potrzebują te gry. Ale to żmudna robota, no i nie zawsze będziesz wiedział co zrobić. Szkoda zachodu, najlepiej zostawiać backup ważnych danych, a z gier to co najwyżej save. Resztę instalować od nowa, wtedy będzie najmniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja mam oryginał BFV Wieśka 3 i metro exodus reszta skrakowane :D a sobie dawkuje po trochu i większość jeszcze nie przeszedlem u dlatego u mnie to inaczej wygląda :E W3 przeszedlem a i tak sie bawie modami ciagle i robie nową gre plus na droga ku zagładzie juz mam 100 level to właśnie pokazuje fenomen gry wieśka :cool:

No to zmienia postac rzeczy :E Ja co prawda nie mam ani jednej gry pirackiej ale mam ich na tyle ze grania mam do konca roku a jeszcze kilka dojdzie tylko czekam na promki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gry na innych dyskach niz system. Instaluje steam, origin wybieram lokalizacje sparwdza pliki i w kilka minit mam z pworotem wszytskie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gry na innych dyskach niz system. Instaluje steam, origin wybieram lokalizacje sparwdza pliki i w kilka minit mam z pworotem wszytskie gry

Ale to tak nie działa w przypadku gier od cpy czy innych firm xD w tym rzecz właśnie że po wyczysczeniu systemu przepadają wpisy ja też mam na innych dyskach gry zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. w miarę możliwości polecam instalację tak dużych aktualizacji na czysto, czyli instalacja całego Windowsa od nowa. Robię tak od powstania Win10 i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów. Ale ja mam do tego farta, bo ze sterownikami NV też nigdy nie miałem problemów. lol2.gif

 

Tak format co pół roku, podziękuje, przeżyłem to już za czasów Win 3.11/95/98, aktualnie moja 10 zainstalowała była ponad 2 lata temu aktualizacji już było kilka 1607->1703->1709->1809 i nie mam żadnych problemów.

 

Zasada jest prosta, jak chcesz mieć problemy to wgrywasz aktualizację pierwszego dnia, a potem otwierasz wątek i użalasz się nad sobą. Jest też druga opcja, opóźniasz wgrywanie dużych aktualizacji o 2-3 miesiące i wszystko idzie gładko bo nowe buildy są już połatane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po kilku miesiach od premiery aktualizacji ci wyjdzie update z okazji patch tuesday ze uruchamiasz kompa a tu BSOD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po kilku miesiach od premiery aktualizacji ci wyjdzie update z okazji patch tuesday ze uruchamiasz kompa a tu BSOD :E

 

Wycofanie się z pojedynczej łatki "Monthly Rollup" jest znacznie prostsze, niż wycofanie całego buildu, w teorii cały stary obraz znajduje się w Windows.old w praktyce nawet takie przywracanie nie raz kończyło się zgonem permanentnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak format co pół roku, podziękuje, przeżyłem to już za czasów Win 3.11/95/98, aktualnie moja 10 zainstalowała była ponad 2 lata temu aktualizacji już było kilka 1607->1703->1709->1809 i nie mam żadnych problemów.

 

Zasada jest prosta, jak chcesz mieć problemy to wgrywasz aktualizację pierwszego dnia, a potem otwierasz wątek i użalasz się nad sobą. Jest też druga opcja, opóźniasz wgrywanie dużych aktualizacji o 2-3 miesiące i wszystko idzie gładko bo nowe buildy są już połatane ;)

Dlatego jest jeszcze inna opcja - format raz na 2 lata i blokada większych aktualizacji tzn. zmian wersji systemu (zostajemy z windą, którą mamy do czasu formatu i wpuszczamy tylko aktualizacje dla niej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...